Czytaj więcej:
Wewnętrzny świat Marii Curie. Geniusz i obsesja okładka

Średnia Ocena:Wewnętrzny świat Marii Curie. Geniusz i obsesja

W tej fascynującej biografii, opierającej się na niedawno ujawnionych archiwaliach, pasja i naukowa dociekliwość, triumf i sukces przeplatają się z odrzuceniem, hipokryzją i dyskryminacją, której Maria Skłodowska-Curie doświadczała zarówno jako kobieta, naukowiec, jak i imigrantka z Polski. Książka ebook nie tylko omawia zdumiewającą karierę naukową polskiej noblistki, ale także jest wnikliwym portretem psychologicznym. Ukazuje kobietę próbującą pogodzić swe pasje i pracę z obowiązkami rodzinnymi. Nękana przez nawroty głębokiej depresji, skrywająca swe uczucia i chłodna z pozoru nawet względem córek, nie zawsze była w stanie sprostać codzienności. Czytelnik poznaje także Marię jako ukochaną żonę, przyjaciółkę i współpracowniczkę Piotra Curie, a po jego śmierci ofiarę skandalu obyczajowego wywołanego romansem z Paulem Langevinem.

Szczegóły
Tytuł Wewnętrzny świat Marii Curie. Geniusz i obsesja
Autor: Goldsmith Barbara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2006

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wewnętrzny świat Marii Curie. Geniusz i obsesja pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wewnętrzny świat Marii Curie. Geniusz i obsesja Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wewnętrzny świat Marii Curie. Geniusz i obsesja PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • cashflowclubfrance

  Bardzo nieźle omówiona postać głównej postaci , bardzo sensownie omówiona jej droga jak i osiągnięcia które nieustanny sie jej udziałem . Emocjonująca historia napisana prostym i łatwym do przeczytania mową . Zalecam zdecydowanie

 • Cornette

  No tak - dużo wiemy na temat życia Marii, jednak niewiele pisze się o jej życiu wewnętrznym, osobowości i determinacji w dążeniu do celu. Podziwiam ją jako naukowca lecz przede wszystkim jako kobietę - osobowość, która walczyła o siebie w tych niełatwych dla dziewczyn czasach. Jest to idealna historia, którą czyta się, z takim zapałem jak światowej klasy kryminał. Przeczytajcie, ponieważ naprawdę warto.

 • mlisiaczek

  Książkę dostałam w prezencie i była to idealna lektura, bowiem sylwetkę i życie Marie Curie znałam bardzo pobieżnie. Tymczasem biografia ukazuje nam z jednej strony kobietę niemalże zwyczajną, rodzinną, z drugiej-ambitną i oddaną pracy zawodowej. Ta biografia to także ciekawie pokazane życie uczuciowe Marii, dla mnie prawdopodobnie najciekawszy wątek. Polecam, warto poznać tą wyjątkową kobietę i jej życie w trudnych dla dziewczyn czasach.

 • Ewa-Kinga

  Ta biografia przyblizyla mi zycie Marii Curie i jej prace ponad badaniami. Ksiazke dosc latwo czyta sie nawet jak dla laika (jakim sama jestem). Polecam, sama pewnie siegne jeszcze po inne ksiazki autorki

 • aumila

  Moim zdaniem w książce pdf brakuje większego skupienia na myślach i uczuciach Marii odzwierciadlających jej życie pozazawodowe. Owszem, znajdziemy odwołanie do wielu przemyśleń, jakie zawarła w swoim pamiętniku, lecz mimo wszystko - czytając tę książkę - mamy wrażenie, że życie Marii toczyło się w przeważającej mierze wokół pracy. Spodziewałam się, że autorka postara się z większą mocą odkryć tą element najbardziej osobistych przeżyć i zrównoważyć wizerunek Marii-naukowca i "Marii-kobiety". Niemniej jednak, warto sięgnąć po książkę.

 • Jus

  Niestety, nie moge zgodzic sie z opinia, ze ksiazka jest rewelacyjna. Pod wzgledem tresci faktycznie zawiera dużo informacji o zyciu prywatnym i zawodowym uczonej, lecz styl i forma pozostawiaja moim zdaniem troche do zyczenia. Ksiazka zostala przetlumaczona z jezyka obcego i mam wrazenie, ze brakuje tu koncowego doszlifowania przez znawce jezyka polskiego. Po czesci przecinki znajduja sie w niewlasciwym miejscu, a zdania sa za dlugie. Zdecydowanie komplikuje to lekture.

 • dominika

  Ta książka ebook jest rewelacyjna, czyta się ją jednym tchem, napisana jest nieskomplikowanym stylem i w bardzo jasny i przejrzysty sposób prezentuje obraz życia Marii Curie-Skłodowskiej, Zalecam i zachęcam do lektury jak najbardziej!!!

 • lesslee

  Czyta się jednym tchem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!