Czytaj więcej:
U Pana Boga pod gruszą okładka

Średnia Ocena:U Pana Boga pod gruszą

Czy wierzysz… że ktoś mógł stworzyć miejsce, które gromadzi życiowych połamańców, żeby ich ogrzać, nakarmić, przytulić i – naprawionych – wysłać ponownie w świat? Miejsce, gdzie zdrowaśki latają jak muchy, gorzka kawa bierze udział w nawracaniu bliźnich, a byle zając może liczyć na królewski pogrzeb?Czy wierzysz… że Bóg może w jednej chwili poskładać na nowo rozsypanego jak puzzle człowieka?Czy wierzysz?Jeśli nie, odłóż tę książkę. Szkoda czasu na rachunek nieprawdopodobieństwa.Czy prosto jest napisać o niezłych ludziach, którzy żyją Bogiem? Nie, ponieważ zło jest bardziej atrakcyjne, przynajmniej to zamknięte w błyszczących opakowaniach. A jeszcze trudniej jest omówić zło, które, choć szczerzy zęby, przegrywa w przedbiegach z dobrem  – takim zwykłym, codziennym, na wyciągnięcie ręki każdego z nas. Monice udało się to w stu procentach, a ja miałam tę niepowtarzalną radość zanurzenia się w świecie rządzonym przez wyższy porządek. Małgorzata Klunder, autorka sagi Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej

Szczegóły
Tytuł U Pana Boga pod gruszą
Autor: Orłowska Monika
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd U Pana Boga pod gruszą pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. U Pana Boga pod gruszą Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

U Pana Boga pod gruszą PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Zacisze Lenki

    "U Pana Boga pod gruszą" to piękna, chrześcijańska opowieść obyczajowa, napisana lekkim językiem, który porusza serca. Książkę czyta się dynamicznie i przyjemnie. Autorka zwraca uwagę na to, co najistotniejsze w naszym, czasami zagubionym, życiu. Cudowna okładka i cytat na niej: "Witaj w domu, nie martw się, jesteś w niezłych rękach, najlepszych, jakie człowiek może sobie wymarzyć" zapraszają do zagłębienia się w lekturę. Sielankowa polska wieś, Świeża Biała, do której trafiają życiowi połamańcy, by wreszcie dostać kolejną szansę i ją nieźle wykorzystać. "Niektórym Pan Bóg daje łaskę łagodnego powrotu, przy pełny zaangażowaniu woli i rozumu", "stawia na drodze proroków w różnorakiej postaci".Autorka stworzyła taki klimat, że każdy chciałby spakować walizkę i wyruszyć do Nowej Białej, do miejsca stworzonego przez Helenę i Kikę, gdzie jest stary, bielony piec, zdrowe, domowe posiłki, gdzie można żyć w zgodzie z naturą. Mająca silną osobowość Helena, jest bardzo zaradna, pokłada ufność w Bogu i chce pomóc innym. Stara się zachęcić wszystkich, by zaufali Bożemu Miłosierdziu a także poznali siłę wiary i modlitwy.Książka jest wielowątkowa, każdy epizod jest o innej osobie, lecz wszystkie łączy osoba Heleny i jej gospodarstwo agroturystyczne, w którym zatrzymał się czas. Poruszone zostają kwestie: niepełnosprawność dziecka, aborcja, homoseksualizm, rak piersi, depresja, powrót do społeczeństwa po odbytym wyroku. Trudne decyzje, zmagania z losem, lecz i również płynące z serca dobroć człowieka, radość życia a także szacunek dla ludzi i zwierząt.Nieważne, jaka jest pora roku, ważne jest, by pokładać nadzieję w Bogu, mieć poczucie bezpieczeństwa i spokoju a także otaczać się bliskimi osobami, które pomogą w niełatwych sytuacjach, podsumowując "żyj, módl się i miej oczy szeroko otwarte".

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!