Upiorna Dekada okładka

Średnia Ocena:


Upiorna Dekada

Upiorna dekada. Trzy eseje o stereotypach na temat Żydów, Polaków, Niemców i komunistów ukazała się po raz pierwszy drukiem niemalże dziesięć lat temu i przeszła właściwie niezauważona, chociaż problematyka dotycząca ""Żydów, Polaków, Niemców i komunistów"" - jak pokazała dyskusja wokół Sąsiadów i echo amerykańskiego wydania Strachu - ma w Polsce dużą i porywczą publiczność. W książce, którą Czytelnik bierze właśnie do ręki, dodałem do pierwotnie wydrukowanego zbioru esej o kolaboracji. Ma on trochę inny charakter niż trzy oryginalne epizody Upiornej dekady, ponieważ przede wszystkim poświęcony jest ogólnym rozważaniom na temat samego zjawiska kolaboracji i pojęcia, którym je określamy. W jego końcowej części wracam jednak do polskiej specyfiki okresu okupacji, dzieląc się uwagami, które sądzę za bardzo ważne też i dla zrozumienia, dlaczego autentyczna historia polsko-żydowskich stosunków podczas wojny nie mogła przedrzeć się do świadomości historyków przez tak długi czas albo była przedstawiana fałszywie.

Szczegóły
Tytuł Upiorna Dekada
Autor: Gross Jan Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Austeria
Rok wydania: 2006
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Upiorna Dekada w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Upiorna Dekada PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Sanderus

    Warsztat historyczny Jana Tomasza Grossa jest bardzo słaby. Cechuje go wybiórczość, pisanie pod z góry założoną tezę, brak podejścia krytycznego do źródeł, np. traktowanie pogłosek jako faktów.