Czytaj więcej:
Wyspa niebieskich lisów. Legendarna wyprawa Beringa okładka

Średnia Ocena:Wyspa niebieskich lisów. Legendarna wyprawa Beringa

Prawdziwa historia największej, najdłuższej i najdroższej ekspedycji naukowej wszech czasów. Udanej, dramatycznej i do tej pory nieopowiedzianej. Stephen R. Bown - twórca książki „Amundsen. Ostatni wiking” zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną XVIII-wieczną podróż. Wyprawa nazwana Olbrzymią Ekspedycją Naukową miała za zadanie zbadać obszary od Petersburga przez Syberię aż po wybrzeża Ameryki Północnej. Zlecona przez cara Piotra I Dużego kosztowała jedną szóstą rocznych przychodów Imperium Rosyjskiego. Dowodzona przez legendarnego Duńczyka – Vitusa Beringa obejmowała nad trzy tysiące naukowców i żeglarzy. Była jednym z najbardziej ambitnych i dramatycznych przedsięwzięć w annałach historii morskiej i arktycznej. „Wyspa niebieskich lisów” to pasjonująca opowiadanie o czasach dużych przygód, kiedy naukowcy byli prawdziwymi bohaterami i niebezpieczeństwa doświadczali na swojej skórze w imię nauki, pieniędzy, sławy i uznania. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Wyspa niebieskich lisów. Legendarna wyprawa Beringa
Autor: Bown R. Stephen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wyspa niebieskich lisów. Legendarna wyprawa Beringa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wyspa niebieskich lisów. Legendarna wyprawa Beringa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wyspa niebieskich lisów. Legendarna wyprawa Beringa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • kate_in_bookland

    Vitus Bering był z pochodzenia Duńczykiem, lecz od lat służył w Rosyjskiej Flocie Imperialnej. W młodości pobierał nauki w szkole oficerskiej - uczył się nawigacji, kartografii i dowodzenia. Mówiono, że był kompetentny i godny zaufania. Podobno miał zdolności przywódcze a także odznaczał się pomysłowością i śmiałością. W 1725 roku rozpoczęła się Pierwsza Ekspedycja Kamczacka trwająca kilka lat. Mimo ekstremalnych warunków, zagrożenia głodem i niebezpieczeństwa śmierci, Bering ustalił w sposób bezsporny, że Azja nie łączy się z Ameryką. Ekspedycja ta rozbudziła też apetyt na więcej. W 1732 roku caryca Anna Iwanowna zatwierdziła plan drugiej ekspedycji pod wodzą Beringa słynnej jako Wielka Ekspedycja Północna. I tak rozpoczęła się trwająca dużo lat żmudna i niebezpieczna przeprawa przez nieprzyjazne tereny Syberii. W 1741 roku dwa okręty - Św. Piotr dowodzony przez Beringa a także Św. Paweł na czele którego stanął Czirikow - wyruszyły z Kamczatki w stronę Ameryki Północnej. Jak przebiegała ta wyprawa? Tego możemy dowiedzieć się właśnie z książki Stephena R. Bowna. Jedno jest pewne - załogi nie opuszczał pech i dużo rzeczy nie szło zgodnie z planem. Ekspedycja dynamicznie zmieniła się w dramatyczną walkę o przeżycie. W "Wyspie niebieskich lisów" przeczytamy o sztormach i gwałtownych zjawiskach przyrody, topniejących zapasach żywności i wody, chorobach, które dziesiątkowały marynarzy, napięciach i sporach pomiędzy członkami załogi a także lisach, które potrafiły skutecznie uprzykrzyć życie. "Wyspa niebieskich lisów" to napisana z rozmachem i starannością opowiadanie o potędze natury, ludzkim pragnieniu odkrywania tego, co nieznane, o heroicznej potyczce o przetrwanie, pomysłowości a także blaskach i cieniach dowództwa. O człowieku poddanym ekstremalnej próbie, zmaganiu się ze słabościami, a także nadziei tlącej się w sercu do samego końca. Wspaniałe kompendium wiedzy na temat Wielkiej Ekspedycji Północnej a także losów Vitusa Beringa - zaskakuje, fascynuje i zapada w pamięć. Czytanie takich ebooków to przyjemność i niesamowita literacka przygoda. Serdecznie polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!