Czytaj więcej:
Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni okładka

Średnia Ocena:Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni

Wypróbuj nieograniczone możliwości własnego mózgu! Inteligencja a intelekt, czyli co i dlaczego warto ćwiczyć Pięć obszarów intelektu, czyli jak złapać kilka srok za ogon Ćwiczenia na cały miesiąc, czyli jak podwyższyć loty Działanie ludzkiego mózgu stale owiane jest tajemnicą. Nie do końca wiemy, na czym opierają się skojarzenia, jak przebiega proces myślenia i zapamiętywania, co sprawia, że jedni ludzie myślą obrazami, a inni nie. Jedno natomiast wiemy z całą pewnością: żeby narząd ten funkcjonował sprawnie i nieźle służył nam przez całe życie, trzeba go nierzadko ćwiczyć! I to nie od przypadku do przypadku, od krzyżówki do teleturnieju — mózg potrzebuje prawdziwego, starannie zaplanowanego treningu, który pozwoli uaktywnić wszystkie sfery składające się na intelekt jednostki: koncentrację, kreatywność, język, pamięć i wiedzę. Taki trening, rozpisany na cały miesiąc, proponują Ci autorki tej idealnej książki, która zdobyła Nagrodę Teofrasta (książki roku 2011 gazety „Charaktery”). Nowe, poszerzone wydanie zawiera nie tylko konkretne ćwiczenia dla każdego z pięciu najistotniejszych obszarów intelektu (wraz z rozwiązaniami), ale także tabele osiągnięć, pozwalające oszacować, o ile zwiększyły się Twoje możliwości w ciągu zaledwie 31 dni. Jeśli pragniesz na zawsze zachować bystrość umysłu i ciekawość świata, zacznij ćwiczyć już dziś!

Szczegóły
Tytuł Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni
Autor: Mechło Paulina, Grzelka Jolanta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Karina Koźbiał

  Interesujący opis i ćwiczenia. Książka ebook kupiona na upominek dla fana krzyżówek przyjęta bardzo pozytywnie.

 • Alicja Solska

  Rewelacyjne ćwiczenia intelektu. Niektóre zadania wymagają poświęcenia więcej czasu, lecz są interesujące i wciągające.

 • IPHONE_USER

  Powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona. Jestem na dniu numer 8 a już widzę efekty. Zajmuje to raptem 15 minut dziennie.

 • DziaMax33

  Bardzo niezła książka ebook dla wszystkich osób, które chcą przekonać się o sile własnego umysłu i mieć namacalne dowody na jego rozwój. Trzydziestodniowy trening pozwala poczynić znaczne postępy, które można odnotowywać m.in. w postaci czasu rozwiązania szeregu zadań matematycznych czy ilości odnalezionych synonimów. Zróżnicowane zadania stymulują różnorakie obszary mózgu, przez co dla odbiorcy nie są nudne. Polecam!

 • DzonPrice

  Super zabawa, z każdym dniem czułem, że mój mózg pracuje na wyższych obrotach. Zalecam każdemu!

 • demoniek7

  Na początku książki jest krótki wstęp o funkcjonowaniu mózgu, a później są ćwiczenia rozłożone na miesiąc treningu intelektu. Wg mnie książka ebook jest warta zakupu, miło traci się na nią te ok. 15 minut dziennie :)) Buuu!! Nie traci, ponieważ przecież główka pracuje, a o to tu przede wszystkim chodzi. Jednym słowem, POLECAM. Inwestowanie w rozwój intelektu zawsze jest opłacalny. Zadania nie są jakieś trudne, mnie się czasem wydawały za łatwe. Warto jest mierzyć czas i prowadzić rubryczkę postępów- ponieważ po miesiącu naprawdę widać efekt.

 • Justaxxx

  Szczerze przyznam, że należę do osób, które mają kłopot z matematyką. Pare miesięcy przed maturą kupiłam tą książkę i stwierdzam, że jest dobra. Posiada wiele porad do zadań ( można sobie po przypominać ) a także poćwiczyć takie podstawowe wątki. NIESTETY zadania maturalne są o dużo trudniejsze i te zadania z książki są niczym w porównaniu do tych maturalnych... Więc nie zalecam żerować tylko na książce, lecz i na testach ( najlepiej z cke) ... Nie mniej jednak nie żałuje zakupu.

 • natallciak

  Ćwicze według tej książki dopiero tydzień i już widzę postepy ;-)

 • wiktor łanocha

  Książka ebook zawiera ćwiczenia rozpisane na każdy dzień i można się tego trzymać, żeby zobaczyć efekty. Można tez wykorzystywać pojedyncze ćwiczenia, zależnie od nastroju i czasu, jakim dysponujemy

 • Wroniu83

  codziennie kilka minut i widoczne sa spore postępy

 • Kto czyta - nie pyta

  Ostatnio dużo opowiadałam o kreatywności, lecz wspominałam też o treningu pamięci czy koncentracji. Tym razem chciałabym Wam zaprezentować książkę, która pomoże wyćwiczyć wszystkie wyżej wymienione cechy!Trening intelektu, to książka ebook pełna praktycznych i bardzo różnorodnych ćwiczeń... Jedne z nich są proste, drugie trudne, trzecie męczące, czwarte przygnębiające, a piąte zabawne! Czasem sprawiają przyjemność i dają satysfakcję, czasem irytują (bo są uciążliwe i pokazują nam, że niewiele umiemy), a czasem są zabawne i zaskakujące (zwłaszcza te dotyczące kreatywności). Niekiedy musimy coś policzyć, narysować, podać synonim bądź antonim, zapamiętać wyrazy, a czasem nawet rozwiązać literowe sudoku. Element zadań mnie zaskoczyła, element rozśmieszyła, a element załamała... Większość jednak sprawiła przyjemność i pozwoliła na sprawdzenie moich umiejętności! Najchętniej dobierałam synonimy i antonimy (w tym jestem dobra!), bądź wykreślałam wyrazy, a liczenie zawsze było dla mnie koszmarem… Czego jednak się nie robi dla swojego dobra? Oprócz różnorodnych i interesujących ćwiczeń książka ebook zawiera też interesujący wstęp, który tłumaczy czym jest intelekt i co należy wyćwiczyć, żeby go zwiększyć! Należy zatem pracować nie tylko ponad pamięcią czy wiedzą, lecz też ponad kreatywnością, koncentracją a nawet językiem. Muszę przyznać, że nie wszystkie ćwiczenia sprawiały mi przyjemność! Nigdy nie lubiłam matematyki, a moja pamięć zawsze była słaba... Muszę jednak przyznać, że te ćwiczenia naprawdę pomagają! Trzeba pamiętać, że wymagają od nas systematyczności i samozaparcia, żeby przez 31 dni, codziennie, poświęcić 15 minut na ćwiczenia intelektu! Jestem przekonana, że każdy poczuje różnice, jeżeli tylko potraktuje to wyzwanie poważnie... Wielkim plusem Treningu intelektu jest to, że jest po prostu zeszytem ćwiczeń! Teorii mamy jedynie troszeczkę na wstępie książki, a potem już same zadania do uzupełnienia. Dzięki temu, że możemy robić ćwiczenia od razu w książce, bez obaw, że zgubimy potem własne rezultaty. Możemy więc porównać własne efekty z pierwszych dni ćwiczeń z naszymi efektami z końca treningu.Warto też wspomnieć, że książka ebook otrzymała nagrodę Teofrasta (jako Psychologiczna Książka ebook Roku 2011) od Magazynu Psychologicznego Charaktery. Zalecam ją zatem każdemu, kto chce trochę ponad sobą popracować, żeby szybciej się uczyć, lepiej pamiętać lub po prostu sprawdzić własne siły… Zadbajcie zatem o własny najcenniejszy mięsień, jakim jest mózg i zajrzyjcie do tej książki!

 • miro197307

  Jak dla mnie to super ksiazka ja nie lubie stagnacji ,ciagle szukam świeżych ksiazek a ta spelnia moje oczekiwania na 200%.POLECAM!!!

 • Dagmara

  Bardzo niezła książka, zaplanowane działania dzień po dniu. Idealnie ćwiczy umysł. Zalecam dla każdego.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!