Czytaj więcej:
Talita okładka

Średnia Ocena:Talita

Powrót mistrza. Każda ludzka historia jest jak zagadkowe laboratorium uczuć i pamięci – dwoje ludzi pozornie beznamiętnie obserwujących własne codzienne czynności; kiełkujące zakazane uczucie, które nie ma szans rozwinąć się w obliczu wojny; porywający koncert zagrany dla jedynego słuchacza; facet balansujący na linie ponad przepaścią czy chłopczyk patrzący z obawą i ciekawością w stronę lasu, gdzie zatrzymał się cygański tabor, a w nim król z wnuczką. "Talitha kum" („Dziewczynko, mówię ci, wstań”) – biblijna opowiadanie o wskrzeszeniu z martwych córki Jaira to punkt wyjścia do hipnotyzujących opowieści o miłości i niespełnieniu, tęsknocie i pragnieniach, grzechu i próbach jego odkupienia. Ożywa tutaj świat na pozór odległy, lecz ponadczasowy, nasycony buzującymi emocjami i konfliktami. Kryształowo czysty ton, niepodrabialny mowa i misterność konstrukcji stawiają Pawła Huellego wśród najoryginalniejszych współczesnych pisarzy. "Talita" prezentuje niezwykłą, uwodzicielską moc opowieści i pozwala na nowo uwierzyć w oczyszczającą siłę literatury. "Opowieści Huellego są głębiej zanurzone w tradycji od prawdopodobnie niemalże całej naszej współczesnej prozy". Jan Kott Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Talita
Autor: Huelle Paweł
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Talita pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Talita Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Talita PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Urzekła mnie ta metafizycznosc, z która do tej pory nie spotkałem się wcześniej. Lekkość z jaką twórca stworzył te opowiadania pozwala wczuć się w historie, wejśc w nie całym sobą i uruchomić wyobraźnię, a to wbrew pozorom nie jest dla mnie standardem. Naprawdę rzadko trafiam na książki, podczas której czytania muszę się zatrzymać, przemyśleć, przeżyć i tak bardzo zachwycić się pięknem stylu, aby znowu przeczytać dany fragment. Te opowiadania mocno dotknęły mojej duszy, czułem w nich poszukiwanie absolutu, punktu zaczepienia i na pewno przyniosły mi wiele spokoju. Jestem pod olbrzymim wrażeniem i w najblizszej przyszlosci na pewno sięgne po inne tytuly autora.

 • monja19

  Jakie te opowiadania są piękne, pełne emocji. Historie, w które się wnika, czuje wszystkimi zmysłami. Idealna książka.

 • Felek

  Mój ulubiony autor, więc nie wypada za bardzo się rozpisywać- ksiażka jest rewelacyjna. Koleny raz Huelle bardzo przyjemnie mnie zaskoczył :)

 • Mandala

  Najlepsza książka ebook tego szalonego roku. Od dłuższego czasu w nic nie umiałam się wciągnąć, myśli biegały jak szalone, aż w końcu pozwoliłam sobie odlecieć w wyjątkowe opowieści, które przywołały u mnie dużo ciepłych wspomnień o wakacjach ponad morzem, dzieciństwie, tęsknocie i pięknu tych krótkich momentów, z jakich składa się nasze życie. Paweł Huelle ma niezwykłą moc opowiadania. W Talicie jest aż 12 historii. Każda o czym innym, i w każdej pierwsze skrzypce grają wyraziści bohaterowie na łonie dominującej ludzki los natury. Twórca potrafi stworzyć niepowtarzalną atmosferę, mikroklimat i stworzyć z czytelnikiem wyjątkowo intymną więź. To daje poczucie niezwykłości i przynosi jakiś rodzaj oczyszczenia. Najbardziej urzekło mnie opowieść pt. ,,Krawiec” i to, jak subtelnie twórca ukazał tam buchającą, pewną siebie kobiecość. Rewelacja!

 • Piotrek

  Paweł Huelle to mistrz opanowania słowa, nie pierwszy raz udowadnia, jak potrafi czarować własną opowieścią. Serdecznie polecam, nie brakuje tu pikantnych wątków, historii i poszukiwania prawdy o człowieku i świecie. Warto sięgnąć

 • Milena

  Opowiadania Pawła Huelle wzbudziły we mnie dużo emocji. Sama przyjemność obcowania z literaturą. Zalecam

 • Anonimowy

  Kolejne opowieści godne mistrza. Huelle jest najbardziej niedocenionym przez czytelników, wybitnym polskim pisarzem, którego książki należy, trzeba czytać, by rozsmakować się w czytaniu, aby poczuć czym ono właściwie jest. Jest kreacją, mgłą lecz twardo osadzoną w realiach, w historii, w codzienności. Wyjątkowa zwykłość, w której śmierć odgrywa ważną, lecz nie główną rolę. Pełno tu namiętności, marzeń i czułej miłości. Jestem książką zachwycona i serdecznie ją wszystkim polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!