Czytaj więcej:
Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka okładka

Średnia Ocena:



Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka

Uważność. Niespieszność. Koncentracja. We współczesnym, dziko pędzącym świecie, w którym każdy stara się zrobić dwieście rzeczy naraz, posługiwanie się tymi pojęciami wydaje się wręcz niestosowne. Kto z nas, niewolników terminarzy i smartfonów, stale usiłujących nadgonić stracony czas, ma szansę zatrzymać się na chwilę, wyłączyć z głównego nurtu, uspokoić oddech i zmysły? Kto odważy się przestać myśleć zadaniowo i racjonalizować własne odczucia? I czy naprawdę warto to zrobić?Uważność jest jedną z dróg do zrozumienia własnego miejsca na ziemi. To pewien specyficzny rodzaj koncentracji na tym, co "tu i teraz", a także przeżycie mistyczne, którego najwyższą formą jest odczucie istoty swojej Obecności. Świadome praktykowanie uważności pozwala nam dotrzeć do niedefiniowalnych pokładów własnego człowieczeństwa, a w konsekwencji prowadzić na co dzień pełniejsze, bardziej harmonijne życie. Lecz nie ma się co oszukiwać: w dzisiejszym świecie nie jest to takie proste. Dlatego właśnie warto zapoznać się z książką Maciej Wieloboba, który oferuje konkretne techniki zwiększania własnej uważności, a także jasno i otwarcie pisze o tym, jak je praktykować i jak dzięki nim zaakceptować rzeczywistość. Uważność i Jedność Koncepcja umysłu w jodze klasycznej Ezoteryczna koncepcja ciała Psychologia sufich Pięć żywiołów — ziemia, woda, ogień, powietrze, eter Świadomość ciała, mudry i modlitwa Etyka działania a także przemiana postaw i zachowań Introspekcja Pranajama i uważność Koncentracja i medytacja

Szczegóły
Tytuł Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka
Autor: Wielobób Maciej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Zacisze Lenki

    Maciej Wielobób to nauczyciel jogi i medytacji. Nie zachęca do zmiany religii (przytacza cytaty dotyczące różnorakich religii), a jednocześnie dzieli się z czytelnikami własną wiedzą a także zachęca do wykorzystania jej w praktyce. Książka ebook napisana jest lekkim i dostępny językiem, zawiera definicje podstaw jogi, uważności i medytacji. Twórca przytacza słowa nauczyciela jogi i filozofii Piotra Marcinowa:"Uważność kojarzy mi się z mindfulness, które jest angielskim tłumaczeniem sanskryckiego smriti a także palijskiego sati. Podstawowe znaczenie sati i smriti to też pamięć, która była niezbędna braminom podczas recytacji mantr. (...) Starożytni nie używali pisma, tylko kluczowe treści zapamiętywali, a następnie je recytowali. Skupiony bramin, recytując długie partie tekstu, wpadał w stan medytacyjny charakteryzujący się wyciszeniem, ujednoliceniem umysłu, energią i radością."Przyznam, że z niektórymi pojęciami spotkałam się po raz pierwszy. Bardzo pomocne jest oznaczenie tłustym drukiem kluczowych tematów, dzięki temu bardzo prosto jest wrócić i coś odnaleźć. W kolejnych rozdziałach dowiemy się m.in. dużo na temat czakr, świadomego oddechu i świadomości swojego ciała, mundr, medytacji uważnościowej a także poznamy żelazne, brązowe, złote i srebrne zasady suwizmu uniwersalnego. Książka ebook zawiera przykładowe ćwiczenia technik medytacji. Twórca zwraca uwagę, że "Medytacja ma być sztuką obecności (...) w aktualnym, a nie w wyobrażonym doświadczeniu. (...) Istotą praktyki jest nie to, czy doskonale ją zrealizujemy (...), lecz czy będziemy uważni i skoncentrowani." Warto zwrócić uwagę na słowa błogosławieństwa, które przekazał Panu Maciejowi jego nauczyciel H.J. Witteveen, powtarza się je podczas układania dzidziusia do spania:"Dobrego zdrowia, długiego życia, swojego przewodnictwa z góry, dobrobytu, sukcesu, szczęścia i miłości."Na końcu książki jest miejsce na swoje notatki. Moim zdaniem przydałby się jeszcze skorowidz i płyta z nagranymi ćwiczeniami, co ułatwiłoby ich wykonywanie.Wielkim plusem jest możliwość kontaktu z autorem przez stronę internetową http://maciejwielobob.pl/ albo przez facebook https://www.facebook.com/MaciejWielobobPL?fref=ts .Książkę czyta się kilka dni, jednocześnie wykonując ćwiczenia. Warto do niej wracać, szukając wyciszenia w dzisiejszym zabieganym świecie. Zalecam serdecznie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!