Czytaj więcej:
Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich okładka

Średnia Ocena:Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich

Książka ebook powstała na bazie doświadczenia matki i wiedzy psychologa. Jej adresatami są rodzice i nauczyciele. Rodzice, którzy nie mogą się zdecydować, czy posłać sześciolatka do szkoły, przeczytają o klasycznych problemach przeciętnego pierwszaka-sześciolatka i dowiedzą się, z czego one wynikają. Rodzice, którzy zapisali dzidziuś do pierwszej klasy i jesienią staną w obliczu tych problemów, uświadomią sobie, że nie są jedyni. Krótkie, trafne i rzeczowe komentarze psychologa pomogą im podjąć decyzję, a także lepiej zrozumieć dzidziuś i pomóc mu w pierwszych miesiącach nauki.Nauczyciele znajdą tutaj krótką charakterystykę sześciolatka, a także praktyczne wskazówki, jak z nim postępować. Dla osób, które nigdy nie pracowały z dzieciakami najmłodszymi niż siedmiolatki, to bardzo pomocne źródło skondensowanej wiedzy.Dorota Smoleń ma podobne doświadczenia jak większość rodziców sześciolatków i opowiada o nich na łamach książki. Karolina Piękoś, która jest psychologiem, objaśnia punkt po punkcie, skąd się biorą pewne zachowania, i podpowiada, jak pomóc dzidziusiowi w pierwszych miesiącach nauki.Jeśli jesteś nauczycielem i nigdy wcześniej nie pracowałeś z sześciolatkami, ta książka ebook będzie dla Ciebie bardzo przydatnym źródłem wiedzy o dzidziusiach w tym wieku. Przybliży Ci najważniejsze zagadnienia i pomoże zrozumieć sześciolatki.Jeśli jesteś matką albo ojcem i... nie wiesz, jaką decyzję podjąć (o ile jeszcze masz wybór); Twój sześciolatek jest już w pierwszej klasie, lecz ciągle chce się bawić; nie możesz „zagonić” pierwszoklasisty do odrabiania lekcji; Twoje dzidziuś nie potrafi usiedzieć pięciu minut ponad zadaniem; sześciolatek wraca ze szkoły skrajnie wyczerpany; masz wrażenie, że Twoje dzidziuś kompletnie nie nadaje się do szkoły...Ta książka ebook jest dla Ciebie!

Szczegóły
Tytuł Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich
Autor: Smoleń Dorota
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Sikorska

    Wysłanie sześciolatka do szkoły to nie lada wyzwanie – przekonali się o tym rodzice, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy. Nawet zdolne maluchy potrafiące czytać i liczyć w szkolnych ławkach a także ponad zadaniami domowymi nie potrafią usiedzieć. Szkolnictwo czeka na dokształcenie nauczycieli, przestawienie się rodziców a także szybkie wkroczenie w świat nauki małych odkrywców, którzy może i są skorzy do zdobywania wiedzy, lecz nie w takiej formie, w jakiej proponuje większość szkół. Nierzadko brakuje miejsca i sprzętu, by dzidziuś mogło swobodnie odkrywać świat. Ograniczenie się do programu nauczania funkcjonującego od dawna nie jest dobrym rozwiązaniem.„Sześciolatki w szkole” to książka ebook przybliżająca rodzicom problemy, z jakimi będą się mierzyć razem z pociechami. Poza wprowadzeniem, w którym czytelnik może dowiedzieć się o klasycznych zachowaniach dzieci w tym wieku nie zabraknie rad dotyczących przygotowania przyszłego ucznia do jego roli. Oswojenie z nową sytuacją i wywołania pozytywnych skojarzeń zachęci nasze pociechy do trenowania samodzielności a także wchodzenia w relacje rówieśnicze. Autorki podpowiedzą jak organizować dzieciakom czas, żeby chętnie siadały one do lekcji a także poruszą bardzo ważną kwestię zajęć dodatkowych czy możliwość funkcjonowania maluchów z dysfunkcjami w szkole.Dorota Smoleń i Karolina Piękoś to matki, które pozwoliły sobie na eksperyment na swojej skórze i w własnej książce pdf dzielą się doświadczeniami. Są mądrzejsze od przyszłych rodziców uczniów o refleksja ponad popełnionymi błędami, do których otwarcie się przyznają. To sprawia, że „Sześciolatki w szkole” nie jest tylko suchą rządową broszurą, lecz pozwala na odnalezienie rozwiązań wielu kłopotów (nawet szkolnej przemocy). Jedyną wadą (może to zaleta?) jest idealizowanie podejścia innych rodziców do wychowania swoich dzieci. Autorki wierzą w dobre intencje i nakierowanie agresywnych dzieci. Jak to wygląda w praktyce w naszych szkołach wie każdy, kto miał kiedykolwiek kontakt z rodzicem-roszczeniowcem, który uważa, że dzidziuś ma prawo do stosowania przemocy na innych dzieciach. Porady podane przez Dorotę Smoleń i Karolinę Piękoś ułatwią rozwiązanie konfliktów a także pozwolą wcześnie zaobserwować niepokojące zachowania uczniów.Książka jest dobrym wstępem do poznania realiów, w jakich mają działać dzieci i ich rodzina, która będzie włączała się w edukację. Objaśnienie wielu pojęć sprawi, że rodzic będzie mógł zaplanować zabawy, które rozwiną wszystkie niezbędne umiejętności. Książka ebook zawiera bajkę terapeutyczną „Felek idzie do szkoły”, która pozwoli dzidziusiowi zrozumieć nową sytuację i odmienne spojrzenia dorosłych a także dzieci na czekającą go przygodę z odkrywaniem świata w szkolnych murach.„Sześciolatki w szkole” Doroty Smoleń i Karoliny Piękoś zalecam rodzicom a także nauczycielom przyszłych i obecnych pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli edukację rok wcześniej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!