Czytaj więcej:
Tajemnica Caravaggia okładka

Średnia Ocena:Tajemnica Caravaggia

Rzym, rok 1593. W okresie gdy tłum mieszkańców jak zahipnotyzowany obserwuje niebezpieczną operację umieszczenia złotej kuli na kopule Bazyliki Świętego Piotra, Michelangelo Merisi, zwany Caravaggio, obmyśla własną zemstę. Młody malarz, z pogardą odprawiony przed chwilą przez architekta tej idealnej budowli, staje się obiektem drwin ze strony uznanych artystów Rzymu. Ze własnymi prowokującymi kompozycjami ze światła i cienia, modelami o szemranej reputacji i swóim gorszącym trybem życia malarz nie pasuje do grona wyniosłych mistrzów Wiecznego Miasta. W końcu jednak udaje mu się wprawić świat sztuki w zdumienie.Kontrowersyjne dzieła i porywczy charakter ciągle przysparzają artyście zawistnych wrogów, gotowych zrobić wszystko, by położyć kres jego sławie. Doprowadzony do ostateczności Caravaggio odtrąca olbrzymią miłość i dopuszcza się przerażającego czynu...

Szczegóły
Tytuł Tajemnica Caravaggia
Autor: Tilman Rohrig
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tajemnica Caravaggia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tajemnica Caravaggia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tajemnica Caravaggia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Vikusa

  Caravaggio - geniusz, tutaj wyjątkowo fascynująco przedstawiona została jego postać. Także złożoność jego osoby i charakteru została w tej pozycji bardzo ciekawie ujęta. Książkę zalecam fanom nieźle oddanych klimatów historycznych, ponieważ w Tajemnicy Caravaggia ma to własny niemalże mądry oddźwięk i koloryt.

 • Katarzyna

  Rohring stworzył wspaniałą biografię. Na 512 stronach omówił w fascynujący sposób życie niebanalnego człowieka. Caravaggio był bowiem nie tylko dużym malarzem, lecz także niebanalnym, nieprzystającym do własnej epoki człowiekiem. Jego wyjątkowo złożona, skomplikowana osobowość, wrażliwość, lecz i niebywałe wprost okrucieństwo stworzyły geniusza, lecz i stwora w jednym. Co cenne, wszystkie te ceny twórca niniejszej książki idealnie odmalowuje.

 • Crusher

  Idealna biografia Caravaggia. Jego sztuka, miłość, intrygi i potrzeba sukcesu w środowisku sztuki a także jego szalone nieprzemyślane działania to ogólnie treść tej książki. Warto poświęcić na to kilka wieczorów.

 • Manuel

  Nie lubię ebooków biograficznych, lecz tę otrzymałem od kobiety na urodziny. Musiałem przeczytać i nie żałuje. Miłość, zazdrość i elity społeczne, w której każdy chce zrobić karierę. Jak to czasami bywa, wszystko ma własną cenę. Polecam!

 • Hektor

  Sekrety Caravaggia czyta się zwyczajnie tak, jakby to była jakaś opowieść sensacyjno-kryminalna. Barwne życie miał Caravaggio, nie ma co tu kryć. Wyszedłby z tego całkiem niezły film. Wracając do książki - jestem bardzo mile zaskoczony stylem pisarskim autora. W trakcie czytania ani razu nie ziewnąłem :-) Polecam.

 • Ralph

  Tilman Röhrig w własnej książce pdf idealnie uchwycił dzieje artysty uwzględniając całe jego życie. Pisząc o całym jego życiu uwzględnił szereg jego erotycznych podbojów, przygód, pijackich awantur itd. Po prostu ukazał go takim, jakim był w rzeczywistości, bez mydlenia oczu.

 • Buddy

  Książka ebook trafiła mi w ręce w dobrym momencie. Chciałem wziąć coś na podróż do Rzymu, aby się po drodze nie nudzić. Pomijając fakt, że książka ebook napisana jest w bardzo przystępny sposób, niesamowitą rzeczą było oglądać dzieła tego dużego malarza, znając historię powstania tych dzieł.

 • Bertie

  Po lekturze biografii Caravaggia inaczej patrzę na jego dzieła. Sięgnąłem z olbrzymią przyjemnością do obrazów, o których była język w książce. Zobaczyłem dużo elementów, które mi umknęły do tej pory. Jestem zachwycony.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!