Czytaj więcej:
Wiedźmy okładka

Średnia Ocena:Wiedźmy

Trzy kobiety. Pięć wieków. Jeden sekret. Rok 2019. Pod osłoną nocy Kate ucieka z Londynu do rozpadającej się chaty odziedziczonej po ciotecznej babci, którą ledwo pamięta. Porośnięte bluszczem i otoczone zarośniętym ogrodem Weyward Cottage dzielą lata świetlne od brutalnego partnera, który zatruwał jej życie. Kate zaczyna podejrzewać, że jej cioteczna babcia ukrywała coś przed światem; tajemnica ten drzemie w trzewiach chaty i sięga czasów XVII-wiecznych polowań na czarownice. 1619. Altha oczekuje na proces o zabójstwo miejscowego rolnika, który został stratowany przez swoje bydło. W dzieciństwie matka nauczyła ją magii polegającej nie na rzucaniu zaklęć, tylko dogłębnej znajomości natury. Wyjątkowe dziewczyny zawsze jednak budzą w mężczyznach strach, dlatego po usłyszeniu zarzutów o czary Altha wie, że jej droga do wolności będzie wyboista. 1942. Świat ogarnięty jest wojną, a Violet siedzi zamknięta w podupadającej rodzinnej posiadłości. Skrępowana towarzyskimi konwenansami nastolatka tęskni za solidną edukacją, którą odbiera jej brat i za nieżyjącą matką, która podobno przed śmiercią utraciła rozum. Jedyną pamiątką po niej jest medalion z wygrawerowaną literą „W” i słowo „Weyward” wydrapane w listwie przypodłogowej w sypialni Violet. Splatając ze sobą historie trzech nadzwyczajnych dziewczyn żyjących na przestrzeni pięciu wieków, Emilia Hart stworzyła trzymającą w napięciu opowieść o kobiecym harcie ducha i przeobrażającej sile natury. "Jedyny w swoim rodzaju debiut rzucający światło na to, co znaczy być kobietą. Jestem oczarowana." Gillian McAllister, autorka bestsellerów z listy „The New York Times” "Wzruszająca opowiadanie o kobiecej wytrwałości i ukrytej sile, z domieszką bezwstydnej, ekscytującej magii." Bridget Collins, autorka bestsellerów z listy „The Sunday Times” "Pięknie napisana i zawikłana niczym pajęcza sieć opowieść Emilii Hart to międzypokoleniowa historia o tęsknocie, miłości i sile. Chociaż rozdzielone dziesiątkami czy nawet setkami lat, dziewczyny z rodu Weywardów – Altha, Violet i Kate – są dla siebie dziedzictwem, a siła drzemiąca w każdej z nich jest hołdem złożonym więziom pomiędzy kobietami, naturą i rodziną." Sunyi Dean, autorka książki „The Book Eaters” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Szczegóły
Tytuł Wiedźmy
Autor: Emilia Hart
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wiedźmy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wiedźmy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wiedźmy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Poznajcie historię trzech kobiet- Althy, Kate a także Violet. Altha zostaje oskarżona o odprawianie guseł i diabelskich sztuczek - czarnej magii w wyniku czego umiera mężczyzna. Toczy się przeciwko niej proces. Nie przyznaje się do winy. Kate, młoda dziewczyna mieszkająca w Londynie wraz z Simonem. Zmuszona do ucieczki od męża, który źle ją traktuje i bardzo kontroluje. Stosuje względem niej przemoc psychiczną, zmusza do zbliżeń chcąc osiągnąć najwyższą formę kontroli- spłodzić dziecko, co w jego mniemaniu zmusi Kate do tego, żeby już zawsze należała do niego. Schronienie znajduje w chacie, którą odziedziczyła po zmarłej babci w Kumbrii, niedaleko Orton Hall. Violet krnąbrna dziewczyna, podporządkowana ojcu. Żyje w określony, z góry narzucony sposób. Z dala od wsi, pozbawiona edukacji... zamknięta w swoim pokoju odkrywa wyryte na listwie przypodłogowej słowo "Weyward". Wydaje się ono być bardzo znajome, lecz niestety nie wie, skąd może je znać... Trzy kobiety, trzy różnorakie historie, które łączy jedno. Wyjątkowa historia, która pochłonęła mnie całkowicie i sprawiła, że przeżywałam ją jeszcze długo po przeczytaniu. Sięgając po nią miałam mieszane uczucia, ponieważ z jednej strony opis Wydawcy bardzo mnie zainteresował, lecz z drugiej...to totalnie nie mój klimat. Zachęcona przepiękną okładką o pełna nadziei wzięłam ją w ręce i już po kilkunastu stronach wiedziałam, że prędko jej nie odłożę. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem, ponieważ z tego co przeczytałam jest to debiut literacki! Oh, gdybym trafiała na same tak nieźle spisane książki...! Akcja toczy się na przełomie kilkuset lat 1619-1942-2019, a więc mamy tu przeplataną przeszłość i teraźniejszość. W żaden sposób nie komplikuje to czytania, co jest olbrzymim plusem. Mowa jakim posługuje się autorka sprawił, że czytanie "Wiedźm" było ucztą dla zmysłów, a książka ebook finalnie okazała się jedną z lepszych pozycji jakie miałam okazje czytać! Przez cały ten czas żyłam historią Violet, Kate i Althy, towarzyszyły mi w każdej wolnej chwili. Jestem przekonana, że ta książka ebook pozostanie na długo w mojej pamięci. Jeśli się zastanawiacie, czy czytać, to odpowiedź jest tylko jedna- KONIECZNIE.

 • Julia

  1619. 1942. 2019. Co łączy te trzy lata? Co łączy trzy kobiety, które dojrzewały w tak różnorakich czasach? Okazuje się , że cierpienie, wstyd i udręka mogą być bardzo uniwersalne, ponieważ spotykają dziewczyny w każdym wieku. Altha, Violet i Kate znajdują w sobie jednak siłę, by pomimo ogromu doświadczanego rozpaczy przeciwstawić się panującym normom i zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Weyward Cottage stanie się dla nich miejscem, gdzie w końcu będą mogły odnaleźć siebie, a przy okazji odkryć łączące je więzi. Wrzesień obfitował w pozycje pełne akcji i plot twistów. Na tym tle "Wiedźmy" wypadają bardzo spokojnie. Nie jest to książka, która kipi akcja. Więcej jest w niej emocji, które nie zawsze są proste do przyjęcia. Nierzadko jest to ogromne poczucie niesprawiedliwości. Każdą z bohaterek spotkały w życiu okropne rzeczy, a dzięki możliwości towarzyszenia im w tym mroku, sami zaczynamy go odczuwać. To właśnie dzięki tym przeżyciom czytanie tej książki staje się niezwykłym doświadczeniem. Ostatecznie negatywne emocje przyćmiewa również pokój i radość, a także poczucie wspólnoty. Po stylu autorki nie zgadłabym, że to dopiero jej debiut. Jest naprawdę dojrzały i plastyczny. Szczególnie widać to w opisach przyrody i tego jak współgra z bohaterkami. Naprawdę ogromnie podziwiam Emilię Hart za tak sprawne posługiwanie się piórem i czekam na kolejne książki jej autorstwa. Trudno mi powiedzieć, która linia czasowa najbardziej mi się podobała. Każda z bohaterek w jakiś sposób się wyróżniała, lecz również wszystkie łączył hart ducha. Nie jest to lektura łatwa. Pojawia się tu wiele potencjalnie triggerujących tematów i przemoc w różnorakiej formie, dlatego również nie każdemu polecam lekturę. Jeśli jednak się przekonacie, odkryjecie historię pełną kobiecej siły i przyrody, która jest oddzielną bohaterką. Znajdziecie również tu fragmenty realizmu magicznego, co do których nie jestem w pełni przekonana. Przeżycia bohaterek są częścią życia wielu kobiet, które jednak nie mogą w taki sposób zemścić się na oprawcach, co może potęgować poczucie bezsilności. Koniec końców "Wiedźmy" sądzę za wyjątkową książkę. Czasami brakowało mi w niej więcej akcji, lecz to co otrzymałam przede wszystkim wywołało we mnie masę emocji i jest to coś, co w ebookach bardzo cenię. Zalecam wam zanurzyć się w świecie Violet, Kate i Althy i odkryć ich tajemnice. Mam nadzieję, że się zachwycicie.

 • Oliwia

  Książka ebook "Wiedźmy" autorstwa Emilii Hart to niesamowita opowiadanie o sile kobiet, ich stałej potyczce i magii tkwiącej w naturze. Ta opowieść łączy trzy historie, które rozgrywają się na przestrzeni wieków, ukazując wyjątkowy rozwój kobiecych postaci. Współczesność, czyli rok 2019, przedstawia Kate, która ucieka przed toksycznym związkiem do odziedziczonej po ciotecznej babci chaty. Podejrzewa, że w przeszłości jej babcia ukrywała tajemnica związany z chatą i jej zagadkową historią. W 1619 roku Altha, wykorzystując wiedzę o naturze przekazywaną jej przez matkę, jest oskarżona o czary w związku z zagadkowymi zdarzeniami wokół śmierci lokalnego rolnika. Jej historia to przykład potyczki dziewczyny o wolność w czasach, gdy wyjątkowe dziewczyny były źródłem strachu u mężczyzn. W 1942 roku Violet, siedząc w opuszczonej rodzinnej posiadłości, tęskni za edukacją i matką, która przed śmiercią utraciła zmysły. Dziewczyny z jej rodziny są związane z zagadkową magią i obdarzone niezwykłymi umiejętnościami. "Wiedźmy" to historia trzech niezwykłych kobiet, które na różnorakie metody stawiaj�� czoła życiowym wyzwaniom i przeciwnościom losu. Książka ebook ta porusza trudne tematy, takie jak przemoc domowa, gwałt i utrata ciąży, ukazując je w sposób delikatny, lecz poruszający. Autorka stworzyła wciągającą historię, która porusza emocje czytelnika, jednocześnie ukazując siłę i determinację kobiet. To opowiadanie o odwadze i magii, która tkwi w naturze i w sercach kobiet. "Wiedźmy" to książka, która z pewnością zostawi trwałe wrażenie.

 • Patrycja

  Lubicie książki, w których jest motyw użycia czarów? Lub polowania na czarownice? "Wiedźmy" to książka, która losy się w trzech płaszczyznach. Poznajemy trzy kobiety, które żyją w trzech różnorakich wiekach a jednocześnie mają pewien silny, wspólny mianownik. Altha - 1619 Violet - 1942 Kate - 2019 Tak rozpoczyna się ta wyjątkowa opowiadanie o sile kobiecych umysłów i ciał, o potędze natury i jedności z nią. Żadna z nich nie miała łatwego życia lecz każda z nich zawalczyła o siebie. W tej historii nie ma romantyzmu lecz jest za to mnóstwo rozpaczy a także mądrości, nauki i siły rodzinnych więzi. Natura je rozumiała a one rozumiały ją. Tylko ludzie dostrzegali w nich wiedźmy, które należy wysłać na szafot albo spalić na stosie. Co łączy te wszystkie kobiety? Czy dziedzictwo rodziny Weyward będzie trwać? Z czym ono się wiąże? Przekonajcie się sami, ponieważ naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. Wyjątkowo fascynująca podróż, która jest pełna magicznych momentów (bynajmniej nie jest to opowieść fantasy) niepozbawiona traumatycznych przeżyć czy brutalności, przemocy fizycznej i psychicznej czy wykorzystywania. Jednakże jak większość historii, ma własny happy end. Idealnie mi się czytało tą książkę, wciągnęła mnie do swego świata i nie chciała puścić. Przeżywałam emocje z bohaterkami, płakałam z nimi a także z nimi rozłam w siłę. Autorka stworzyła niesamowitą historię, niebanalne postaci a także wplotła mocne przesłanie.

 • FascynacjaKsiazkami

  Poznajemy trzy dziewczyny żyjące w różnorakich czasie. Altha z 1619 jest oskarżona o czary i zabójstwo. Violet z 1942 żyje pod kloszem czując się wyobcowana. Kate z 2019 która ucieka od tyrana męża. Dzieje tych dziewczyn tworzą magiczna historia łącząca się w jedna całość. 🧙‍♀️Histora napisana jest w trzech częściach.Jego epizody są opisywane na przemian o każdej z bohaterek.Początkowo było mi ciężko w zrozumieniu poznawanej treści i wydarzeń,które przeżywały nasze główne bohaterki.Z biegiem zdarzeń historia nabiera rozkiwitu.Widzimy spójność a także powiązanie wydarzeń na przestrzeni lat. Coraz bardziej intrygowała mnie fabuła wraz z odkrywaniem tego,czego chcą dowiedzieć się kobiety.Z czasem wiedzą o sobie więcej i nurtującej ich przeszłości.To powoduje w nich lęk i niepokój. Byłam zaskoczona tym jak postrzegają i traktuje je otoczenie.Często nierozważne decyzje przynoszą im nieodwracalny ból i stratę.Nie dowiedzą się,co by się stało gdyby podjęły inne decyzje… Dopiero przeczytanie całej powieści sprawia,że historia nabiera sensu.Widać przynależności i powiązanie dziewczyn do siebie.Dzięki temu ta lektura staje się ciekawsza i z chęcią sięgnę po nią ponownie,ponieważ będę wiedziała na jakie fakty z życia bohaterek zwrócić uwage. Książka ebook jest doskonała dla osób które kochają zagadkowe historie z nutą magicznych zdolności przynoszących sławę i pot��pienie. Zalecam

 • @bookly_cat

  Co łączy Althę, Violet i Kate prócz rodzinnych więzów? Te trzy dziewczyny na przestrzeni wieków zostały połączone magią natury. Ich historie przesiąknięte są bólem, przesądami, lecz przede wszystkim chęcią dążenia do wolności. Wiedźmy od Emilia Hart były naprawdę cudowną historią, którą czytałam z olbrzymim zaangażowaniem. Dzieje każdej z tych dziewczyn były przedstawione w ciekawy sposób. Element tych historii poznajemy czytając epizod dedykowany konkretnej z nich, a element dawkowana jest nam w kawałkach w postaci listów czy urzędowych dokumentów jakie znajdowane są podczas poszukiwań jakie prowadzą kobiety, żeby poznać własnych przodków. Te trzy różnorakie historię prócz miłości tych dziewczyn do natury, do zwierząt łączy coś jeszcze. Okrucieństwo mężczyzn, które bezwzględu na to w jakich czasach się znajdujemy jest niemalże identyczne. Te dziewczyny nie miały szczęścia z płcią przeciwną, lecz dzięki zdarzeniom jakie musiały przetrwać nieustanny się silniejszymi, jeszcze lepszymi odsłonami siebie. Zamiłowanie do ziół, do każdego żywego stworzenia przysporzyło im dużo kłopotów. Jest to dla mnie nie do pojęcia jak poprzez miłość do czegoś co nas otacza, można zostać traktowanym w sposób okrutny i protekcjonalny. Cudowna historia, zalecam każdemu ❤️

 • Małgorzata Piotrowicz

  Historia trzech kobiet, która spowita tajemnicą, magią i energią, jaką tylko mogą posiadać dziewczyny zabierze Was do świata, w którym dużo wyzwań się będzie przeplatać, nie zawsze dla zwykłego człowieka pojętych, jednak ukazujących siłę natury, dzięki której dzięki takim a nie innym działaniom życie nabiera kształtu. Czy jednak więcej będzie tu przeciwności czy szczęścia, to już zależy od wyborów człowieka. Zanurzcie się więc w historii tych kobiet, każdej z innej epoki, jednak w jakiś sposób ze sobą powiązanych. Potyczka dziewczyny o lepsze jutro, przeciwstawienie się przemocy, los taki a nie inny i 3 różnorakie epoki a jednak gdzieś tam coś jest niezmienne mimo upływu tylu lat... Wiedźmy - co tak naprawdę kryje w sobie ten tytuł? Czy chodzi o zło, dobro, o ludzkie przekonania? Macie przed sobą jakby wehikuł czasu, możecie podróżować w czasie, poznać bliżej 3 bohaterki, polubić je albo nie, ważne, że opowiadanie wciąga a wręcz przyciąga jakąś aurą tajemniczości, choć można niejedna z Was szybciej odkryje o co chodzi ...

 • damiano_leggere

  „Wiedźmy” to hipnotyzująca opowiadanie o temperamentnych kobietach. Ich przeplatające się ze sobą, niewiarygodne historie są przede wszystkim świadectwem kobiecej siły. Emilia Hart w kapitalnym stylu proponuje nam powieść, stanowiącą syntezę potęgi natury, magii i feministycznej mocy. Jej debiut literacki obrazuje ogromną, kobiecą wytrwałość. Fabuła rozgrywa się w paru przestrzeniach czasowych, przez co staje się jeszcze bardziej intrygująca. Książkę czyta się z olbrzymią ekscytacją. Autorka idealnie buduje swoiste napięcie i komponuje wyjątkowo zawiły lejmotyw. Jej postaci są niejednoznaczne, a jednocześnie przepełnione nieujarzmioną namiętnością. Historia ta płonie tajemnicą, specyficzną gwałtownością i zmysłowością. „Wiedźmy” to upojna świeżość wydawnicza, która z podniesioną głową ucieleśnia kobiecość i uwodzicielsko reprezentuje literaturę piękną.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!