Czytaj więcej:
Vademecum żywienia człowieka okładka

Średnia Ocena:Vademecum żywienia człowieka

Przedmowa „Vademecum żywienia człowieka” to niezwykła publikacja przedstawiająca w bardzo syntetyczny sposób podstawową wiedzę z zakresu żywienia człowieka. Większość treści jest ujęta w formie tabel i rycin, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Książka ebook ta została napisana z myślą o tych, którzy chcą dynamicznie odnaleźć i usystematyzować niezbędne wiadomości. Warto ją polecić uczniom szkół gastronomicznych (technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner, technik technologii żywności, lecz także kucharz i inne spokrewnione zawody), osobom przygotowującym się do olimpiad, np. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych czy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, jak również słuchaczom studiów wyższych (medycznych i związanych z żywieniem), studiów podyplomowych, dietetykom, lekarzom, nauczycielom a także wszystkim, którzy interesują się zdrowym stylem życia, w tym prawidłowym żywieniem.Vademecum przedstawia charakterystykę składników odżywczych (białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin, składników mineralnych a także wody), jak też fitozwiązków i substancji antyodżywczych. Zostały w nim uwzględnione pojęcia energii, zapotrzebowania energetycznego i wartości kalorycznej żywności. W książce pdf znajdują się też info o metodach sposobu żywienia, stanu odżywienia i zasadach układania jadłospisów. Opisano tu wady i plusy diet alternatywnych, w tym też różnorakich form wegetarianizmu. Czytelnicy znajdą tu także zarys żywienia dietetycznego. Atutem publikacji jest fakt, iż została opracowana na podstawie szerokiego piśmiennictwa polskiego i zagranicznego. Korzystanie z książki bardzo ułatwia znajdujący się na końcu słownik pojęć. Pomysł na tę publikację urodził się podczas studiów Autora. Marcin Jabłoński uczestniczył w zajęciach, które prowadziałam na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Przygotowując się do kolejnych zajęć i egzaminów, sporządzał notatki w taki sposób, by móc się dynamicznie uczyć. I ten pomysł wykorzystał w „Vademecum żywienia człowieka”. Twórca niniejszego opracowania ma nadzieję, że pomoże ona wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy z zakresu żywienia człowieka, którą można wykorzystać w codziennym planowaniu menu. A może niektórzy z Czytelników zwiążą własną przyszłość z tą interdyscyplinarną nauką? Będąc konsultantem tej publikacji, starałam się też dodać coś z mojego doświadczenia, np. skróty, które w bardzo dynamiczny sposób pozwalają zapamiętać trudne nazwy, jak: FILM TW – sposób na nauczenie się aminokwasów egzogennych, inny T-ADEK – witaminy rozpuszczalne w tłuszczach itp. Jako nauczyciel z dwudziestoletnim stażem pracy wiem, jak istotną rolę w procesie uczenia pełni podręcznik. Vademecum sądzę za bardzo przydatne, zachęcam zatem do nabycia tej książki i systematycznego korzystania z niej.Edyta Gulińska

Szczegóły
Tytuł Vademecum żywienia człowieka
Autor: Jabłoński Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Medyk
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Vademecum żywienia człowieka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Vademecum żywienia człowieka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Vademecum żywienia człowieka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: mikroimplanty. - Google Search.pdf - Rozmiar: 1.75 MB
Głosy: 0
Pobierz
Nazwa pliku: algorytm pierwszej pomocy – Szukaj w Google.pdf - Rozmiar: 269 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Vademecum żywienia człowieka PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 mikroimplanty. All Images Maps Videos News Shopping Bo Images OrthoSmile Visit Miniimplants » OrthoSmile Images may be subject to copyright. Learn more Show all images of mikroimplanty. Related images → Miniimplant ortodontyczny • Wars… fachowydentysta.pl mini-implanty aestheticdental.pl View all images Feedback › mikroi... Mikroimplanty ortodontyczne to... - … Mikroimplanty ortodontyczne. pl-pl.facebook.com Co to jest Miniśruby, mikroimplany, miniimplan… ortodonta.opole.pl mikroimplant, kiedy i na jak długo się go ... Jun 16, 2021 — Miniimplant (mikroimplant) jest mechanicznym ogranicznikiem, który zapobiega przesuwaniu Miniimplanty się zęba lub całej grupy ortodontyczne www.ortodonta.ferdynus.pl zębów. Stosuje się go dla ... Miniimplanty » OrthoSmile › wiedza › mi... orthosmile.pl Mikroimplanty w stomatologii | Kliniki.pl Mar 8, 2021 — Mikroimplanty ortodontyczne Implanty są wykorzystywane ortodontyczne - Golarz do golarz.pl Mini-implanty ortodontyczne - konc… zakotwienia tymczasowego, czyli www.orbidenti.com stworzenia oparcia w trakcie leczenia ortodontycznego. Mają ... See more › mikroim... Related searches Mikroimplanty - Miniimplanty ortodontyczne - Ortodoncja Opole orthodontic miniscrew Natomiast miniimplanty ortodontyczne, w swojej budowie przypominają, co może brzmieć nieco odstraszająco, śrubę z główką wystającą ponad braces before andbłonę after śluzową i służą ... › 2017/12/12 mini dental implants before and after pictures MIKROIMPLANTY - Aldent Lublin Dec 12, 2017 — MIKROIMPLANTY · Send feedback Mikroimplanty Get help się, są samogwintującymi Collections

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!