Czytaj więcej:
W górach szaleństwa okładka

Średnia Ocena:W górach szaleństwa

"W górach szaleństwa", "Cień spoza czasu", "Bezimienne miasto", "Pod piramidami" – cztery przerażające opowieści mistrza typowej literatury grozy Howarda Philipsa Lovecrafta. Cztery odległe, dzikie miejsca – mroźne pustkowia Antarktydy, dzika Australia, bezkresna pustynia Arabii, przesiąknięty historią Egipt. Czterej bohaterowie, którym przyjdzie zmierzyć się z tajemnicą pradawnych, mrocznych ruin, siedzib dawno wymarłych ras, zapomnianych cywilizacji. To co tam odkryją odmieni na zawsze ich życie. Wiedza na temat przedwiecznych istot zamieszkujących onegdaj nasz świat wyznacza prostą drogę ku granicy pomiędzy poczytalnością i szaleństwem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł W górach szaleństwa
Autor: Lovecraft Howard Phillips
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vesper
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W górach szaleństwa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W górach szaleństwa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W górach szaleństwa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • murder.in.the.librar

    "W górach szaleństwa" to zestaw czterech opowiadań H.P.Lovecrafta. Około rok temu na księgarnianych półkach pojawił się wydany w podobnej koncepcji "Zew Cthulhu", zawierający pięć najpopularniejszych utworów autora. Takie mniejsze zbiorki są świetną propozycją dla osób, które nie miały jeszcze okazji spotkać się z prozą Samotnika z Providence i szukają czegoś na początek.⠀ ⠀ Tym razem opowiadania zawarte w najwieższym mini zbiorze łączy wspólny motyw - w każdym pojawia się monumentalne, zaginione miasto, z pewnością nie będące dziełem ludzkim. Dwa pierwsze, najobszerniejsze opowiadania ("W górach szaleństwa" a także "Cień spoza czasu") były mi słynne już wcześniej. Dwa kolejne, czyli "Bezimienne miasto" a także spisane na zlecenie Harry'ego Houdiniego "Pod piramidami" stanowiły dla mnie nowość.⠀ Parę słów na temat wprowadzenia do fabuły każdego z tych dwóch utworów:⠀ ⠀ "Bezimienne miasto"⠀ Narrator natrafia na bezimienne miasto położone na piaszczystej, arabskiej pustyni. W sieci podziemnych korytarzy ukrytych głęboko pod ziemią niczym echo świszczącego wiatru rozbrzmiewa dwuwiersz szalonego Araba Abdula Alhazreda, któremu niegdyś przyśniło się to miejsce. Za słowami tekstu kryje się ostrzeżenie, które pojmie dopiero ten, kto odważy się zstąpić do rzeczonego siedliska sił nieczystych.⠀ ⠀ "Pod piramidami"⠀ Podczas wycieczki do Egiptu słynny iluzjonista pada ofiarą zasadzki zastawionej przez tubylców. W efekcie zostaje wtrącony do miejsca ogarniętego mrokiem, najprawdopodobniej nie poznanego jeszcze przez człowieka. Wydarzenia, których świadkiem się tam stanie na zawsze odcisną się piętnem w jego umyśle.⠀ ⠀ Na uwagę zasługuje także ciekawe posłowie, spisane przez Mikołaja Kołyszko, który naukowo zajmuje się badaniem dzieł Lovecrafta. Ozdobą książki są cudowne ilustracje Krzysztofa Wrońskiego. Szkoda tylko, że nie ma ich więcej! Czuję lekki niedosyt. Tłumaczenie (jedyne właściwe!) jest z kolei dziełem znakomitego Macieja Płazy. Zdecydowanie warto upiększyć własną biblioteczkę tym cudeńkiem.

  • czytampod16

    Ja jestem zachwycona. Każde z opowiadań znajdujących się w zbiorze „W górach szaleństwa” ma wyjątkowy klimat. Znajdują się tu teksty krótsze i dłuższe, wszystkie skonstruowane z misternych opisów, szczegółowych, rozbudowanych, a przy tym szalenie obrazowych. Nie znajdziemy tu ani jednego dialogu. Wcale mi to jednak nie przeszkadzało ponieważ kunszt autora przeniósł mnie w inny świat, pełen niezgłębionej ciemności. Głębokiej, nieludzkiej. Lovecraft ma wyjątkowo precyzyjne pióro do kreowania nieoczywistej, potężnie człapiącej grozy. Do tego wyobraźnia, która sięga od jądra ziemi po bezkres wszechświata. Jego dzieła pełne są warstw upiorności, pradawnych legend, mitów i nadludzkich stworzeń - i tak jak one - misteria autora sięga wszech czasów. Tej książki nie czyta się na raz, warto delektować się każdym z bogatych w detale opowiadań. Twórca używa nierzadko własnych utartych eonowych zwrotów i cyklopowych wyrażeń, lecz uważam, że służą one jako „podpis” do jego twórczości, a nie zbędne powtórzenia. Przekład na mowa polski jest po prostu genialny, dopracowany. A wydanie piękne.

  • czytanienaplatanie

    „W górach szaleństwa” to nie pierwsze opowiadania Lovecrafta, które miałam okazję czytać. Wiedziałam więc, że mogę spodziewać się nawiązania do legend, mitów, wielu faktów i wplecionych w nie wytworów wyobraźni autora. Granice między nimi się zacierają i jedynie poważna analiza każdej historii pomogłaby w ich odróżnieniu. Mnogość szczegółów, obrazowość opisów i w końcu pierwszoosobowa narracja, czynią te opowiadania tak prawdziwymi i sugestywnymi. Cztery historie zawarte w książce pdf są swoistym apelem i ostrzeżeniem przed nieznanym, pradawnym złem. Literacką, mistrzowsko przeprowadzoną, próbą zmierzenia się z tajemnicą istnienia rodzaju ludzkiego, historią Ziemi, tym co było przed nami, skąd się wywodzimy. Snute przez autora opowieści przenikają się nawzajem powołując w wielu przypadkach na dzieło Abdula Alhazreda "Necronomicon" (które powstało zresztą w fantazji autora) . Nie liczcie na lekką lekturę i zajmujące dialogi. Tych tu nie znajdziecie. Jeżeli jednak dacie się porwać opowieści i zanurzycie w klimacie powolnie budowanej grozy, docenicie kunszt i niesamowitą wyobraźnię Howarda Phillipsa Lovecrafta. A Wasze postrzeganie świata już nigdy nie będzie takie samo.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!