Czytaj więcej:
Ukryci okładka

Średnia Ocena:Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. okazuje się, że piotrek nie jest jedyny, a porywacz funkcjonuje już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy i ojca jednego z porwanych chłopców. Upór i determinacja prowadzą tę dwójkę tropem uprowadzonych niknącym we mgle domysłów i hipotez. Zbieg okoliczności sprawia, że pojawia się szansa na zbliżenie się do porywacza, jednak konieczna jest interwencja wybitnego psychiatry i psychoterapeuty. Lekar Sobczak w zakamarkach umysłu przypadkowego świadka musi znaleźć odpowiedź na ważne pytanie: gdzie ukryci są chłopcy? Wszyscy mają świadomość, że czas się kończy. czy zdążą? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Ukryci
Autor: Stelar Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ukryci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ukryci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ukryci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Joanna

    Zastanawialiście się kiedyś ponad skalą zaginięć dzieci? Ja wiem ,że to jest taki temat który póki nas bezpośrednio nie dotyczy to też mniej nas interesuje. Owszem słyszymy od czasu do czasu w mediach,że tu czy tam zaginęło dziecko. Jeżeli jest to głośna sprawa to ten szum wokół porwania trwa dłużej, lecz z czasem i tak wszyscy prócz najbliższych tego uprowadzonego dzidziusia o tym zapominają. A statystyki przerażają. Marek Stelar już tak ma, że własnymi ebookami ludzi zachwyca. Do tej pory tylko "Blizny" Pana Marka czytałam i okazały się one bestsellerem. Teraz sięgnęłam po pierwszy w dorobku Autora thriller psychologiczny "Ukryci". Dziś zabieram Was do Szczecina. Poznajcie Martę Sygit, pracownicę sklepu budowlanego. Marta samotnie wychowuje piętnastoletniego Piotra. Chłopak dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi na deskorolce i od tego czasu porusza się na wózku. Dzień jak co dzień. Marta podjeżdża pod sklep, zostawia Piotra w aucie i rusza na zakupy. Po powrocie ze sklepu odkrywa,że Piotr zniknął. Okazuje się, że w ostatnim roku w Szczecinie i okolicach zostało uprowadzonych czworo dzieci i do tej pory ich nie odnaleziono. "Oni żyją. Ukryci. Schowani przed całym światem, lecz żyją..." Marta rozczarowana pracą policji usiłuje na swoją rękę odnaleźć syna. Korzysta nawet z usług jasnowidza. Szperając w internecie natrafia na dane Marka Bielawskiego - ojca jednego z porwanych wcześniej chłopców. Wspólnie z Markiem rozpoczynają prywatne śledztwo. Marek ma pieniądze i kontakty więc wie gdzie trzeba szukać. Żeby dotrzeć do porywacza niezbędna będzie pomoc wybitnego psychiatry. Lekar Sobczak to autorytet i tylko on może zajrzeć w głąb ludzkiej psychiki. Czy pomocna okaże się tutaj hipnoza? "Wszystko, co się na tym świecie dzieje, jest wynikiem tej gry, gry pozorów. Nie ma przypadku, przeznaczenia, boskiego planu. Jest efekt gry. Gramy w nią wszyscy..." Porywacz uprowadza niepełnosprawne dzieci bo ma ponad nimi kontrolę. Zegar stale tyka , a czas ucieka. Gdzie ukryci są chłopcy? "Ukryci" to taka książka ebook którą się dosłownie połyka w całości. A potem człowiek dochodzi do siebie i się zastanawia czy takie rzeczy faktycznie się zdarzają? Na szczęście książka ebook to fikcja literacka lecz na świecie nie brakuje chorych,wypaczonych świrów. Czasami mijamy ich na ulicy i nawet o tym nie wiemy. No przecież wyglądają normalnie, a co siedzi w ich głowach tego nie wie nikt. Twórca przedstawił nam silną i gotową na wszystko matkę. Pokazał, że ta dziewczyna nie cofnie się przed niczym. Dla niej liczy się tylko dobro dziecka. Następny aspekt to miłość braterska naznaczona przez wypadek z dzieciństwa. Miłość, poświęcenie, determinacja i upływający czas to tylko niektóre fragmenty tej historii. Przygotujcie się na szok i niedowierzanie. Polecam! Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Filia.

  • Paulciaaa92

    „Ukryci” wskoczą na półki księgarń 15 czerwca i myślę, że dużo osób już czeka, czy przypadkiem nie pojawiła się ta książka ebook w empiku wcześniej. Aczkolwiek, przecież jeszcze jest kwestia tego, że na targach książki w Warszawie można było ją zdobyć o dużo wcześniej i już być po lekturze. Ja miałam okazję ją czytać już w drodze na targi i powiem szczerze, że… no właśnie, było warto? Lecz najpierw o czym w ogóle jest ta książka. A jest to thriller psychologiczny, czyli coś innego niż dotychczas nam serwował autor. Fabuła opiera się na poszukiwaniu chłopców, którzy są uprowadzani. Jako pierwszego przedstawia nam Piotrka, niepełnosprawnego syna Marty. Matka jest załamana, świat jej się wali na głowę, a policja wcale nie posuwa się w poszukiwaniach do przodu. Dlatego dziewczyna postanawia wziąć sprawy w własne ręce i przy okazji poznaje Marka, którego syna też porwano. Czy uda się im ich znaleźć? A może wpadną w kłopoty? Do tego wszystkiego pojawia się psychiatra, który ma wyciągnąć z zakamarków umysłu świadka to, co mógł zobaczyć, a przy okazji pomóc znaleźć chłopców. Zbieg okoliczności? A może wręcz przeciwnie, jest to dziwne? No powiem szczerze, że już po okładce wiedziałam, że będę chciała tę książkę przeczytać. Był to moment, gdy pojawiła się w zapowiedziach wydawnictwa, lecz nie czytałam opisu. Taki mój nawyk od jakiegoś czasu, ponieważ czasami zbyt dużo jest zdradzane w tych właśnie opisach. Okazało się, że to idealny thriller psychologiczny, choć zakładałam, że będzie to raczej kryminał znając wcześniejszą twórczość autora. Myślę, że w tej książce pdf zostało poruszone dużo niełatwych tematów i jest wyjątkowo fascynująco, ponieważ mimo wszystko nie czuć, że to było zrobione by grać na uczuciach. Niepełnosprawne dzieci są porywane, lecz dlaczego akurat takie? Można by powiedzieć, że będziemy bardziej współczuć rodzicom, lecz mi też od razu przyszło na myśl czy któreś z nich nie jest w to zamieszane, lub czy któryś rodzic nie chciał się pozbyć problemu. I tak właśnie twórca podsuwa dużo poszlak, podsuwa zapytania i buduje uczucie niepokoju. Do tego gabinet psychiatryczny, który miał być miejscem pomocy, żeby się wyżalić, znaleźć odpowiedzi, a jest w nim bardzo dziwnie. Generalnie myślę, że to jeden z lepszych polskich thrillerów psychologicznych i choć dość dynamicznie dowiadujemy się co i jak, ponieważ do końca książki zostaje nam mniej więcej 1/3 gdy już wszystko wiemy, to do samego końca budowane jest napięcie, a wyścig z czasem i porywaczem nie pozwala odłożyć książki na bok. Polecam, ponieważ twórca mnie wyjątkowo zaskoczył i mam nadzieję, że to pierwsza z wielu jego tego typu powieści.

  • WolneLitery

    Książka ebook jest mocna. Porusza kluczowa tematykę i prezentuje nam dzieci z niepełnosprawnością. To właśnie one znikają z okoli Szczecina, a ich rodzice, a przynajmniej niektórzy z nich za wszelką cenę próbują je odszukać. Marta Sygit, razem z ojcem jednego z chłopców, który zniknął zaczyna prowadzić swoje śledztwo i przekonać wszystkich, że jej syn ciągle żyje! Czy zdąża przed porywaczem. Czym kieruje się człowiek, który uprowadza te dzieci? Jakie pobudki nim kierują i jaki cel chce osiągnąć? Policja rozkłada ręce, twierdzi, że działa, lecz nie widać rezultatów. Czas płynie nieubłagalnie, a w tym wszystkim oni - zrozpaczeni rodzice! Książka ebook jest wielowymiarowa, akcja jest tutaj naprawdę szybka, twórca nie pozostawia niedomówień i cały czas odkrywa przed nami kolejne zagadki tej zbrodni. Porusza też ważną tematykę, jaką jest rodzicielstwo a także niepełnosprawność. Na mnie zrobiła ogromne wrażenie i wzbudza w nas skrajne emocje - mnie poruszyła!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!