Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych okładka

Średnia Ocena:


Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych

Świeża oferta uznanych twórców ebooków logopedycznych.Nie ma to jak nauka poprzez zabawę! Dzieci zdążyły już pokochać śmieszne wierszyki Elżbiety i Witolda Szwajkowskich, które w przyjazny i prosty sposób uczą dykcji i gimnastyki języka. Oto świeża propozycja, dzięki której żadne słowo nie będzie zbyt trudne do wymówienia!Dwa poprzednie tytuły z cyklu "Sto wierszyków" Państwa Szwajkowskich zyskały pozytywne recenzje m.in.: dr Anny Walencik-Topiłko – doktora Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego a także dr n. hum. Agnieszka Banaszkiewicz – językoznawcy, filologa polski, logopedy i neurologopeda, adiunkta w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

Szczegóły
Tytuł Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych
Autor: Szwajkowski Witold, Szwajkowska Elżbieta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Paula Mikulska

    „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” to następna element serii „STO wierszyków” autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Jest ona kontynuacją dwóch poprzednich publikacji i wprowadza naukę poprawnej wymowy polskich głosek na świeży poziom trudności. Tym razem autorzy skupili się już nie jedynie na właściwym wymawianiu poszczególnych zestawień czy szeregów głosek, lecz podeszli do problemu poprawności językowej bardziej całościowo. Książka ebook bowiem stanowi swoisty „podręcznik” do nauki doskonałej dykcji. Z tego względu jest ona skierowana już nie do dzieci przedszkolnych, dopiero uczących się wymawiać wyrazy, lecz do osób, które osiągnąwszy poprawność artykulacyjną, pragną teraz usprawnić swą dykcję i wymawiać wyrazy i zdania tak, by brzmiały one w sposób prawidłowy i wyrażały właściwy sens wypowiedzi. Zestaw wierszyków podzielony jest na sześć części, stopniujących trudność ćwiczeń. I tak: począwszy od szeregów szumiącego i syczącego, przez przypomnienie poprawnej wymowy głoski „r” w zestawieniach a także samogłosek nosowych w różnorakich pozycjach, dochodzimy do treningu wymowy głosek rzadko występujących, aż po klasyczne łamańce językowe. Oczywiście, przy każdym z utworów znajduje się informacja o tym, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, żeby nasza wymowa była poprawna, a zamierzona interpretacja zdania właściwie zaznaczona. Dzięki temu publikacja doskonale sprawdzi się jako pomoc w ćwiczeniach dykcyjnych np. u aktorów, prezenterów telewizyjnych, obcokrajowców uczących się języka polskiego i wszystkich tych, którzy pragną zadbać o jego czystość i szukają odpowiednich porad jak to robić. Wszystkie rymowanki są wyjątkowo rytmiczne, logiczne i na tyle krótkie, by prosto można było je zapamiętać. Książka ebook jest skomponowana w sposób klarowny, a cudowne ilustracje zachęcają do sięgnięcia po nią i pomagają skupić uwagę nawet najbardziej energicznego malucha. Pod każdym z wierszy zamieszczone jest pytanie, które może inicjować rozmowę z dzieckiem i pomagać w poszerzeniu jego wiedzy ogólnej. Co za tym idzie, publikacja jest doskonała dla młodszych czytelników, nie tracąc nic na profesjonalizmie w podejściu do zagadnienia właściwej artykulacji. „Sto wierszyków atrakcyjnych…” otrzymało pozytywne opinie ekspertów, którzy zgodnie stwierdzają, że autorzy w sposób właściwy i innowacyjny podeszli do – tak powszechnego obecnie - problemu niewłaściwej dykcji i „niedbalstwa” językowego. Gorąco zalecam kolejną publikację państwa Szwajkowskich, gdyż jestem głęboko przekonana, że może ona przysłużyć się wszystkim użytkownikom języka polskiego w celu upowszechnienia puryzmu językowego i popularyzacji typowych wzorców polszczyzny.

  • I czerwone szpilki

    Książeczki tak szeroko doświadczonych i kreatywnych twórców można kupować w ciemno. To od razu się widzi w książce, że jest ona czymś o dużo większym, niż zwykłą książeczką do dzieci. autorzy stworzyli doskonałe wiersze pod każdym względem. prawidłowo językowo, doskonale zrymowane i zrytmizowane, dowcipne, z sensem a także pomysłem. Każdy wiersz czytany był w naszym domu na głos, a wszyscy zainteresowani słuchali w głębokim skupieniu. Z poczuciem humoru, co bardzo cenię w publikacjach dziecięcych, interesujące i zaskakujące. Atrakcyjne dla każdego, czyt to małego czy również dużego. Nikt przy tej książce pdf nie ma prawa się nudzić. Otwórz książkę, a sam się przekonasz... Każdy wiersz prócz swych zalet, które pisałam wyżej, ma jeszcze jeden dodatek. Otóż do każdego załączono pytanie, retoryczne czy również nie, ono fajne zawsze jest. Czuje, że rymuję, tak ta książka ebook na mnie działa! Powiem więcej, czasem ciężko przestać ją czytać. Ich rytmika sprawia, że nie mogłam się zatrzymać. Epizody są ułożone w nieprzypadkowej kolejności, stopniowane od łatwiejszych do trudniejszych tekstów do czytania. Właściwie przemyślana, epizody ułatwiają naukę wymowy dzieciom, jak i efektywnie przygotowuje osoby dorosłe doskonalące własną wyrazistość mowy. Książka ebook jest doskonałym ćwiczeniem do zajęć na kółku recytatorskim czy również na zajęciach teatralnych. Podsumowanie Te krótkie rymowanki, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci są idealnym ćwiczeniem dykcji, prócz paru ostatnich wierszyków, nie ma tutaj łamańców językowych, które mogłyby być zbyt trudne dla dzieci. Melodyjna i rytmiczna książka, prosta do recytowania a także powtarzania, opowiedziana zabawnie. Motywuje do wspólnego czytania z dzieckiem, nasuwając przy okazji tematy do rozmowy i przede wszystkim zadawania przez dzidziuś pytań. W ten sposób dzidziuś nie tylko ćwiczy dykcję, lecz tez poszerza własny zasób słów, rozwija wyobraźnię a także doskonali narrację.

  • Barbara

    Zastanawialiście się kiedyś, jak reporterzy przygotowują się do wejścia na antenę? A może fascynowała was staranna, wręcz wyrafinowana a jednocześnie ekspresyjna język aktorów? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Dzisiaj zdradzimy Wam tajemnica i opowiemy, gdzie właściwie tkwi sekret sukcesu! Pierwsze wrażenie jakie wywieramy na drugiej osobie to wyjątkowe połączenie sygnałów wizualnych, werbalnych i tych, które psychologowie określają jako grę mimiki i gestów. Komunikaty werbalne są jednak podstawowymi fragmentami komunikacji międzyludzkiej. Odpowiedni akcent, umiejętność modulacji głosu, stopień płynności i staranności mowy, czy zasobność leksykalna, stanowią nie lada wyzwanie nawet dla dorosłych Polaków. A co z dziećmi? Świeża oferta Elżbiety i Witolda Szwajkowskich – „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” jest idealną odpowiedzą na potrzeby zarówno dzieci jak i dorosłych! „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” to już trzecia element wyjątkowo ciekawej serii „Sto wierszyków”, przeznaczonych do ćwiczeń wymowy i rozwoju mowy u dzieci. Dr Anna Walencik-Tropiłko (Katedra Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego) przekonuje jednak, że przy zastosowaniu odpowiednich transformacji, wiersze te mogą z dużym powodzeniem być efektywnym fragmentem pracy ponad dykcją dorosłych doskonalących własną wyrazistość mowy. W zamyśle autorów, materiał zawarty w tej publikacji, przeznaczony jest dla dzieci, które osiągnęły sprawność artykulacyjną w zakresie poprawnej wymowy głosek i ich zestawień, czemu poświęcone były wierszyki z dwóch poprzednich książeczek w serii („Sto wierszyków świeżych do ćwiczeń wymowy”, „Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w niełatwych zestawieniach”) Pełną recenzję przeczytasz na blogu "Zabawy z Archimedesem" http://www.zabawyzarchimedesem.pl/ksiazki/sto-wierszykow/

  • Barbara

    Na rozgrzewkę autorzy proponują nam gimnastykę narządów artykulacyjnych, potocznie nazywaną gimnastyką buzi i języka. Krótkie wierszyki przedstawiają ćwiczenia języka, policzków, warg a także żuchwy. Książka ebook podzielona jest na sześć części. Głoski i złączenia słów zawierające szumiące "sz", "cz", "ż", "dż" stanowią nierzadko kłopot dla dzieci i właśnie tym głoskom poświęcona jest pierwsza element książeczki. Druga skupia się na ćwiczeniu słownictwa z głoskami szumiącymi w sąsiedztwie głosek syczących ("s", "z", "c", "dz"). Trzecia element zawiera wierszyki z głoską "r", która jest bardzo niełatwa dla maluchów. W czwartej ćwiczymy prawidłową wymowę samogłosek nosowych "ą" i "ę". Piąta element to zestaw kilkunastu wierszyków poświęconych wymowie rzadko występujących głosek (np. podwojonych głosek). Szósta wypełniona jest łamańcami językowymi. Wierszyki nie tylko idealnie spiszą się przy ćwiczeniu dykcji, lecz też poszerzą słownictwo najmłodszych. Przeczytamy m.in. o Szczepanie na szczudłach, Januszku łakomczuszku, chorym żbiku, głodnym zającu, krnąbrnym ośle, wronie na wrotkach, czy czkawce kaczki. Poszczególne rymowanki są bardzo ciekawe, pełne humoru i czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Pod każdym wierszykiem znajdują się zapytania do młodszych a także porady na co rodzic powinien zwrócić uwagę. Nie sposób nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Przede wszystkim jest wesoło i kolorowo. Niebanalne ilustracje autorstwa Karoliny Dziewy przyciągają wzrok. Samo przeglądanie książeczki już jest przyjemnością. Zabawne, krótkie wierszyki państwa Szwajkowskich to idealny sposób na ćwiczenie języka . Nie zapominajmy też, że wspólne czytanie z dzieciakami to idealna zabawa i miłe spędzanie czasu.

  • Kto czyta - nie pyta

    Obserwuję zarówno dorosłych jak i dzieci i dostrzegam jedno: ciągle się spieszymy! Podobnie jest w przypadku naszej mowy… Mówimy szybko, niestarannie, byle powiedzieć i móc biec dalej. Nie jest to jednak niezły sposób, prawda? Elżbieta i Witold Szwajkowscy stworzyli świetne lekarstwo, które pozwoli poprawić dziecięcą (a może i dorosłą?) dykcję. To już trzecia element cyklu Sto wierszyków i tym razem dotyczy dykcji, czyli wyraźnej i starannej wymowy. W tym celu Państwo Szwajkowscy stworzyli rymowanki z różnorakimi trudnościami artykulacyjnymi. Wierszyki są ułożone w przemyślany sposób, według określonych trudności: najpierw szereg szumiący: [sz]. [ż], [cz], [dż], a następnie [s],[z], [c], [dz], a na deser [r]. Potem następuje to, co podoba mi się w książce pdf najbardziej: najczęstsze błędy, trudne zbitki spółgłoskowe i nasze ukochane [ą] a także [ę]. Książka ebook jest zatem podzielona na 6 części, z których każda dotyczy czegoś innego. Idealna sprawa, zwłaszcza dla logopedów, kiedy już utrwalają daną głoskę, ponieważ bez trudu znajdą to, co ich w danym momencie interesuje. Pod wierszykami znajdziemy również wskazówki, na czym skoncentrować się podczas zabawy. Jest to szczególnie przydatne dla rodziców, gdyż pozwala zorientować się, czy z językiem ich dzidziusia nie losy się nic niepokojącego. Autorzy zwracają również uwagę na to, że różnorakie głoski różnie brzmią, w zależności od pozycji w wyrazie. Bardzo mnie cieszy ten element książki, ponieważ aż mnie czasem boli głowa od hiperpoprawności niektórych dorosłych, wybrzmiewających "ę" na końcach wyrazów. Dzięki tym uwagom i fonetycznym zapisom niektórych słów, dorośli będą wiedzieć, jak kierować dykcją dzieci i czego najbardziej się wystrzegać. Dodatkowo Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych rozbudza ciekawość dzidziusia i poszerza jego słownictwo. Maluchy dowiedzą się, co to znaczy, że coś pasuje jak ulał, czym różni się żbik od kota, co to sadzawka, kiedy można dostać kosza i dużo innych, równie interesujących rzeczy. Oko cieszą też cudowne ilustracje autorstwa Karoliny Dziewy. Dzięki nim już samo przeglądanie książki staje się przyjemnością. Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych to książka, która gwarantuje świetną zabawę, a przy tym rozbudza ciekawość świata. Jest też dowodem na to, że ćwiczenia mogą być zabawne, a nie nużące. Idealna okazja do zabawy i spędzenia czasu ze własnymi dziećmi. Jestem przy tym pewna tego, ze dorośli również się mogą dużo z tej książki nauczyć i poprawić własną wymowę. Gorąco zalecam – jako logopeda jestem przekonana, że książka ebook idealnie się sprawdzi zarówno w gabinetach logopedycznych jak i domach rodzinnych.