Tragarze śmierci okładka

Średnia Ocena:


Tragarze śmierci

Książka ebook pozwalająca zrozumieć współczesny terroryzm i jego korzenie.  Drugie wydanie „Tragarzy śmierci” autorzy opatrzyli świeżym wstępem, w którym opisują zupełnie nieoczekiwany związek między polską centralą „Animex” a „Carlosem” zwanym również „Szakalem” – jednym z najbardziej krwawych terrorystów ubiegłego wieku. Świeży jest też wywiad z Yuvalem Avivem – człowiekiem, który stał się pierwowzorem głównego bohatera filmu „Monachium” w reżyserii Stevena Spielberga. Yuval szef komanda „kidon” opowiedział Gadowskiemu i Wojciechowskiemu o nieznanych kulisach akcji likwidowania przywódców palestyńskiej organizacji „Czarny wrzesień”. Fakty te ujawnione w okresie ich reporterskiego śledztwa, rzucają nowe światło na kulisy dzisiejszych wydarzeń. Książka „Tragarze śmierci” to wyjątkowo wciągający dokument zawierający trzy historie: Pierwsza to historia Abu Dauda, jedynego człowieka związanego ze zorganizowaniem zamachu w Monachium, którego nie zlikwidowało dowodzone przez Yuvala komando. Palestyńskiego terrorysty i czołowego przywódcy organizacji „Czarny Wrzesień”, autora planu zamachu na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku. Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski są pierwszymi dziennikarzami, z którymi siedemdziesięciodwuletni Abu Daud zgodził się rozmawiać. Zapis tej rozmowy przemawia do fantazji bardziej niż krążące w światowej prasie domysły i plotki. Od Yuvala Aviva dowiedzieli się więcej na temat zamachu w Monachium, co opisali w obecnym wydaniu książki. Druga przedstawia postać jednego z najkrwawszych terrorystów ubiegłego wieku Iljicza Ramireza Sancheza, nazywanego przez prasę „Carlosem” lub „Szakalem”. Jest to też próba odpowiedzi na zapytanie czy bez związku z „tajnymi służbami” różnorakich krajów Carlos mógłby przetrwać i tak długo prowadzić własną „działalność”. Trzecia odsłania kulisy powstania i działalność Frakcji Czerwonej Armii, czyli RAF-u. Prezentuje również w zupełnie innym niż do tej pory świetle rewolucję 1968 roku. Opisując dzieje członków organizacji autorzy pokazują i ich powiązania z tajnymi służbami a także wsparcie jakie od tych służb uzyskiwali. Najbardziej ciekawe jest jednak to, co łączy te trzy historie: ich polskie wątki. Gadowski i Wojciechowski odsłaniają te elementy naszej historii, które do tej pory były przykryte stertami papierów i o których istnieniu miało pojęcie niewiele osób spoza wąskiego kręgu „wtajemniczonych”.

Szczegóły
Tytuł Tragarze śmierci
Autor: Gadowski Witold, Wojciechowski Przemysław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Editions Spotkania
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Tragarze śmierci w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Tragarze śmierci PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • anonymous

    Bardzo nieźle napisana książka ebook przez kogoś kto widać, że bardzo nieźle zna się w temacie jak i na własnej pracy reportera śledczego. Książka ebook z konkretnym kontentem.

  • Dawid Zakrzewski

    przeczytałem jednym tchem. Na pewno sięgnę po kolejną. Zalecam

  • nagash

    Bardzo niezła pozycja zalecam wszystkim zainteresowanym pragnącym zgłębić wiedzę o współczesnym terroryzmie

  • Vinci

    Książka ebook równie ciekawa, jak same spotkania z autorem, jakie są organizowane w Krakowie czy Warszawie. Kompendium wywiadów z były terrorystami na tle ich powiązań z służbami PRL zainteresuje każdego. Człowiek, które jest w stanie pojechać tysiące km do Dubaju czy Kurdystanu, aby spotkać własnych rozmówców na żywo, budzi u mnie szacunek nieporównywalnie większy, niż wytapetowane gwiazdy, które potrafią jedynie powtarzać " A nie mówiłem?"