Czytaj więcej:
W Rzymie jak w domu okładka

Średnia Ocena:W Rzymie jak w domu

„Rzym jest jak morze. Im dalej, tym głębiej. Życia nie starczy, aby to wszystko poznać” – mówi jeden z rzymskich kolegów Rosity Steenbeek. Autorka po dziesięciu latach wraca do Rzymu i opowiada o wiecznym mieście, a także na nowo się w nim zakochuje. Bywa w miejscach, o których turysta zaczytany w standardowych przewodnikach nie wie, mimo że ma je na wyciagnięcie ręki. Wysypisko śmieci z czasów cesarza Augusta przebudowane na dyskoteki, podziemia Teatru Pompejusza we swojej piwnicy, kocie forum, tajne archiwum w Watykanie, Złoty Dom Nerona, zaćmienie słońca ponad Rzymem, ruiny świątyni Wenus – to tylko skrawek tego, o czym dowiaduje się Rosita. A prócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także trudnych ludzi: zamierzchłych przyjaciół i znajomych, duchownych, archeologów, artystów i złodziei. A także wnuka Lugiego Pirandella, który – chcąc pozostać wolnym – mieszka na ulicy.

Szczegóły
Tytuł W Rzymie jak w domu
Autor: Steenbeek Rosita
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W Rzymie jak w domu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W Rzymie jak w domu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W Rzymie jak w domu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MagdalenaGrzegorz

  Holenderka z urodzenia, rzymianka z charakteru i miejsca zamieszkania prowadzi nas do miejsc w Wiecznym Mieście, o jakich większość z nas nie miała pojęcia. Podziemia placów, domów, kościołów kryją perły rzymskiego imperium: teatry, cyrki, termy, podziemne jeziorka i akwedukty. Taki przewodnik po miejscach, które naprawdę warto zobaczyć w Rzymie. Jak będę się tam wybierać, powrócę do książki i wytyczę sobie całkowicie nie turystyczną trasę

 • duka23

  Rzymu z takk ciekawej, wyjątkowej strony jeszcze nie miałam okazji poznać, a dzięki tej książce pdf uczyniłam to z przyjemnością. "W Rzymie jak w domu" sprawia, że nabiera się ochoty na podróż do Wiecznego Miasta. To miasto słońca, świateł, cieni dawnej historii, ludzi, miłości. A przy pomocy książki pani Steenbeek odkrywamy dużo niesamowitych miejsc.

 • LenaCasual

  Właściwie do tej pory nie wiem, do jakiego gatunku literackiego przyporządkować tę książkę, lecz wiem na pewno, że bardzo mi się podobała. Dzięki idealnej opowieści Rosity Steenbeek nabrałam ochoty na ponowną podróż do wiecznego miasta śladami autorki. Poza tym, książka ebook pobudza wyobraźnię i bardzo miło się ją czyta. Zalecam na prezent.

 • DorisaPure

  Zabawna okładka nie do końca przypadła mi do gustu - lecz postanowiłam dać książce pdf szansę i zajrzeć do środka. A w środku same wspaniałości. Znam Rzym, lecz są takie miejsca, jakie opisała autorka o których nie miałam zielonego pojęcia. Książka ebook pełna pasji, miłości do Wiecznego Miasta, a wszystko to podparte wiedzą. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a dawka wiedzy, którą przyjmuje się niejako "przy okazji" imponująca. Plecam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!