Czytaj więcej:
Sztuka uprawiania róż z kolcami okładka

Średnia Ocena:Sztuka uprawiania róż z kolcami

Sztuka uprawiania róż z kolcami to pogodna i genialna opowiadanie o więzach rodzinnych, przyjaźni i prawdziwej pasji, która pozwala rywalizować z najlepszymi. Gal to przewlekle chora na nerki nauczycielka biologii, która ma nietypowe hobby: krzyżuje z powodzeniem rzadkie i cudowne odmiany róż. Wszystko się zmienia, gdy w jej poukładanym i nieco nudnym świecie ląduje niespodzianie jej nastoletnia siostrzenica, spragniona rodzinnego ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Niespodziewanie okazuje się, że nie wszyscy ludzie wokół Gal są jej wrogami – być może ona sama prezentowała im tylko kolce. Powoli, krok po kroku świat prezentuje własne jaśniejsze oblicze: jest szansa na wygrana w zawodach hodowców, pogodzenie się z siostrą, a nawet na miłość.

Szczegóły
Tytuł Sztuka uprawiania róż z kolcami
Autor: Dilloway Margaret
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sztuka uprawiania róż z kolcami pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sztuka uprawiania róż z kolcami Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sztuka uprawiania róż z kolcami PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MalaEmily

  Muszę powiedzieć, że czytanie tej pozycji sprawiło mi dużo przyjemności, pomimo tego, że nie znajdziemy w niej wartkiej akcji, a sama fabuła toczy się bardzo leniwie. Jest to książka ebook po, której przeczytaniu można na chwilę przysiąść i się zastanowić bo ma ona przesłanie. To cudowna historia o marzeniach, niełatwych wyborach, pasji, okrutnym losie, ma który nie mamy żadnego wpływu. Cieszę się bardzo, że miałam okazje ją przeczytać, mam nadzieję, że coś trochę zachęciłam Was do sięgnięcia właśnie po nią.

 • MyBooks - Nasze recenzje

  Zacznę od jednej bardzo ważnej rzeczy, którą sugeruje tytuł. Książka ebook nie jest poradnikiem na temat uprawy róż! Po książkę sięgnęłam z chęcią, szczególnie że sama interesuje się kwiatami, biologią, a sam opis zachęcił mnie do poznania historii Gal. W życie bohaterki i jej różaną pasję jesteśmy wciągnięci już od pierwszej strony, a interesująca historia trzyma nas w ciekawości i niepewności aż do końca! Przyznam, że nie spodziewałam się takiego 'tomiska' z tej pozycji, więc gdy ją ujrzałam to się mocno zdziwiłam ;). Jednak, książka ebook jest tak nieźle napisana, tak mocno przemawia do czytelnika i tak prosto oddaje emocje bohaterki i treść... Połyka się ją tak dynamicznie i ma taki niedosyt pod koniec, taki smutek jest gdy się ją skończy.

 • Karmia

  Nie ukrywam, że książka ebook naprawdę mnie wciągnęła. Choć nie zawsze zgadzałam się z poglądami głównej bohaterki polubiłam ją niemalże natychmiast. Z przyjemnością towarzyszyłam jej podczas wszystkich zdarzeń omówionych w powieści i gorąco kibicowałam zarówno podczas zmagań z chorobą jak i w chwilach gdy w pełni poświęcała się swojemu hobby. Gal to niesamowita kobieta, która zawsze stara się być w porządku względem innych. Bardzo miłuje własną rodzinę i docenia to co dla niej robią. Chciałaby nie być już dla nich zmartwieniem, pragnie normalnego życia, w którym mogłaby realizować własne marzenia. Nie tylko te związane z hodowlą kwiatów."Sztuka uprawiania róż" to bardzo spokojna i pełna ciepła powieść. Myślę, że nie będziecie się przy niej nudzić. Prócz wielu interesujących wątków poznacie życie chorej Gal, a także dowiecie się dużo na temat hodowli i uprawy róż. Mnie ta lektura bardzo przypadła do gustu. Lubię takie książki i cieszę się, że miałam okazje poznać także i tą.

 • Ewelina Płachta

  "Sztuka uprawiania róż z kolcami" to opowieść o życiu, problemach, borykaniu się z chorobą. Także o samotności. Gal ma przyjaciółkę, ma kochanych rodziców, którzy się o nią troszczą. Mimo to wydaje się być osobą zgorzkniałą i egoistyczną. Na pewno na jej zachowanie ma wpływ choroba. "Jestem chora, więc wszystko obracać się musi wokół mnie" - to jest podejście Gal. Do czasu aż w jej życie wkracza Riley. Teraz to ona musi się kimś opiekować, a nie ktoś nią. Dziewczyna uświadamia sobie, jaka była okropna.Ta opowieść nie jest łatwa. Nie czytało się jej lekko i przyjemnie. Podczas lektury zaczęłam się zastanawiać, jak ja bym się zachowywała będąc na miejscu Gal. Czy choroba aż tak może sprawić, że człowiek staje się samolubny, wkurzający, myślący że tylko on może mieć rację? Ponieważ właśnie tak postępuje Gal. Ciężko ją polubić. Można powiedzieć, że zachowuje się jak jej kochane róże. Kłuje własnymi kolcami wszystkich dookoła, nie dopuszczając za blisko do siebie. Dopiero obcowanie z Riley ją zmienia

 • Scorpionica

  „Sztuka uprawiania róż z kolcami” to opowieść z przesłaniem. Cokolwiek by się nie działo, życie toczy się dalej, sami mamy niewielki wpływ na wydarzenia, jeśli jest nam dane w ogóle go mieć. Dlatego lepiej skupić się na marzeniach, pasjach i życiu, niż przeklinaniu okrutnego nierzadko losu. Autorka pisze o błędach, które popełnione w przeszłości mają wpływ na nasze obecne życie, o skomplikowanych relacjach rodzinnych i potyczce o lepszą przyszłość.

 • Kruszynka

  Autorka stworzyła niesamowitą opowiadanie nasyconą różnymi, kluczowymi emocjami. Spodziewałam się po niej czegoś innego, jednak to co otrzymałam okazało się być o dużo lepsze! Pisarka pisała w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, przez co opowieść czytało się szybko. Zmuszała jednak do refleksji i przemyśleń. Bohaterka miała pasję – uprawianie róż, krzyżowanie różnorakich gatunków, tworzenie przez to niepowtarzalnych odmian tych cudownych kwiatów. Jak można się domyślić nie jest to łatwą sztuką, co kilka epizodów znajdowały się strony poświęcone uprawie roślin. Bardzo mi się to podobało, gdyż sama mam mały ogródek, w którym także znajdują się te cudowne kwiaty. Pozycja wniosła dużo do mojego życia, pozwoliła spojrzeć na niektóre sprawy inaczej. Cieszę się, że powstają takie książki, dzięki którym można na chwilę przystanąć i zastanowić się ponad swoim życiem.

 • kasandra_85

  Z pewnością po jej przeczytaniu pojawią się różnorodne refleksje i przemyślenia, co sądzę za niemały plus. Poza tym sam pomysł na opowiadanie jest interesujący, podobnie jak jego przedstawienie czytelnikom. Wciągnęłam się w historię od pierwszych stron i z niemałą przyjemnością śledziłam poczynania Gal a także jej spojrzenie na dużo spraw i ludzi wokół. Jak się okazuje, dużo zależy od nas i naszego podejścia. Wraz z bohaterką, która nakreślona jest barwnie i szczegółowo, przechodzimy kolejne stadia od wrogości, zaprzeczania, złośliwości i podejrzliwości aż po zrozumienie i pogodzenie ze sobą i osobami, z którymi się styka. Ta wewnętrzna zmiana jest potrzebna, żeby finalnie odkryć prawdę o sobie i wyzbyć się egoistycznych zachowań. Jednak choroba i jej wpływ na bohaterkę to tylko element książki. Dużo tu będzie także o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, rodzinie, przyjaźni i realizowaniu własnych pasji czy marzeń. W tekst wpleciono zgrabnie ciekawostki na temat hodowli róż.Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!