Ulica cioci Oli. Z dziejów jednej rewolucjonistki okładka

Średnia Ocena:


Ulica cioci Oli. Z dziejów jednej rewolucjonistki

Helena Kozłowska „Ola” była członkinią Komunistycznej Partii Polski, aktywistką podziemia komunistycznego, a w końcu wysokiej rangi dygnitarzem partyjnym. Należała do grona osób współtworzących najwieższe losy Polski. Dzisiaj ich działania postrzegane są w sposób jednoznacznie negatywny."Ulica cioci Oli" jest próbą zrozumienia motywów babki przez wnuczkę, która nigdy nie podzielała jej przekonań. Punktem wyjścia jest „dekomunizacja” skromnej, liczącej zaledwie jeden numer ulicy na warszawskim Czerniakowie, która nosi imię Heleny Kozłowskiej „Oli”. Zagmatwane i mroczne losy XX wieku oglądamy przez dziurkę od klucza.

Szczegóły
Tytuł Ulica cioci Oli. Z dziejów jednej rewolucjonistki
Autor: Domańska Aleksandra
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyka Polityczna
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ulica cioci Oli. Z dziejów jednej rewolucjonistki w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ulica cioci Oli. Z dziejów jednej rewolucjonistki PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Amelina

    "Ulica cioci Oli" to historyczna opowieść przygodowa, która nie należy do najłatwiejszych. Spędziłam ponad nią długie godziny, by być pewna, że odpowiednio zrozumiem jej przesłanie. Książka ebook jest próbą zrozumienia motywów działania babki, które z perspektywy czasu są negatywnie postrzegane przez społeczeństwo. Wnuczka, od początku nie podzielająca zdania babki-rewolucjonistki, usiłuje dokonać rozliczenia, bez usprawiedliwiania, zbędnego patosu i ubarwień.