Czytaj więcej:
To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego okładka

Średnia Ocena:To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego

Pierwsza biografia poety i barda opozycji, przygotowana z okazji 5. rocznicy jego śmierci. Historia życia Jacka Kaczmarskiego, poety, prozaika, autora i wykonawcy piosenek (m.in. Murów, Naszej klasy, Obławy), oparta na relacjach jego najbliższych i znajomych. Z ich wypowiedzi wyłania się portret artysty niejednoznacznego, skomplikowanego, nadzwyczaj interesującego, burzący panujący przez lata jego kariery stereotyp barda ?Solidarności?. Twórca z wszystkimi osobami rozmawiał i z elementów różnorakich historii stworzył oryginalną, rozpisaną na głosy biografię jednego z najistotniejszych artystów współczesnej Polski, którego różnorodna twórczość stale żyje i zdobywa świeżych wyznawców. Nieznane fakty z biografii poety, wzbogaca ok. 60 fotografii ze zbiorów prywatnych rodziny i przyjaciół artysty. Tekst uzupełniają kalendarium życia i twórczości Jacka Karczmarskiego a także dyskografia i bibliografia.

Szczegóły
Tytuł To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego
Autor: Gajda Krzysztof
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2009

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Wkp

  „On natchniony i młody był/Ich nie policzyłby nikt/On im dodawał pieśnią sił/Śpiewał, że blisko już świt”. Tak brzmią spisane w 1978 roku przez Kaczmarskiego słowa piosenki „Mury”. Piosenki, która jak żadna inna prawdopodobnie oddaje życie i twórczość tego barda. Poety. Pieśniarza. Człowieka niezwykłego, którego dzieje opowiada jego przyjaciel, Krzysztof Gajda.Każdy, kto słucha Kaczmarskiego, zna – przynajmniej powierzchownie – jego losy. Narodzony w 1957 roku syn malarki i prezesa Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Plastyków zaczął tworzyć w latach 70 ubiegłego wieku, zdobywając sławę dzięki swoim mocno zaangażowanym politycznie tekstom. Jego słowa porywały tłumy, w państwie rządzonym przez komunistyczną, nieprzyjazną wolności władzę. W trakcie stanu wojennego został na emigracji, wracał do kraju, zamieszkał za granicą, wreszcie zmarł w roku 2004 na raka. Lecz to tylko ogóły, suche fakty – gdzie w tym wszystkim człowiek? Gdzie jego życie nierozerwalnie splecione ze sztuką? Odpowiedź jest prosta: tutaj. W pięknej i poruszającej biografii człowieka, którego na zawsze zapamiętamy z papierosem tkwiącym w ustach…Nie pamiętam, ile miałem wówczas lat, lecz pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie pierwszy w moim życiu utwór Kaczmarskiego. Byłem wówczas dzieckiem, prawdopodobnie nie chodziłem nawet do szkoły, a w telewizji wyemitowano – być może był to koncert, a być może tylko jedna piosenka – „Obławę”. Byłem przerażony. Byłem urzeczony. Czułem dreszcze. Ta piosenka była taka rwana, taka szarpana, pełna emocji i brutalności, agresji bym rzekł. Lecz wówczas muzyka nie była w sferze moich zainteresowań i dopiero długi czas potem, kilka lat temu zaledwie, na fali fascynacji zespołem Strachy na lachy, a dokładniej pod wpływem albumu „Autor” zawierającego covery utworów Kaczmarskiego, przypomniałem sobie o tym bardzie z papierosem. I już nie potrafiłem wyrzucić go ze swej głowy. Ani tym bardziej serca. I tak dotarłem do tego momentu, kiedy w moje ręce trafiła jego biografia……i jestem nią zachwycony. Ciężko będzie mi ocenić ją obiektywnie, lecz czy można spodziewać się czegoś innego, kiedy właściwą element własnej opinii zaczynam prywatnymi wspomnieniami? Ciężko mi jednak odciąć się od tego, kiedy twórczość Kaczmarskiego tak dużo dla mnie znaczy. Zostawiając już jednak za sobą kwestie osobiste, „To moja droga” jest książką starającą się opisać pieśniarza jak najszczegółowiej. Dostajemy więc wspomnienie jego życia od narodzin po śmierć uzupełnione o elementy utworów i bogactwo czarnobiałych zdjęć. Gajda, współautor „autobiografii” Grabaża, z Kaczmarskiego zrobił doktorat i o Kaczmarskim także pisał. Zmierzył się z jego legendą i stworzył porter kompletny. Nieźle przy tym napisany, intrygujący, ciekawy, niepozostawiający obojętnym. Portret człowieka, nie pomnik. Prawdziwy. Ludzki. Portret, który warto jest poznać. Zalecam gorąco.

 • kasikowa1978

  rewelacja . znam osobiście autora również jest rewelacyjny!!!

 • kaliber

  Czytalem troche biografi i autobiografi. "To moja droga" podpoba mi sie ze wzgledu na styl przekazu a takze przewijajace sie watki historyczne. Ksiazka pozwala zagladnac do prywatnego zycia Jacka, wpaniale naswietla tlo w jakim mlodziez sie wychowywala i zyla. Dla szukajacych sensacji, ksiazka moze nie sprostac oczekiwaniom. Warto jadnak moim zdaniem zajrzec co ksztaltowalo i jak zyl jeden z najwspanialszych autorow/poetow/patriotow.

 • bas

  Ten komu najbliższa jest twórczość J.KACZMARSKIEGO z całą pewnością powinien tą książkę przeczytać.Emocje,zdziwienie,żal,zaduma to uczucia,które towarzyszą lekturze tej idealnej i trochę niekonwencjonalnej (na całe szczęście) biografii.Czy jest to książka ebook dla wszystkich fanów barda solidarnościowego?To jest tak jak w teatrze.Wielu ogląda spektakl i to co widzi na scenie w zupełności ich satysfakcjonuje,inni zaś marzą,żeby zajrzeć za kurtynę,zobaczyć rzecz od "kuchni".Pociągające lecz i niebezpieczne,że ten obrazek,który widzimy od frontu trochę się nam rozmaże.W przypadku tej książki trzeba jednak zaryzykować,szczególnie,że J.K. bardzo by tego chciał.Po przeczytaniu- jestem tego pewien.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!