Czytaj więcej:
Tchnienie śniegu i popiołu okładka

Średnia Ocena:



Tchnienie śniegu i popiołu

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu, na kanwie którego powstał słynny serial w AXN White Claire, lekarka przeniesiona w przeszłość, wie, że tragiczna sytuacja, w jakiej odnalazła się w Ameryce wraz z ukochanym Jamiem, doprowadzi wkrótce do wielkiej rewolucji i powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Claire, która pochodzi z XX wieku, zdaje sobie sprawę z okropności, jakie będą miały miejsce. Wśród strasznych wydarzeń jest duży pożar i śmierć rodziny Jamiego... Czy da się tego uniknąć? Jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy.

Szczegóły
Tytuł Tchnienie śniegu i popiołu
Autor: Gabaldon Diana
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tchnienie śniegu i popiołu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tchnienie śniegu i popiołu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tchnienie śniegu i popiołu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • asia19791

  Gorąco zalecam całą serię jak też serial na motywie książki.

 • magdalena dobosiewicz

  Następny Tom przygód Claire i jej Rodziny .....Miłość Claire i Jamiego niezniszczalna ...Poznajemy również bardzo wiele świeżych bohaterów, którymi są głównie szkoccy dzierżawcy zamieszkujący ziemie Fraserów. Pomimo znacznej ilości stron POLECAM

 • Triskel

  "Tchnienie śniegu i popiołu" autorstwa Diany Gabaldon, przedstawia porywającą i emocjonującą opowieść. Akcja pędzi w szybkim tempie, a bohaterowie z krwi i kości przyciągają do lektury. Wątki fabularne pełne są zwrotów akcji, nie zabraknie intryg, knowań i podstępnych spisków. Jest to połączenie dobrego thrillera i porywającej powieści historycznej. To prawdziwa przyjemność czytać takie książki.Przenosimy się do roku 1772, tuż przed mającą nastąpić rewolucją amerykańską. Na gwałt niezbędna jest osoba, która będzie w stanie załagodzić narastające niepokoje i ludzkie frustracje. Indianie i osadnicy szykują się do krwawej wojny, a gubernator potrzebuje osoby potrafiącej zaprowadzić pokój na pograniczu. Osobą, która doskonale nadaje się do takiego zadania jest Jamie Fraser. Claire ostrzega go jednak o ryzyku jakie niesie powierzone zadanie. Jamie nie ma czasu jednak się tym przejmować, gdyż dowiaduje się o pożarze swego domu i tragicznej śmierci rodziny. Cóż zrobi w tej bolesnej sytuacji...?Różnorodność tej pozycji od razu rzuca się w oczy i sprawia, że książkę czyta się bardzo ciekawie. Autorka ma niebywały talent w przeplataniu znacznej ilości wątków i tym samym przyspieszając czytanie. Całość napisana jest mową barwnym i bogatym, przez co czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Bohaterowie pierwszo jak i drugoplanowi wypadają ciekawie. Claire i Jamiem porywają kolejnymi własnymi burzliwymi losami, które autorka omawia z dużą dozą pomysłowości. Spodobały mi się też dzieje Malvy Christie, które zostały spisane w sposób intrygujący. Diana Gabaldon miejscami pisze w sposób mocny i dosadny, tym samym potęgując mroczny nastrój. Sugestywny mowa i dosadny humor sprawiają, że książkę czyta się bardzo wciągająco. Zaskakujące zakończenie i tragiczne wybory, których muszą dokonywać nasi bohaterowie nie raz potrafią potrząsnąć czytelnikiem."Tchnienie śniegu i popiołu" spełniła moje oczekiwania odnośnie lektury. Dzieje Rogera i Brianny też wypadają ciekawie, a walki z Indianami wypadają ponad wyraz realistycznie. Jest to najlepszy z dotychczasowych tomów serii, który jak na razie najbardziej przypadł mi do gustu. Co i rusz nasi podróżnicy w okresie doświadczają kolejnych, burzliwych przygód, z których ledwo uchodzą z życiem. Dreszczyk emocji towarzyszy podczas całego czasu z lekturą, a atmosfera XVIII wieku jest bardzo odczuwalna. Jak najbardziej polecam.

 • UnityGirl

  Ta opowieść jest zachwycająca, lektura Tchnienia śniegu i popiołu przyniosła mi tyle wrażeń i emocji, wprost uwielbiam tego rodzaju książki. Niesamowite okoliczności, fascynujące wątki, świat przedstawiony, lecz także bohaterowie, tę historię można pokochać i czekać tylko na kolejny tom.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!