Czytaj więcej:
Uśmiech okładka

Średnia Ocena:Uśmiech

Tekla jest naburmuszona i smutna. Po śmierci mamy, uśmiech całkiem zniknął z jej twarzy. Dziewczynka mierzy się z zalewającym ją smutkiem, gdy w jej życie wkracza zagadkowa Pani z Bilboardu. Od tej chwili rozpoczyna się pełna zwrotów akcji, nieco szalona i wyjątkowa przygoda Tekli. „Uśmiech” to opowiadanie o przezwyciężaniu trudów i smutków, o poszukiwaniu szczęścia. To także historia, która uczy, że każdy dzień jest szansą na znalezienie uśmiechu, tego prawdziwego.

Szczegóły
Tytuł Uśmiech
Autor: Harasimowicz Cezary
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Uśmiech pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Uśmiech Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Uśmiech PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    "Uśmiech" to książka, która na pewno zmusza do refleksji ponad tym, co jest kluczowe w życiu i czym warto się cieszyć! Myślę, że to naprawdę udany debiut Pana Cezarego w segmencie literatury dziecięcej

  • kobietatrzechbarw

    Tekla jest smutną, naburmuszoną, zbuntowaną dziewczynką, dla której wszystko jest beznadziejne: pasta do zębów jest beznadziejna, jej imię jest beznadziejne, jej koleżanki z klasy są beznadziejni. Tak naprawdę Teklę przepełnia wielki smutek po śmierci matki. Nie potrafi sobie poradzić z jej odejściem. Wraz z tatą całkowicie przestała się uśmiechać. Pewnej nocy odwiedziła ją pani z bilbordu, która miała dosyć uśmiechania się za pieniądze. Obie wyruszyły w podróż w poszukiwaniu szczęścia i uśmiechu rzecz jasna. Książka ebook jest zarazem smutna, jak i wesoła. Tak dużo dzieci boryka się z podobnym problemem. Dorosły człowiek nie potrafi pozbierać się do kupy po odejściu najbliższej osoby, a co dopiero dziecko, które nie do końca wszystko rozumie. Koszmary senne, bunt, wyalienowanie – to rzeczy cechujące takie osoby. Emocje są procesami psychologicznymi związanymi z uczuciami i myślami ich dotyczącymi, każdy człowiek jest inny i w inny sposób radzi sobie z różnorakimi sytuacjami. Tekla wyimaginowała sobie smutek w postaci ciemnej mazi, która usiłuje ją pochwycić. Cezary Harasimowicz idealnie oddał powagę sytuacji, zachowując przy tym lekki, zabawny styl, co nie jest łatwym zadaniem. Opowieść skierowana jest do dzieci powyżej dziewiątego roku życia. Najmłodsze mogą nie zrozumieć młodzieżowego slangu, którym posługuje się główna bohaterka, choć rodzice są od tego, by wszystko wytłumaczyć. Uważam, że Tekla może przypaść do gustu młodym czytelnikom, bo mimo smutku a także ciągłego naburmuszenia się jest sympatyczna i ma dobre serce. Tak naprawdę trzeba z niej wydobyć radość, która nieźle się ukryła pod płachtą smutku a także rozżalenia. Muszę zaznaczyć, że nie jest to historia wyłącznie dla dzieci, może się ona spodobać też dorosłym czytelnikom, tak jak to miało miejsce ze mną. Twórca w klarowny sposób przedstawia szeroki wachlarz emocji i skomplikowany umysł ludzki. Na przykładzie Tekli ukazuje co losy się z dzieckiem po stracie rodzica. Sama nie doświadczyłam nigdy tego bólu, lecz znam dorosłych już ludzi, którzy do dzisiaj walczą z demonami przeszłości po utracie matki czy również ojca. „Uśmiech” może okazać się pomocny dla takich dzieci, a dzieciakom mających oboje rodziców pomoże zrozumieć kolegów, których spotkała tragedia. Plusem historii jest lekki ton, śmieszne wtrącenia, interesujące ilustracje, rozwinięta akcja, absorbujące dialogi. Nawet czarne charaktery, nie są aż tak czarne i choć nie są pozytywnymi postaciami, to bawią swym zachowaniem. Nie doszukałam się żadnych minusów. Bardzo zalecam Wam zarówno tę pozycję, jak i inne, równie cudowne książki wydawnictwa Zielona Sowa.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!