Czytaj więcej:
Wielki Liberace okładka

Średnia Ocena:Wielki Liberace

Ekscentryczna gwiazda, utalentowany pianista, bajecznie bogaty i wielbiony celebryta Liberace – Władzio Valentino, syn Polki i Włocha – całe swe dorosłe życie udawał kogoś innego, niż był w rzeczywistości.Jako dzidziuś – poganiany przez zapatrzoną w niego i wierzącą w jego talent matkę – grał Chopina i miał być drugim Lisztem. Tymczasem za poradą Paderewskiego został po prostu „Liberace“ – pianistą showmenem.Jako „książę przepychu” na scenie błyszczał jak skrzynia diamentów, a poza nią... budował swą legendę. Skrzętnie ukrywał przy tym własny homoseksualizm, ponieważ prawda o jego życiu prywatnym zapewne odsunęłabym od niego gospodynie domowe, które piszczały z zachwytu na jego występach – podziwiając droższe z roku na rok i coraz bardziej wymyślne stroje i kilogramy biżuterii.Kochanek Liberacego Scott Thorson omówił lata spędzone z najlepiej zarabiającym artystą Ameryki – swe zamknięcie w złotej klatce i głośne, zakończone procesem rozstanie, a w końcu pojednanie na łożu śmierci chorego na AIDS Liberace.Na jego wspomnieniach oparty jest film Stevena Soderbergha Duży Liberace – z Michaelem Douglasem jako królem glamour.„Zbyt dużo dobrego jest... wspaniałe”, powtarza Lee (Michael Douglas) swojemu „cycusiowi” (w tej roli Matt Damon). Liberace był geniuszem scenicznym, potrafił uwieść każdą publiczność (jego show wielbiła nawet sama Królowa Matka), każdy mikrofon radiowy i oko każdej kamery. Jego kiczowate stroje i oprawa występów inspirowały kolejne pokolenia artystów, takich jak James Brown, Michael Jackson, Prince, Madonna, Elton John czy Lady Gaga.Scott Thorson, przez pięć lat dzielący łoża z gwiazdorem, omawia w swej książce pdf nie tylko luksusowe domy, wysadzane klejnotami samochody i szyte na zamówienia futra, lecz historię wielkiej namiętności i zawiedzionego uczucia. Wychowany w rodzinach zastępczych, mając zaledwie osiemnaście lat, został uwiedziony przez pięćdziesięciosiedmioletniego legendarnego pianistę. Liberace zatrudnił go jako szofera w swoim show, zapewnił luksusowe życie, obsypując kosztownymi upominkami i... żądając bezgranicznego oddania. W jednej chwili przemienił jego życie, a później też rysy twarzy, oddając kochanka w ręce chirurga, szpikującego go potem narkotykowymi koktajlami.Wyznania Thorsona malują obraz pełnego zbytków i zakłamania świata gejów w amerykańskim showbiznesie lat osiemdziesiątych.Scott Thorson do dzisiaj ma kłopoty z narkotykami, gangsterami i prawem. Skazany na dwadzieścia lat więzienia, walczy z rakiem okrężnicy i dalszym ciągiem własnych wspomnień.

Szczegóły
Tytuł Wielki Liberace
Autor: Thorson Scott, Thorleifson Alex
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wielki Liberace pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wielki Liberace Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wielki Liberace PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Daniela Murarczyk

    Porywająca biografia dużego Liberace. Z zaciekawieniem poznałam jego burzliwe losy, które były partner kontrowersyjnego artysty omawia z rozmachem i w intrygujący sposób. Styl życia i osobowość Liberace nawet po jego śmierci budzą emocje, z drugiej strony - mogą również fascynować. Biografia z pewnością warta uwagi.

  • Kacper Zając

    Kasiążka jest tak samo barwna jak główny bohater. Osobiście, przeczytałem ją w dwa dni i muszę stwierdzić, że jestem zachwycony. Dawno nie spotkałem się z taką ksiażką, w której osoba jest tak dwuznacznie opisana. Do tego bardzo przystępny mowa i niezły humor. Zalecam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!