Czytaj więcej:
W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki okładka

Średnia Ocena:W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki

„Genetyczni mutanci”, „niezniszczalne superchwasty”, „rakotwórcze pestycydy”, „szczepionki wywołujące autyzm”, „uzależniający gluten”. Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak malują je ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu? Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz, niczym w średniowiecznym bestiariuszu, zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń, klarownie i wciągająco wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki. To książka ebook dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać.

Szczegóły
Tytuł W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki
Autor: Rotkiewicz Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  A tu link do Polskiej Akademii Nauk i prawdziwe opinie o szkodliwości GMO. Warto zapoznać się z czymś naukowym, nie propagandą. https://www.botany.pl/kop-pan/biuletyn/b2011-2.html

 • ksarna

  Twórca idealnie ogarnął i przedstawił temat. Bez przesadnego wchodzenia w szczegóły, lecz również bez traktowania czytelnika jak dziecka. Czyta się ja jak dobrą powieść.

 • marmaz

  Jak w 21 wieku ludziom można wciskać najróżniejsze nienaukowe bzdury

 • volleybalistka

  Cóż, okazuje się, że nie taki Monszatan straszny. Bardzo niezła książka, pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby zrozumieć o co chodzi z tym całym glutenem czy GMO. Wydawało mi się, że dużo wiem na ten temat - a jednak twórca zaskoczył mnie nie raz. Całe życie byłam przekonana, że pestycydy, to wypalające wszystko co żyje chemikalia. I niespodziewanie kazuje się, że to tylko roślinna toksyna, która odstrasza określone owady, dla ludzi nieszkodliwa. A dalej jest tylko ciekawiej. Całość napisana mową przystępnym nie tylko dla naukowców, opatrzona przypisami i bogatą bibliografią - każdy fakt przytaczany przez autora można zatem zweryfikować. Wszystko to ociera się o dziennikarstwo śledcze. I tylko smutno, że nawet działalność takich organizacji jak Greenpeace kręci się głównie wokół pieniędzy. Cóż, ciężko nie zgodzić się z opinią o "zgniłym Zachodzie". Twórca w jasny sposób obala dużo mitów na temat biotechnologii, bez której nie byłoby możliwe choćby skuteczne leczenie cukrzycy. Bardzo cenna lektura w epoce "postprawdy", internetowych szamanów i pseudonaukowych portali.

 • polityk2

  Idealna lektura, dostarcza masy argumentów do rozmów z anty-naukowymi oszołomami, którzy ostatnio rosną jak grzyby po deszczu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!