Czytaj więcej:
Wilcze przesilenie okładka

Średnia Ocena:Wilcze przesilenie

Pierwsza opowieść Anne Rice z nowego cyklu o tajemniczym świecie wilkołaków zaskoczyła czytelników i zauroczyła barwną, odważną wizją tego, co może się kryć się w tajemniczych, egzotycznych rejonach kalifornijskiego wybrzeża.Jest zima; chłód i szarość królują na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W kominkach starego domu trzaska ogień – nadchodzi czas Jul. Dla Reubena Goldinga – który otrzymał wilczy dar  – będą to święta niepodobne do innych...Czas Jul, słynny chrześcijanom jako Boże Narodzenie, to pora równie święta dla zwykłych ludzi, jak  dla Ludzi Wilków. Reuben dowiaduje się, że z obchodami pradawnego święta przesilenia zimowego łączą się rytuały, które jego nowi bracia zamierzają odprawiać w zaciszu puszczy.Niespodziewanie z mroku wyłania się duch – udręczona, milcząca istota budząca współczucie, a przecież zdolna do gorących uczuć. Reuben poddaje się jej magnetyzmowi i podczas gdy w miasteczku trwają gorączkowe, świąteczne przygotowania, poznaje zdumiewający sekret: istnieje świat duchów niepodobnych do Morphenkindów, pamiętających fantastyczne wydarzenia z dawnych czasów i obdarzonych osobliwie mrocznymi, magicznymi mocami...

Szczegóły
Tytuł Wilcze przesilenie
Autor: Rice Anne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wilcze przesilenie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wilcze przesilenie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wilcze przesilenie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Joanna Gajewczyk

  Druga element równie klimatyczna jak pierwsza. Anne Rice ma specyficzny sposób opowiadania swych historii: wciągający, szczegółowy, pełen emocji. Czytając czujemy i widzimy bardzo wyraźnie świat i bohaterów. Gorąco polecam.

 • Diskus Polska

  Jak na twórczość Pani Rice to się zawiodłam, nie porywa. Przeczytałam bardziej z chęci dokonczenia historii z tomu 1,jest jakaś ...pisana naiwnym tonem,

 • karsini

  Książka ebook "Dar wilka" bardzo mi się podobała, a "Wilcze przesilenie" jest godną jej kontynuacją. Obie powieści mają niesamowity klimat, który mogła stworzyć tylko tak idealna autorka, jaką jest Anne Rice. Zdecydowanie opowieść godna polecenia, którą każdy fan dobrej literatury powinien mieć w własnej biblioteczce.

 • Diana

  Anne Rice zabiera nas wgłąb magicznego świata Morphenkindów i nic już nie będzie dla nas takie samo. Do tej pory sądziliśmy, że tylko wilkołaki mieszkają wśród ludzi, jednak teraz dowiadujemy się, że w naszym świecie żyje wielu bezwiecznych. Autorka pozwala nam w końcu zapoznać się bardziej z plemieniem Morphenkindów, z jego tajemnicami i tradycjami, lecz nie zdradza wszystkiego, czego pewnie dowiemy się w dalszych tomach. Nie powinno to jednak denerwować, wzbudza to raczej fascynację i dodaje nuty tajemniczości.W tym tomie bardziej poznajemy historię Jima Goldinga, brata naszego głównego bohatera. Do tej pory sądziliśmy, że jest tylko księdzem, nie mamy jednak pojęcia jak dużo zła wyrządził wcześniej i ile zła może pragnąć wyrządzić teraz, czy będzie w stanie stale być kapłanem?Co więcej do tej pory poznaliśmy zaledwie paru członków plemienia, pojawiają się jednak obce sfory, które próbują zniszczyć życie Reubena, tylko po to by pokazać, jak nierealny jest plan Feliksa, by jemu podobni żyli wśród ludzi. To będzie dla Reubena ciężki czas, bo dwie osoby, które są dla niego kluczowe staną przed wyborem "Czy przyjąć krzyżmo i żyć wiecznie?"Uwielbiam styl pisania Rice, jest prosty, bez wyszukanych słów, a jednak tworzy nutkę grozy, nawet przy sytuacjach, które nie powinny być dla nas straszne. Opisy są krótkie, lecz za to wyjątkowo treściwe, nie stanowią głównej plusy powieści, gdyż są nią bez wątpienia dialogi. Jednak opis ceremonii Jul jest naprawdę niesamowity, czułam jakbym tam była.To nie jest najlepsza opowieść Anne Rice, nigdy już nie będzie "Kronik wampirów", to coś nowego to "Kroniki wilczego daru", są inne, zupełnie niepodobne do poprzednich jednak nie są złe. Nie jest to najlepsza książka ebook jaką czytałam, nie mogę jej jednak ocenić niżej niż 9. Fabuła jest przemyślana, powoli poznajemy dalsze dzieje bohaterów, jednak zostaje nutka tajemnicy, która sprawia, że kupisz następny tom. Bohaterowie są dopracowani, sekrety rodziny wychodzą na jaw, pojawiają się nowi bohaterowie, a akcja toczy się szybko.Cóż mogę dodać? Zalecam wielbicielom Anne Rice, a także tym lubiącym dobre powieści fantasy. Jednak zdaję sobie sprawę, że dużo osób może ocenić tę opowieść niżej, mimo to dla mnie jest to 9 i tak już zostanie, nieważne ile innych recenzji przeczytam i ile niedociągnięć znajdą inni.

 • Magdalena Senderowicz

  „Wilcze przesilenie” ma własny oryginalny charakter i da się lubić. Lektura jest wciągająca i cóż – w pewnym stopniu jest to świeża Anne Rice, chociaż stale ta sama. Z przyjemnością wróciłam do świata Morphenkindów i śledziłam ich przygotowania do Jul. Historia Reubena przypadła mi do gustu, a jego samego polubiłam, chociaż momentami wydaje się być nieco flegmatyczny i skryty w sobie. Stale pozostaję wielbicielką przede wszystkim „Opowieści czarownic z rodu Mayfair”, a zaraz za nimi „Kronik wampirów”, lecz nie mogę napisać, że „Kroniki wilczego daru” są złe. To naprawdę idealna seria, choć z świeżymi poglądami autorki. Polecam!

 • Inger Błocka

  „Wilcze przesilenie” to kontynuacja wilkołaczych kronik. Podobnie jak „Dar wilka” – i tę element pochłonęłam z olbrzymim zainteresowaniem. Głównym tłem zagadkowych wydarzeń jest słynna z „Daru wilka” posiadłość Nideck Point, w której na dobre – obok Reubena - rozgościli się Czcigodni Dżentelmeni. I wcale nie po to, aby się ukrywać! Co to, to nie! Dokładnie odwrotnie: planują i przygotowują olbrzymią imprezę z okazji Bożego Narodzenia (dla ludzi) a także święta Jul (dla wilkołaków). Ponieważ tego właśnie dotyczy tytułowe przesilenie. Odnosi się ono do przesilenia zimowego (czasu Jul), dawniej obchodzonego jako święto odrodzenia, na które chrześcijanie nałożyli tradycję bożonarodzeniową. Zafascynowany czytelnik razem z Reubenem angażuje się w przygotowania do obydwu świąt, z niepokojem (i ciekawością!) czekając na to pierwotne. Niejako przy okazji dowiaduje się też, że świat to nie tylko to, co widzi. I że czasem nawet to, co widzi nie jest tym, czym być się wydaje. Wilcze przesilenie to historia mroczna, tajemnicza, nieco krwawa i przesycona egzotycznym erotyzmem. Lecz jest to też opowiadanie o miłości, poświęceniu, duchowych rozterkach i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Zalecam z czystym sumieniem wszystkim tym, którzy wierzą w dualizm świata. A ci, którzy nie wierzą...., cóż - również powinni przeczytać!

 • CookieBrainy

  Atmosfera tej powieści jest wprost niesamowita, doskonale współgra z klimatem okładki. Po raz następny Rice idealnie udowadnia, że tego typu powieści to jej ''rejony''. Jest tu wszystko: magia, tajemnica, mrok, niepokój, lęk.. AnneRice idealnie to wszystko wykreowała. Ponownie jestem zachwycona.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!