Czytaj więcej:
Trylogia Bartimaeusa. Tom 1. Amulet z Samarkandy okładka

Średnia Ocena:Trylogia Bartimaeusa. Tom 1. Amulet z Samarkandy

Bestseller wydany w nad 6 000 000 egzemplarzy w 38 krajach.Tom 1 magicznej Trylogii Bartimaeusa.Londyn, stolica potężnego magicznego imperium.Nathaniel od piątego roku życia kształci się na maga pod kierunkiem zimnego i okrutnego czarodzieja z magicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Uczy się pilnie i znosi w milczeniu własny los.Jedno fatalne zdarzenie zmienia jego życie. Teraz myśli obdarzonego potężnym talentem Nathaniela zaprząta coś bardzo niebezpiecznego – zemsta. Przywołuje Bartimaeusa, liczącego sobie pięć tysięcy lat dżina. Z jego nakazu i wbrew własnej woli Bartimaeus wykrada z domu bezwzględnego, opętanego żądzą władzy mistrza magii potężny amulet…Brytyjski pisarz Jonathan Stroud to twórca bestsellerowej "Trylogii Bartimaeusa" (Amulet z Samarkandy, Oko Golema, Wrota Ptolemeusza). Seria została sprzedana w nad 6 000 000 egzemplarzy i zdobyła liczne nagrody na całym świecie, m.in.: amerykańską Mythopoeic Fantasy Award dla fantastycznej powieści młodzieżowej, francuską Grand Prix de l’Imaginaire i niemiecką Deutscher Jugendliteraturpreis."Amulet z Samarkandy" to bestseller  numer 1 „New York Times”, laureat nagrody Boston Globe/Horn Book Honor, nominowany do Carnegie Medal. Został wydany w 38 państwach i jest obecnie filmowany.

Szczegóły
Tytuł Trylogia Bartimaeusa. Tom 1. Amulet z Samarkandy
Autor: Stroud Jonathan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Trylogia Bartimaeusa. Tom 1. Amulet z Samarkandy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Trylogia Bartimaeusa. Tom 1. Amulet z Samarkandy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Trylogia Bartimaeusa. Tom 1. Amulet z Samarkandy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Monika Szulc

    Magowie rządzą Londynem, posiadają nie tylko moc, lecz i wpływy polityczne. Pozostałą element społeczeństwa lekceważą i sądzą za zwykłe pospólstwo. Nataniel ma dopiero dwanaście lat, lecz dorastał w środowisku chłodnym i pozbawionym głębszych uczuć. Pewne wydarzenie doprowadza go do ostateczności i kierowany potężnym pragnieniem zemsty, przywołuję Bartimaeusa i żąda od niego, by zdobył Amulet z Samarkandy. Od tej chwili bohaterów czeka ciąg nieprzewidywalnych zdarzeń, ponieważ Amulet ma potężną moc, a chętnych na ten niezwykły artefakt jest wielu. Moment przywołania demona, a ściślej mówiąc dżina, rozpoczyna ciekawą i tajemniczą przygodę dwójki, całkowicie różniących się od siebie bohaterów. Z jednej strony mamy liczącego sobie pięć tysięcy lat Bartimaeusa, którego przeszłość naznaczona jest okrucieństwem i przemocą. Wyjątkowo potężny, liczne umiejętności z pewnością zaskoczą czytelnika, a własną osobowością i urokiem, który jednak posiada, podstępnie zyska sympatię. Nathaniel jak na własny wiek jest bardzo dojrzały i mądry, lecz brakuję mu miłości, a to potrafi doprowadzić do wielu złych rzeczy. Narracja jest dwojaka. Niektóre epizody opowiada gargulec- dżin w pierwszej osobie i były to moje ulubione momenty. Na dole strony znalazłam dodatkowy komentarz, też autorstwa Bartimaeusa, nierzadko zabawny i sarkastyczny. Pozostałe epizody relacjonuję wszechwiedzący narrator. Poznajemy przeszłość Nathaniela, jako pięciolatek został porzucony przez rodziców, którzy dla pieniędzy oddali go na nauki, by szkolił się na maga. Wprawnie streszcza doświadczenia chłopca, aż ostatecznie dochodzi do bieżących wydarzeń. Akcja jest szybka, choć kilka przydługich opisów się znalazło. Młodsza młodzież, która lubi fantastyczne klimaty, oszaleje na punkcie tej książki, z pewnością nie tylko dla dziewczyn, a nawet w szczególności poleciłabym ją męskiej części czytelników. Fabuła zagęszcza się z każdą kolejną stroną, a tajemnice, i spektakularne potyczki umilają czytanie i uatrakcyjniają je. Największe zastrzeżenie ma do okładki, która jest baaardzo niebieska. Owszem, nawiązuję do treści powieści, lecz jest banalna i odpychająca. Młodzi czytelnicy zwracają uwagę na takie rzeczy, a słaba grafika jest wręcz obrazą dla tej książki, ponieważ jest to naprawdę warta przeczytania lektura. Drobna czcionka, też nie wpływa korzystnie, ponieważ nawet mnie, dorosłej kobiecie, przeszkadzał ten drobny maczek, a dopiski, które czasami zajmowały nawet pół strony, były jeszcze mniejsze. Wytrzeszczałam oczy i mocno skupiałam się, by czasem czegoś nie pominąć. „Bartimaeus. Amulet z Samarkandy” to doskonała książka ebook dla młodzieży. Prawa do ekranizacji zostały sprzedane i mam nadzieję, że doczekamy się realizacji tego projektu, gdyż może to być coś bardzo, bardzo dobrego. Zalecam 4/6

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!