Czytaj więcej:
Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina okładka

Średnia Ocena:Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina

Niezwykła publikacja o bitwie, którą historycy i politolodzy uznali za jedną z najistotniejszych w dziejach świata. Zamoyski pisząc o Walce Warszawskiej spotykał się z uczestnikami walk, co zaowocowało żywą i wartką narracją. Barwne rozdziały oddające klimat epoki przetykane są idealnie naszkicowanymi portretami najistotniejszych postaci ówczesnego konfliktu. Zamoyski przebieg walki omawia szczegółowo, lecz unika przy tym nieprzyjaznych dla czytelnika specjalistycznych opisów taktyki wojennej.Niezaprzeczalnym atutem książki jest jej szata graficzna – żadna dotychczas wydana książka ebook o Walce Warszawskiej nie zawierała tak wielu starannie dobranych zdjęć – czarno-białych i kolorowych. Polskie wydanie książki przygotowane przez Wydawnictwo Literackie różni się pod tym wobec diametralnie od wydania angielskiego.Adam Zamoyski (ur. 11 stycznia 1949 w Świeżym Jorku) – historyk, eseista, hrabia. Debiutował biografią Chopina w 1979 roku. Obecnie jest prezesem zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich. W 1997 roku otrzymał dyplom ministra spraw zagranicznych za wybitne zasługi dla kultury polskiej. W 2007 roku został odznaczony komandorią Orderu Odrodzenia Polski.

Szczegóły
Tytuł Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina
Autor: Zamoyski Adam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2009

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Kazimierz Rygiel

    Autor, niewątpliwie pochodzenia polsko-arystokratycznego, jest jednak historykiem brytyjskim, a przeczytana książka ebook (w sam raz na święta albo długi weekend) stanowi tłumaczenie z jęz. angielskiego. I napisana została z myślą o czytelniku anglosaskim, który o tematyce określonej w tytule nie wie niemal nic albo zupełnie nic. Mamy więc b. skrótowo nakreślone tło historyczne opisanych zdarzeń (głównie na początku i końcu książki), lecz za to opis owych zdarzeń – maestria. W narastającym napięciu czytamy o przebiegu walk, towarzyszymy naszym żołnierzom podczas ich ofensywy, defensywy i znów ofensywy. Zaciskamy pięści, gdy poznajemy okrucieństwo i niekonwencjonalny sposób prowadzenia wojny przez przeciwnika. Ze zrozumieniem odnosimy się do informacji, że i my potrafiliśmy odpłacać „pięknym za nadobne”. Książka ebook w zasadzie stanowi chronologiczny opis stoczonych batalii, lecz jakże odmienny od nierzadko spotykanych w tzw. literaturze przedmiotu. Lekki styl, niezbędne dane liczbowe i techniczne podawane w sposób przejrzysty także dla czytelnika bez zainteresowań militarystycznych – wszystko to powinno zachęcić osoby pragnące dokładnie poznać przebieg wojny polsko-bolszewickiej lat 1919/1920 (czyli dość szczegółowo, lecz nie jak na studiach w akademii wojskowej). W drugim tle Adam Zamoyski pokazuje uczestników zdarzeń – zarówno ich indywidualne sylwetki, jak i w opisie socjologicznym (masy żołnierskie). I to po obydwu stronach frontów. Tak – frontów, a nie frontu. Działania wojenne toczyły się bowiem na dwóch frontach. Wg optyki rosyjskiej: na froncie zachodnim i południowo-zachodnim. Twórca skrótowo przedstawia też dalsze, powojenne dzieje polskich i rosyjskich dowódców (dla czytelnika zachodniego raczej nieznane). Polscy oficerowie zginęli w 1940 r. w Katyniu, a radzieccy – w latach 1937/1938 też w ZSRR, w ten sam sposób, być może niekiedy z tych samych rąk. Ze wszystkich bowiem głównych komandirów wojujących na froncie „polskim”, stalinowską czystkę przeżyli tylko Budionny i Woroszyłow. Książka ebook jest bogato ilustrowana fotografiami, wprawdzie w większości małymi, lecz za to dość ostrymi. Starczy wziąć więc do ręki lupę i możemy spojrzeć w twarze naszych dziadków i pradziadków, a także ich śmiertelnych wrogów. Śmiertelnych – gdyż jeńców to oni raczej nie brali, a jeśli już, to tylko po to, żeby bezbronnych wyrżnąć.

  • pedrosoft

    Kluczowy temat, wiele wiedzy, lecz przy tym wszystkim idealnie się czyta. Jak zwykle zresztą u Zamoyskiego.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!