Czytaj więcej:
Wykłady profesora Niczego okładka

Średnia Ocena:Wykłady profesora Niczego

Wyrusz z Profesorem Niczego w szaloną podróż przez epoki literackie i przekonaj się, że mogą być znacznie ciekawsze, niż ci się wydaje! Od średniowiecza do współczesności, przez aż dziesięć epok – skonasz ze śmiechu. W tej całkowicie (bez)użytecznej i kompletnie śmiesznej książce pdf profesor Niczego: odsłonił kulisy legendarnego beefu Mickiewicza i Słowackiego, pokazał, że Schopenhauer i Kurt Cobain mają dużo wspólnego, zebrał cytaty ze starożytnych filozofów, spisał wiersz, opisał jedną z najbardziej olewanych lektur szkolnych. Po raz pierwszy na liście lektur nieobowiązkowych pojawia się coś tak wesołego!

Szczegóły
Tytuł Wykłady profesora Niczego
Autor: Mietczyński Mieciu
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wykłady profesora Niczego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wykłady profesora Niczego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wykłady profesora Niczego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Uwielbiam jego kanał wiele mi pomógł książka ebook tez doskonała i już przeczytana! Mowa doskonale do mnie trafił!

 • Maciej

  Po wzięciu książki z dopóki ze sklepu od razu wiedziałem, że to będzie książka ebook dla mnie. Dlaczego? Mam takie same poczucie humoru jak twórca książki - Mieciu Mietczyński. Profesor Niczego w internetowym programie "Lekko nie będzie" powiedział, że książka ebook jest kierowana głównie do jego widowni, a sam nie chce rozgraniczać ludzi na kategorię wiekowe. Na prawdę nie zalecam "Wykładów Profesora Niczego" dla osób, którzy nie znają humoru Mietczyńskiego, bo "szalona podróż przez epoki literackie" może się okazać przez to dla nich istną porażką. Książka ebook jest nieźle zaprojektowana, kluczowe słowa, wypowiedzi są spisane wytłuszczonym drukiem, a także przepisane na margines przez co łatwiej zauważyć co jest ważne i co powinniśmy zapamiętać. Twórca zamieścił również streszczenia, które na pewno pomogą ci zrozumieć takie lektury jak np. "Wesele". Książka ebook o epokach literackich dostarczyła mi naprawdę dużo rozrywki. Niewiarygodnie, że coś takiego może jednocześnie uczyć i bawić, nieprawdaż?

 • Anonim

  Jezyk nie dla dzieci. Nawet mnie było wstyd za autora za wulgaryzmy.

 • Nataniel Zygmunt

  Z Mieciem Mietczyńskim zapoznałem się podczas przygotowań do matury. Kiedy dowiedziałem się, że pojawiła się jego książka ebook nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Przekazywał w taki sposób wiedzę, w który było mi ją prosto przyswoić. W przypadku tej pozycji też tak jest - potężna dawka historii i mądrości, lecz w bardzo przystępny sposób :) Na pewno jest ona dla trochę starszych czytelników, ponieważ jak zwykłe Profesor Niczego nie przebiera w słowach. Jest tu trochę ironii, trochę satyry, tak samo jak na jego kanale. Myślę, że większość osób, które go wcześniej oglądały nie będą zaskoczone właśnie tym metodą przekazywania wiedzy, metodą wysławiania się, natomiast pozostałe osoby które oczekują suchej wiedzy.. hmm, mogą się zdziwić :) Jak dla mnie super i czekam na kolejne.

 • Anonim

  Książka ebook napisana swobodnym językiem, mimo że dotyka tak doniosłego tematu, jakim jest literatura i epoki literackie. Przez lata przyzwyczajono nas w szkole do przerabiania wszelkich dzieł literackich, choć nierzadko nie potrafiliśmy powiedzieć, czy tak naprawdę nam się podobają i czy rozumiemy postępowanie bohaterów. Nierzadko nawet nie byliśmy w stanie dobrnąć do końca lektury, nie mówiąc już o przyjemności z czytania. Okazuje się, że można przedstawić wszystko w humorystyczny sposób, chociaż nie zatracając przy tym faktów, dzięki czemu info zawarte w książce pdf przyswajamy z łatwością i zrozumieniem. Taka jest właśnie książka ebook Profesora Niczego, słynnego wielu osobom z serwisu YouTube. Warto przeczytać książkę np. przed maturą, egzaminem albo sprawdzianem z języka polskiego. Po przeczytaniu książki, można stwierdzić, że epoki literackie mogą być znacznie ciekawsze, niż nam się wydaje! Polecam.

 • Patryk Świderski

  Kto kojarzy kanał na YT to zrozumie przesłanie książki. Zrozumie też mowa prowadzącego, który od niechcenia chce wytłumaczyć epoki dla maturzystów. Zalecam jako maturzysta.

 • agnieszka głażewska

  Polecam, warto kupić w empik i oczywiscie przeczytać.

 • Anonim

  istny kozak żeby polubić mowa polski na moje jest też dobrą sposobem na powtórkę przed maturą ...a myślę że znajdą się nawet tacy którzy na tylko tej książce pdf maturę zdają

 • Wojtek Berlinski

  Śledzę Mietczyńskiego na youtube, dlatego znam jego poczucie humoru, które bywa specyficzne. Takiej drugiej ksiązki nie ma ponieważ nie znam również drugiej osoby o podobnym charakterze. Książka ebook na pewno mnie nie zawiodła, lecz nie jest ona skierowana dla nudziarzy. Moim zdaniem przedstawia interesujące metody na pozyskiwanie i przyswajanie nowej wiedzy, czasem bawi do łez, lecz mimo wszystko wynosimy z tego coś dobrego. Może na początku są chwile zwątpienia, lecz później wciąga i w moim przypadku się spodobała. Uwaga.. Jest trochę wulgaryzmów, lecz jeśli komuś to nie przeszkadza to książka ebook raczej powinna się spodobać. Daję okejkę i polecam!

 • ela bernatt

  Moja córka jest olbrzymią wielbicielką Miecia. Książkę wchłonęła w kilka dni. Poleca

 • Bożena Sadowska

  super książka ebook na jesienne wieczory

 • dominikar6

  Jak trafnie zauważyliście drogie dzieciaczki dużo youtuberów pisze książki. On, nie mógł być gorszy. Pamiętacie Miecia Mietczyńskiego? To mistrz streszczeń lektur, które nie tylko Wam spędzały sen z powiek. Zacznijmy od początku! „Wykłady Profesora Niczego” to debiutancka opowieść tego Jegomościa. To nad trzystu stronicowa przygoda po epokach literackich, czyli o tym, co ludzie piszący arkusze maturalne ubóstwiają, a cała reszta już mniej. Lekcje polskiego z tym „mały przewodnikiem” mogą być przyjemniejsze. Jednak nie traktujcie tej książki poważnie. Nawet sam twórca tego nie robi! To ma być tylko zachęta do przeczytania czegoś więcej. Tak. Dla mnie ta książka, właśnie tym była. Dzięki niej mam ochotę przeczytać „Proces” Franza Kafki czy „Szewcy” Witkacego. Słowem lektur, które może nie są obowiązkowe w szkole na poziomie podstawowym, ale obok ich aktualnej do dzisiaj tematyki nie możecie przejść obojętnie. Acha! Nie zapominajmy także o „Hamlecie” Williama Shakespeare’a, lecz to już osobna historia… Oczywiście przynajmniej kilka poglądów Miecia nie podzielam. Największy dysonans jest pomiędzy Nami a poczciwym Mickiewiczem. Jak pewnie wiecie albo nie  Mietczyński nie daży go sympatia (mówiąc eufemistycznie), to ja kocham go ponad życie (no, może bez przesady). W pewien sposób rozumiem dlaczego tak jest, ponieważ przecież całe to romantyczne przedstawianie poety jako zbawcy narodu Polskiego prawdopodobnie rzeczywiście jest trochę bez sensu. Spróbujmy również poznać moja stronę. Adam Mickiewicz i jego twórczość to prawdziwy majstersztyk i nikt mi nie powie, że tak nie jest :P Cóż mam dodać? Przeczytajcie tę książkę, wrażeń a także humoru jak Youtubie nie zabraknie. To mogę wam zagwarantować.

 • Agnieszka Sławek

  Miecio jak zawsze wspaniały, zabawny i w ogóle oh i ah w jego stylu. Myślę że pozycja obowiązkowa do przeczytania i dla maturzystów i dla tych, którzy w przyjemny sposób chcą odświeżyc wiedze :)

 • Irena Wycech

  „Wykłady Profesora Niczego” autor: Mieciu Mietczyński Twórca książki przeprowadza czytelnika przez poszczególne epoki literackie. Zwraca uwagę na istotne, warte zapamiętania szczegóły. Twórca przedstawia epoki zabawny, żartobliwy sposób, który nie nudzi i nie męczy. Książkę można potraktować jako przypomnienie czy utrwalenie wiedzy. Ze względu na liczne wulgaryzmy zalecam książkę tym starszym czytelnikom.

 • Draca

  Tak zabawnej książki nie czytałam już dawno ;) płakałam ze śmiechu co drugą stronę ;) lekka i przyjemna lektura ;) Oby więcej takich ebooków ;(

 • wiolka

  świetna! w zabawny sposob prezentuje dużo zagadnień, polecam!

 • Katarzyna Antos

  Wykłady profesora Niczego – Mieciu Mietczyński Znacie go z serwisu YouTube, gdzie bawi na własnych kanałach, recenzując filmy a także omawiając lektury szkolne. Mietczyński stał się źródłem nie tylko rozrywki, lecz wiedzy na temat epok czy bohaterów literackich. I jak przystało na youtubera, spisał pierwszą książkę. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Czytelnik dostaje więc na własne ręce Wykłady profesora Niczego. Brzmi zabawnie, lecz potraktujmy temat jak najbardziej poważnie, w końcu to przegląd epok literackich. Więc o żadnej ściemie nie ma mowy. Mieciu Mietczyński serwuje nam powrót do szkoły, a konkretniej do lekcji polskiego. Ewentualnie malutki wycinek wiedzy niezbędnej na studiach filologicznych, lecz jak ostrzega sam autor, nie próbujcie pisać na jej podstawie licencjatu czy magisterki. Do tego potrzeba jednak nieco więcej materiałów źródłowych. Tytułowy profesor wciela się w rolę wykładowcy, lecz jego mowa i forma przekazu, jest zupełnie inna niż ta, którą znacie z czasów szkolnych. Kto śledzi poczynania Miecia w sieci, ten wie jakim mową operuje. Własny styl przenosi więc na kartki papieru, by w sposób przystępny, zabawny i w dodatku inteligentny przekazać wiedzę. Wiedzę, którą każdy z nas powinien mieć w małym palcu. Jeśli więc spaliście na lekcjach polskiego albo wyparowała wam wiedza na temat poszczególnych epok, to dla was obowiązkowa lektura. Gwarantuję, że przy niej na pewno nie zaśniecie z nudów. Epoki literackie w wydaniu Mietczyńskiego to nie tylko suchy opis od starożytności do współczesności, lecz także nawiązanie do najistotniejszych postaci a także twórców, takich jak greccy bogowie, Mickiewicz czy Hłasko. Twórca zwięźle objaśnia kluczowe dla epoki pojęcia, które dzięki niepowtarzalnemu stylowi, dynamicznie zapadają w pamięć. Własną drogą to niezła ściąga dla uczniów a także dla wszystkich, którzy chcą błysnąć wiedzą w towarzystwie. Humorystyczne i odrobinę ironiczne podejście do tematu zachęca czytelnika. A dla leniwych mamy nawet streszczenia niektórych dzieł literackich, przypisanych do danych epok. Jest Tango Mrożka, mity, czy Świętoszek Moliera. Profesor Niczego pokusił się nawet o swoją próbę twórczości, lecz to oceńcie sami, sięgając po jego Wykłady.

 • Anna K.

  „Wykłady Profesora Niczego” to dowód na to, że coraz częściej wydaje się teraz byle co, księgarnie zabiegają o świeżutki towar, a ludzie to kupują. Na niektóre książki naprawdę szkoda czasu i pieniędzy. Rzeczywiście, twórca robi przegląd epok literackich, zamieszczając w książce pdf maleńki okruszek wiedzy. Streszcza nawet niektóre lektury. „Arcydzieło” Miecia Mietczyńskiego momentami jest jednak infantylne i można to tłumaczyć jedynie tym, że jest ono skierowane do młodego, a nawet bardzo młodego czytelnika. Całość pisana jest stylem, którym twórca chce pokazać, jaki jest fajny i potrafi mówić mową współczesnej młodzieży, a właściwie tej jej części, która poza streszczenia nosa nie wychyla. Książka ebook ewidentnie podąża za modą językową. Wszędobylskie wulgaryzmy i wyrazy potoczne przyciągają uwagę, lecz dynamicznie zaczynają męczyć. Plusem dla autora jest jedynie to, że przeczytał teksty, o których pisze.

 • Karolina Binkowska

  Książka ebook może służyć jako dobre przypomnienie czy utrwalenie zdobytej wiedzy na temat epok. Jest jednak przeznaczona dla nieco starszego czytelnika. Stanowi bowiem rzetelne odzwierciedlenie filmików Masochisty. Twórca nie przebiera w słowach i żartem zwraca uwagę na warte zapamiętania elementy. Tak przedstawione epoki stają się interesujące nawet dla zagorzałych ścisłowców. Polecam, he he =)

 • Anna Gajda

  „Wykłady Profesroa Niczego” to zabawne, luzackie spojrzenie na epoki literackie z jej charakterystycznymi filozofiami, kontekstem historycznym, omówieniem najistotniejszych utworów i życiorysów najistotniejszych twórców. Dużo tu wulgaryzmów i potocznego języka, który mnie na początku raził, lecz z biegiem epok stał się zabawniejszy. Nie jest to może repetytorium maturalne, lecz wbrew pozorom zawiera wiele kluczowych informacji, które zachęcają do dalszego poznawania twórców i ich dzieł. Niezła rozrywka dla tych, którzy muszą wkuwać, jak i dla tych, którzy chcą sobie co nieco przypomnieć o literaturze.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!