Ten pierwszy raz. Konstruowanie heteroseksualności okładka

Średnia Ocena:


Ten pierwszy raz. Konstruowanie heteroseksualności

Autorka przygląda się społecznej funkcji dziewictwa i defloracji i dowodzi, że są one fragmentem procesu wytwarzania płci i cielesności, konstytuują podmiotowość kobiecą i doświadczenie bycia kobietą. Analizowane są zarówno pogłębione wywiady z kobietami, jak i dzieła literackie, filmy, audycje radiowe, kampanie reklamowe czy artykuły prasowe. Pozwala to pokazać siatkę dyskursów koncentrujących się wokół kłopotów seksualności, cielesności, fizjologii i anatomii kobiecego ciała, a także sprecyzować, w jaki sposób zagadnienie dziewictwa i defloracji służy społeczeństwu jako narzędzie kontroli kobiet.

Szczegóły
Tytuł Ten pierwszy raz. Konstruowanie heteroseksualności
Autor: Zawadzka Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ten pierwszy raz. Konstruowanie heteroseksualności w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ten pierwszy raz. Konstruowanie heteroseksualności PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anka

    Autorka rozprawia się we wzorcowy sposób z patriarchalnym podejściem do rzeczywistości kobiecej seksualności, postrzegania ciała i ducha kobiet. Zmusza do solidnej refleksji nie tylko ponad społecznymi uwarunkowaniami lecz również stereotypami powielanymi przez pozorne autorytety, dotyczącymi inicjacji seksualnej. Obejmuje badania socjologiczne i analizę literatury. Mnóstwo przykładów i sposobów ujmowania dziewictwa, różnorakie podejścia do zagadnienia dają interesujący obraz i pogłębiają wątek.