Czytaj więcej:
Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci okładka

Średnia Ocena:Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci

Gdy trudno chory przyjaciel spytał, czy mógłby zostać pochowany na leśnej działce Heinricha w Maine, wybitny biolog uznał, że czas zająć się tematem, który fascynował go od dawna – zwierzęcą formą śmierci. Jak dokładnie zwierzątka radzą sobie z "przejściem na drugą stronę"? Czego możemy się od nich nauczyć? Czy to ekologia, zamykanie się kręgu życia, czy metafizyka? Heinrich skupia swe wyjątkowo oryginalne i przenikliwe spojrzenie na stworzeniach, od których większość z nas odwraca wzrok z niechęcią: chrząszczach grabarzach, krukach, tych "najlepszych przedsiębiorcach pogrzebowych przyrody", i zespołowej pracy wilków, lisów, łasic, sępów, kowalików i sikor. Prezentuje też, gdzie i w jaki sposób człowiek stale odgrywa swą odwieczną rolę padlinożercy i że nic nie obraca się w proch – tylko w nowe życie.

Szczegóły
Tytuł Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci
Autor: Heinrich Bernd
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • fok

  O ! to na pewno nie jest książka ebook dla każdego, nie dla tych wszystkich "obrzydliwych"! Jest to lektura dla dociekliwych, interesujących świata "przyrodników" . Ja książkę czytałam jak głodomór, ponieważ nie ma na rynku takich ebooków dla laików (pewnie w naukowych publikacjach śmierć w świecie zwierząt rozebrana na czynniki pierwsze trafia się częściej).

 • Beata Michalak

  Cóż by tutaj napisać? Książka ebook porusza sprawę śmierci jak i chęci nieśmiertelności. Zamysł dobry, lecz nie dałam porady przeczytać tej książki. To jednak zdecydowanie ciekawszy tutorial dla biologa niż takiego laika jak ja.

 • goszamm

  Żałuję ze Wieczne Życie przeczytają zapewne tylko fani przyrody. Ponieważ jest czymś znacznie więcej niż opisem sprawnego działania padlinozercow i rozkładających drewno organizmów . To tylko przykłady i punkt do dalszych rozważań o istocie życia i śmierci. I okazja do zamyslenia się ponad swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym....Tez np. O tym jak obserwacja skarabeuszy ukształtowała cały system wierzeń w życie pośmiertne u starożytnych Egipcjan. Uczy pokory i ułatwia pokonanie naszego ludzkiego zarozumialstwa. Dla mnie na tyle kluczowa książka ebook ze po przeczytaniu ebooka kupie jeszcze wersje papierową by moc łatwiej wracać do ulubionych fragmentów.

 • asiaz-s

  Moja recenzja jest w Poleć Dalej.

 • Joanna Zarzycka

  Z pisarstwem Heinricha zetknęłam się pierwszy raz kilkanaście lat temu, kiedy udało mi się przeczytać w oryginale jego dwie książki o krukach. Zrobił na mnie niesamowite wrażenie przede wszystkim w związku z tematem jakim się zajął, lecz również ze względu na dociekliwość i dosadność z jaką omówił kruki. Zainspirował mnie do obserwacji przyrody tak samo jak dawno temu Sumiński, a potem Attenborough, wiedziałam, że w wolnej chwil będę chciała wrócić do jego książek. Okazja natrafiła się dość późno i bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła, gdy wydawnictwo Czarne przedstawiło tłumaczenie Life Everlasting - „Wieczne życie o zwierzęcej formie śmierci”. Niech nikogo nie zmyli tytuł, ponieważ książka ebook nie jest podręcznikiem zoologii, a dotyczy w znacznej mierze nas ludzi i naszego rozumienia (a raczej jego braku) śmierci.Heinrich z detalami omawia własne doświadczenia w obserwacji recyklingu w przyrodzie, przemijanie przedstawia w dość optymistyczny sposób przypominając przy tym jego sens. W przejrzystej strukturze książki odnajdziemy podstawowe zagadnienia, jak przyroda radzi sobie z naturalnym porządkiem, od drzewa przez truchło myszy po kilkudziesięciotonowe kaszaloty. Opisywane przez Heinricha zjawiska i udział różnorakich grup grzybów, roślin i zwierząt w porządkowaniu świata są naukowymi faktami, które poprzeplatane z jego przemyśleniami i zabawnymi sytuacjami czyta się z zaciekawieniem przez wszystkie 200 stron. Nie znajdziecie Państwo w tej książce pdf nudy, ponieważ nawet gdy będziecie musieli przebrnąć przez kilka łacińskich nazw, okaże to się potrzebne w zrozumieniu całości zagadki przemiany życia.„Wieczne życie” traktuje także o historii naszego gatunku i sposobie w jaki zawładnęliśmy innymi, odrzucając przy tym naszą zwierzęca przynależność. Książka ebook otwiera oczy chociaż nie wydaje mi się, by w swym zamiarze miała służyć jako moralizator, jest ona raczej projekcją praw przyrody ponad którą warto się zastanowić.Bardzo lubię to, że Heinrich nie traci stron na słowotok, przedstawia on konkretne fakty, naukowe hipotezy i na ich, podstawie możemy stwierdzić, że życie na Ziemi jest wieczne, i to w dwóch wymiarach. Pierwszym tym bardzo fizycznym czyli jak nasze ciało zostanie spożytkowane po śmierci, i tym niematerialnym poprzez nasz wpływ na działania innych, poprzez nasze inspiracje, idee przesłane dalej. Mam nadzieję, że książka ebook ta stanie się taką inspiracją dla wielu osób i wkrótce będziemy mieć okazje do zapoznania się z innymi ebookami tego autora.

 • Wolt

  Dla mnie ta książka ebook jest jak bardzo niezły film przyrodniczy. Poznajemy w nim zachowania zwierząt różnorakich gatunków na tak interesujący temat jakim jest śmierć. Szczerze powiedziawszy oderwać się od tej książki nie mogłem. Gratuluję autorowi pomysłu na tą pozycję i liczę na kolejne równie dobre jak ta. Pozdrawiam.

 • IzkaFuture

  Bernd Heinrich w własnej najwieższej książce pdf "Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmieci" prowadzi rozważania na temat śmieci wśród zwierząt, zachowaniach wewnątrz gatunkowych osobników, wzajemnej "pomocy" pomiędzy gatunkami. Odkrywa, że tylko jeden gatunek zwierząt funkcjonuje podobnie jak ludzie, grzebie zwłoki, ale nie osobników własnego gatunku, a innych, nierzadko kilkadziesiąt razy większych od siebie. Bardzo interesująca książka.

 • Wibram

  Bardzo interesująca książka. Szczególnie dla tych, którzy są ciekawi świata. Kupiłem ją w ciemno, lecz nie żałuję. Autora aż przyjemnie się czyta, bo widać po nim, że miłuje to co robi, a do tego jeszcze się na tym zna :) W książce pdf tej znajdziemy dużo cennych informacji. Osobiście uważam, że warto po nią sięgnąć, a zalecam ją szczególnie tym, którzy lubią zwierzęta.

 • Dinom

  Fascynujące, choć bardzo dosadne studium na temat śmierci w świecie zwierząt. Niebanalna, być może dla niektórych wręcz szokująca tematyka jest nie tylko idealnie opracowana pod wobec zebrania wyczerpujących materiałów, lecz też skłaniająca do refleksji natury ogólnej. Ciekawa, intrygująca książka.

 • Jano

  Musze przyznać, że jest to dość nietypowa książka. Mimo, że interesuje mnie inny gatunek prozy to po przeczytaniu opisu do tej książki sięgnąłem po nią z czystej ciekawości. Przyznać muszę, że twórca ma lekkie pióro i całkiem ciekawie pisze. Z jego książki dowiedzieć się można dużo interesujących rzeczy dlatego uważam, że warto dać jej szansę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!