Czytaj więcej:
TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka okładka

Średnia Ocena:TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka

Zosia i Franek po raz pierwszy przyjeżdżają z rodzicami do Zakopanego. Dziewczynka ma dopiero siedem lat, lecz wie, czego chce i jak postawić na swoim. Jej starszy o trzy lata brat jest bardziej nieśmiały. Ferie w Tatrach to dla nich wszystkich dobra lekcja. Los chce, że wynajmują pokoje w rodzinie ratowników TOPR-u. Gospodarz, pan Stanisław Gąsienica, jest już na emeryturze. Jego syn, Jędrzej, aktywnie funkcjonuje w Pogotowiu. A wnuk, jedenastoletni Jaś, pójdzie pewnie kiedyś w ich ślady.Rodzina z Warszawy niewiele wie o górach. Jednak jedenaście dni z ratownikami wiele zmieni. „Mieszczuchy” nauczą się na swoich błędach, jak bezpiecznie zdobywać Tatry, poznają prawdziwe akcje TOPR-u i historię Pogotowia. Dowiedzą się, co to są lawiny, dlaczego zimą, idąc w góry, warto mieć ze sobą detektor, sondę i... łopatkę. Jak pracują psy lawinowe. Jak chodzić po górach, aby się nie męczyć.W tej książce pdf znajdziecie niewiarygodne, zaskakujące, czasami smutne, ale częściej nieźle kończące się historie, które – uwaga! – zdarzyły się naprawdę. Także te o niedźwiedziach, świstakach, polowacach, kłusownikach i Janie Krzeptowskim Sabale, który potrafił oczarować własnymi opowieściami nawet dużych pisarzy.Książkę wzbogaca blisko 150 zdjęć, m.in. z akcji ratowniczych, a także krótkie filmy o TOPR-ze, do których odsyłają specjalne kody.Takiej książki o Tatrach, Zakopanem, ratownikach górskich i turystach – dla czytelników od 9 do 100 lat – do tej pory jeszcze nie było.Książkę rekomenduje Jan Krzysztof, naczelnik TOPR-u, który otoczył merytoryczną opieką tę publikację: „Zapraszam do lektury tej unikatowej – w formie i treści – książki wprowadzającej młodych ludzi w tajniki turystyki górskiej. Jestem głęboko przekonany, że tak interesująca i oryginalna forma edukacji młodych ludzi pozwoli im nabyć wiedzę i doświadczenie – kluczowe fragmenty kultury górskiej – i bezpiecznie cieszyć się urokami tatrzańskiej przyrody”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka
Autor: Sabała-Zielińska Beata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Kiedyś już Was pytałam, czy lubicie góry. Większość z Was odpowiedziała twierdząco. Teraz mam do Was kolejne pytanie. Czy lubicie góry jako sport, czy bardziej odpoczynek i delikatne zwiedzanie? W zależności, jaką opcję wybierzecie, ta książka ebook uświadomi Was, że jest jeszcze dużo rzeczy, których nie wiemy, które bezmyślnie w górach robimy, sytuacji, które opacznie rozumiemy. Zosia i Franek wraz z rodzicami przyjeżdżają w góry i wówczas zaczyna się przygoda, dosłownie rollercoaster wiedzy na temat gór. Kiedy myślą, że przecież wszystko wiedzą, okazuje się, że tak naprawdę mało wiedzą. Książka ebook Beaty Sabały - Zielińskiej ,, Tatrzańska przygoda Zosi i Franka" dedykowana jest dzieciakom 7+. Jednak ja określiłabym ją jako książkę dla rodziców i dzieci. Dlaczego? Dlatego, że rodzice są przykładem dla własnych pociech. Jeśli rodzic nie wie, jak ma się zachować w górach, skąd ma to wiedzieć dziecko? To my zabieramy dzieci w góry i jesteśmy odpowiedzialni za nie i za siebie, a także za ludzi obok. Jeżeli popełniamy błędy, nie znając zasad obowiązujących w górach, narażamy wszystkich na niebezpieczeństwo. Jednak dorosłym czasami ciężko jest przetłumaczyć niektóre kwestie, więc może dzięki tej książce, dzieci zawstydzą rodziców własną wiedzą, a także uświadomią, że czasami warto pomyśleć. Książka ebook bardzo mi się spodobała, lecz to bardzo. Pisana jest przystępnym mową dla 7 latka. Nie jest zawiła ani w żaden sposób niełatwa w odbiorze. Spodobało mi się to, że zawarte są w niej ilustracje gór i nie tylko. Znajduje się w niej dużo interesujących i jakże niezbędnych informacji na temat samych gór, zachowań turystów, porad dotyczących wędrówki w górach, niezbędnych sprzętów, czyhających niebezpieczeństw, błędów, jakie popełniają ludzie a także samego TOPR-u kiedyś i dziś. Fascynowały mnie historie opowiadane przez tamtejszych ludzi. Najważniejszą cechą tej książki jest to, że ta wiedza została tutaj wpasowana w doskonały, przyjemny i interesujący sposób. Dla mnie jako osoby dorosłej ta książka ebook była ogromem wiedzy, której do tej pory nie posiadałam. Treść w pewnych momentach bardzo zabawna, zwłaszcza kiedy do akcji wkraczała Pani Jadzia. Ta książka ebook jest nawoływaniem, żeby pójść po rozum do głowy a także odpowiedzią na prośby TOPR-u.

  • Sylwia

    Następna niezwykła książka ebook Pani Beaty. Na czym polega jej wyjątkowość? Książka ebook napisana jest dla czytelników 9+, lecz tak naprawdę przeczytać powinien ją każdy, niezależnie od wieku. Uważam, że treści w niej zawarte są uniwersalne i każdy, kto wybiera się w góry powinien po nią sięgnąć. Pani Beata w łatwy i przystępny sposób opowiada o Tatrach: m.in. o bezpieczeństwie w górach, świecie roślin i zwierząt, ratownikach TOPR. Opowieści snuje poprzez postać byłego ratownika TOPR, górala od pokoleń. Na przykładzie warszawskiej rodziny spędzającej ferie na Podhalu Autorka wskazuje na częste błędy popełniane przez turystów. Prezentuje również, w jaki sposób przygotować się do wycieczki. Pani Beata jak zwykle nie zawodzi. Książka ebook pełna merytorycznych wskazówek, interesujących historii i prześlicznych zdjęć. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!