Warszawa lata 70 okładka

Średnia Ocena:


Warszawa lata 70

Czwarty już album z serii "Foto Retro" to portret Warszawy w latach 70. – w epoce Edwarda Gierka. Zmiany we władzach PRL-u zaowocowały olbrzymimi inwestycjami w stolicy. Dzięki zaciągniętym kredytom zagranicznym powstały nowoczesne arterie komunikacyjne – Wisłostrada i Trasa Łazienkowska, w zawrotnym tempie zbudowano Dworzec Centralny. Podjęto także decyzję – wtedy uważaną za kontrowersyjną, a przecież oczywistą – o odbudowie Zamku Królewskiego. Warszawiacy, nawet ci najbardziej sceptyczni, z zaangażowaniem kibicowali tym zmianom. Obowiązywała propaganda sukcesu, chcieliśmy być bliżej Europy… O obliczu Warszawy tamtych lat opowiada we wstępie Anna Seniuk, idealna odtwórczyni roli Magdy, małżonki inżyniera Karwowskiego w kultowym serialu "Czterdziestolatek".

Szczegóły
Tytuł Warszawa lata 70
Autor: Łoziński Jan, Seniuk Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Bosz
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Warszawa lata 70 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Warszawa lata 70 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • tepee

    Posiadam element 50 i 60, i ta element jest miłym uwieńczeniem mojego kompletu o Warszawie PRL-owskiej. Jak zwykle trafiony wybór zdjęć - mamy i architekturę, i życie codzienne, święta i czas wolny. Dzięki idealnym zdjęciom (w dużej części z kolekcji Grażyny Rutowskiej) możemy podejrzeć jak żyło się naszym rodzicom i dziadkom. Mamy szansę zobaczyć rozbudowującą się Warszawę, kultowe miejsca w stolicy i metody na radzenie sobie z codziennością a także dniem świątecznym. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że publikacja nie ukazuje wszelkich aspektów życia w "najweselszym baraku" bloku komunistycznego. Mimo to, album zalecam wszystkim - zarówno tym narodzonym w PRL-u, jak i tym, którzy słyszeli o nim tylko z opowieści.

  • wojdyk

    Super publikacja. Można prezentować młodym. Mogą nie uwierzyć. Dla nich, w przeciwieństwie do nas 50-60, to taka sama historia jak bitra pod Grunwaldem