Czytaj więcej:
Szpagat w pionie. W drodze przez Indie okładka

Średnia Ocena:Szpagat w pionie. W drodze przez Indie

Maciej Wesołowski, dziennikarz związany z National Geographic i Wielkim Formatem Czasopisma Wyborczej, przemierza subkontynent, szukając odpowiedzi na pytanie: kim jest współczesny Hindus? W Waranasi godzinami podgląda ceremonie palenia zwłok, w Dardżylingu spotyka się z Gurkhami, uważanymi za najlepszych żołnierzy świata, w Haridwarze obserwuje miliony ludzi rytualnie obmywające się z grzechów w świętej rzece Ganges. W Kaszmirze rozmawia z muzułmańskimi radykałami, w Agrze bawi się na lokalnym weselu, a w Riszkieszu usiłuje dociec, dlaczego przed laty John Lennon wyjechał stamtąd trzaskając drzwiami. Wreszcie na granicy indyjsko – pakistańskiej obserwuje tytułowy szpagat w pionie, a więc indyjską odpowiedź na Monty Pythona. To wszystko składa się na czasem przejmującą, czasem wzruszającą, a czasem normalnie zabawną reporterską opowiadanie o ogromnym, szybko zmieniającym się kraju, w którym nic nie powinno dziwić ani szokować.

Szczegóły
Tytuł Szpagat w pionie. W drodze przez Indie
Autor: Wesołowski Maciej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: The Facto
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Szpagat w pionie. W drodze przez Indie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Szpagat w pionie. W drodze przez Indie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Szpagat w pionie. W drodze przez Indie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • cold

  "Szpagat w pionie.W drodze przez Indie" to jedna z tych fajniejszych podróżniczych książek, które miałam okazję przeczytać.Maciej Wesołowski to taki globtroter, który nie musi mieć wypaśnych warunków aby zwiedzać i zachwycać się pięknem otaczającego go świata. W własnej podróży po Indiach tapla się w brudzie i smrodzie wraz z bohaterami własnej książki, jest przez to wiarygodny ponieważ prezentuje jak naprawdę żyje się w tej części Azji.Obok niewyobrażalnego bogactwa i przepychu, mamy skrajną biedę. Książka ebook Macieja Wesołowskiego to również podróż w duchowość Hindusów, przywiązanie do tradycji, do rodziny. Olbrzymim plusem jest fajny styl pisania autora...taki niewymuszony, snuje swoja opowiadanie jak kolega, który przy piwie dzieli się wrażeniami ze znajomymi, gestykulując przy tym i okraszając opowiadanie poczuciem humoru. Zalecam :)

 • Karolina Gawęda

  Bardzo ciekawie napisana książka, świetne fotografie i opisy. Zalecam każdemu zainteresowanemu podróżami, tymi małymi i trochę większymi.

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Jakie są Indie tak naprawdę?Co Hindusi wiedzą o Polsce? Jakie jest ich największe uzależnienie? Dlaczego kąpią się w najbardziej zanieczyszczone rzece świata? Co przyciągało gwiazdorów kultury zachodniej do Indii?Maciej Wesołowski odpowie na te i dużo więcej pytań w własnej książce pdf "Szpagat w pionie. W drodze przez Indie". Jest to dziennikarz National Geographic nominowany do nagrody Grand Press 2014, który po swoim kilkumiesięcznym pobycie w Indiach napisał wrażenia, tworząc zestaw niesamowitych historii wielu fascynujących ludzi, np. kobiety, która odeszła od męża, co w jej państwie uważane jest za niedorzeczne, młodzieży studiującej polonistykę lub rikszarza, który wykonuje własne zajęcie od czterdziestu lat. Reportaż napisany jest tak, że nie sposób przerwać czytania bez ważniejszego powodu. Maciej Wesołowski prowadzi nas przez dużo stanów Indii, pokazując ich sytuację polityczną, np. konflikt pomiędzy Sikimem a Bengalem Zachodnim. Zwiedzamy przeludnione, brudne miasta i jesteśmy świadkami kąpieli w Gangesie tysiąca ludzi. Książka ebook opatrzona jest cudownymi ilustracjami i przenosi nas do orientalnego kraju.Miłośnikom podróży i żądnym wiedzy o obcych kulturach, jak najbardziej polecam.Nowhere Man, lat 18źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

 • Zaczytany w Książkach

  Tytuł: Szpagat w pionieAutor: Maciej WesołowskiWydawnictwo: The FactoData wydania: 18 marca 2015Liczba stron: 314Maciej Wesołowski – dziennikarz związany z National Geographic i "Dużym Formatem", dodatkiem reporterskim do "Gazety Wyborczej". Nominowany do nagrody Grand Press 2014. Współautor ebooków reporterskich: "Tu drzwi trzeba otwierać powoli" a także "Grzech jest kobietą". Wielbi kulturowe transgresje i etniczne koktajle Mołotowa.Książka została napisana lekko, a fotografie znajdujące się w środku, zachęciły do odwiedzenia Indii a także przybliżyły genezę utworu, lecz zabrakło mi tego czegoś, co sprawiłoby, że opowieść stałaby się bardziej zauważalna, z większą mocą przyciągałaby uwagę czytelnika. Miałem nadzieję, że dostanę kawał dobrej literatury, która będzie na miarę ebooków Cejrowskiego, a tu niespodzianka. Nie chcę powiedzieć, że książka ebook jest zła, gdyż to nie jest prawdą. Lektura dobra, rekomendowana przez Martynę Wojciechowską, ale według mnie twórca powinien w luźniejszy sposób opowiedzieć swą podróż poprzez Indie. Na pewno muszę przyznać, że Maciej Wesołowski zadbał o nawet najmniejszy szczegół. Postarał się, żeby każdy kolor, zapach, czy kontrast między biedą a bogactwem zachwycił nas bądź przygnębił.Pieniądze fruwają w powietrzu, man, tylko trzeba wiedzieć, jak je złapać.Autor opowiada nam własną podróż przez Indie. Stara pobudzić w nas ciekawość, co do tego państwa. Przybliża nam, m.in. ceremonię palenia zwłok, pracę astrologów, którzy w tamtym rejonie traktowani są z bardzo wielkim szacunkiem a także obmywanie się z grzechów w świętej rzece Ganges. Spotyka także najlepszych żołnierzy świata, bawi się na weselu, czy usiłuje dociec, dlaczego John Lennon wyjechał stamtąd, trzaskając drzwiami. Te wszystkie fragmenty składają się na przejmującą opowiadanie o tym prężnie rozwijającym się kraju.Podsumowując, utwór wart uwagi. Mnie nie zachwycił. Być może za wiele oczekiwałem, nie wiem. Zalecam Wam, gdyż może zainteresuje was tematyka książki a także jej treść.

 • Autiga

  Panu Maciejowi GRATULUJĘ idealnej książki. Byłam w Indiach i dzięki tej książce pdf na nowo poznałam, poczułam i posmakowałam tego prześlicznego zakątka ziemi. Prócz świetnych opisów niemal namacalnie można dotknąć, powąchać i posmakować - funkcjonuje niesamowicie na wyobraźnię. POLECAM!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!