W kleszczach lęku okładka

Średnia Ocena:


W kleszczach lęku

Zło jest żywiołem, któremu prosto ulec…Historia rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy grupa przyjaciół zgromadzonych w starym dworze, przy kominku snuje opowieści o duchach. Jeden z obecnych opowiada trzymającą w napięciu historię matki i jej dzidziusia nawiedzanych przez zagadkowe widmo... Dzieje tych dwojga najbardziej poruszają Douglasa, przypominają mu o niesamowitych zdarzeniach, które spisała jego dawna przyjaciółka, guwernantka…„W kleszczach lęku” przeniesiono w 1999 r. na duży ekran, a w rolę wuja sierot wcielił się Colin Firth.

Szczegóły
Tytuł W kleszczach lęku
Autor: James Henry
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2012
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki W kleszczach lęku w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

W kleszczach lęku PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Robert

    Ile ludzi, tyle refleksji na temat tej książki. W każdym jednak przypadku „W kleszczach lęku” intryguje, zmusza do ożywionych rozmów – czy guwernantka oszalała, czy duchy naprawdę owładnęły jej podopiecznymi – a napięcie trzyma do ostatnich stron. Więcej, ono nie skończyło się wraz z zamknięciem książki. „W kleszczach lęku” naszpikowane jest pytaniami, domysłami, niedopowiedzeniami, urywanymi dialogami. Ta opowiadanie w opowieści stwarza atmosferę strachu. Zapytanie tylko, czy boimy się widm, zniewolonych przez duchy dzieci, czy może guwernantki, która się nimi opiekuje, a która daje się porwać podwójnej grze: ze swoim chlebodawcą a także z podopiecznymi. W końcu angielski tytuł książki to „The turn of the screw”, czyli przykręcanie śruby. Po lekturze „W kleszczach lęku” zastanawia jeszcze jedno – dlaczego Henry James, idealny amerykański pisarz parający się pisarstwem psychologicznym jest tak mało słynny szerszemu gronu czytelników. Niesłusznie, niesłusznie.