Czytaj więcej:
Smutek samuraja okładka

Średnia Ocena:Smutek samuraja

Jest rok 1981. Umierająca Maria leży w szpitalu w Barcelonie. Jest młodą, znaną adwokatką. Dzięki procesowi, który wygrywa doprowadzając do skazania na dożywocie inspektora policji, który brutalnie pobił człowieka, w jej życiu zachodzą ogromne zmiany. Maria z początku bezwiednie, staje się połączeniem losów pozornie nie mającymi ze sobą nic wspólnego ludzi, a także ich historii.

Szczegóły
Tytuł Smutek samuraja
Autor: Del Arbol Victor
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Smutek samuraja pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Smutek samuraja Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Smutek samuraja PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Kominek

  Świadomość tej książki przenika mój umysł coraz bardziej. Chwilę czekała, żeby po nią sięgnąć, lecz teraz, kiedy to się stało niezwykła historia zaskakuje z każdą przeczytaną stroną. Kiedy do końca pozostało niespełna sto stron i niemal wszystko jest już jasne już teraz śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych powieści, jakie czytałem na przestrzeni ostatnich lat.Nie mam odniesienia do „Cienia wiatru” Zafóna, nie znam jej, a do tej właśnie powieści porównywany jest przed wydawcę Smutek samuraja i choć nie mam świadomości tej pierwszej, to ta druga jest bez wątpienia arcydziełem. Słowo, którego nie nadużywam, słowo, którego się boję, gdyż ma w sobie niesamowitą wręcz siłę, wreszcie słowo, które zarezerwowane jest jedynie dla ebooków wybitnych, a za taką, nawet nie znając jej zakończenia, sądzę „Smutek samuraja”.Víctor Del Árbol dokonał rzeczy niezwykłej, która udaje się tylko nielicznym. Podarował nam historię, którą jesteśmy w stanie pokochać już od pierwszych stron. Tak, jak wspominałem powyżej, nie ukończyłem jeszcze lektury, gdyż co jakiś czas muszę dać sobie chwilę na refleksję. Tutaj przemknąć przez tą opowieść na jednym oddechu się na da, tutaj co jakiś czas trzeba głęboko zaczerpnąć powietrza, dotlenić umysł, uporządkować myśli.Okres wojny domowej w Hiszpanii, a także jej następstwa na kilka dziesiątków lat odcisnęły swe krwawe piętno na obliczu państwa leżącego na Półwyspie Iberyjskim. W tym również czasie zawierają się dzieje rodzin Molów, Alcali i Bengoechea. Tragedia jednych, klęska i upokorzenie innych. Są również tacy, którym dane jest żyć w hańbie przez całe ich życie. Punktem zwrotnym opowiadanej historii jest rozprawa sądowa, która doprowadza do skazania Césara Alcali dzięki staraniom prokurator Marii Bengoechea. To jakby kropla, która przelewa kielich goryczy. To też otwarcie wrót piekła pełnego bólu, udręki, cierpienia, a także zbrodni, które uchodzą bezkarnie. Przynajmniej, jak dotąd. (...)Pełny tekst recenzji dostępny w poniższym linku:http://koominek.blogspot.com/2015/06/victor-del-arbol-smutek-samuraja.html

 • Venturia

  Jestem olbrzymią wielbicielką tego autora, więc może to co napisze nie do końca będzie obiektywne. Pisarz ma bardzo lekki styl pisania, więc nie ma szans, że książka ebook w jakikolwiek sposób będzie nudzić. Bohaterowie bardzo ciekawi nie sztampowi, a fabuła to największy atut tej książki. Dlatego gorąco zalecam jego prozę!

 • TymekOstróda

  Na temat książki się nie wypowiadam, ponieważ jej nie czytałem tylko kupiłem na upominek koleżance. Lubi wszystko co związane z Barceloną, więc czytając opis pomyślałem, czemu by nie… Z tego co mówiła, okazało się, że książka ebook całkiem niezła i już pożyczyła ją własnej koleżance. Także jakby ktoś poszukiwał prezentu to tu ma jedną z opcji. Pozdrawiam.

 • Trejsi

  Długo zastanawiałam się czy dać szanse temu autorowi. Wcześniej nie znałam niczego z tego, co napisał, więc dużo ryzykowałam. W ogólnym rozrachunku książka ebook mnie nie zawiodła. Ba, nawet sprawiła, że wzruszyłam się i łzy mi pociekły. A to mówi samo za siebie. Książkę polecam, ponieważ potrafi chwycić za serce!

 • Seniorita

  Trafiłam na tę książkę całkiem przypadkiem. Z początku nie byłam przekonana czy by mnie mogła zainteresować, lecz opis książki sprawił, że sobie pomyślałam, czemu by nie dać tej książce pdf szansy. Do dzisiaj nie żałuję tego posunięcia. Miło się ją czyta i nie nudzi. Zalecam każdemu, kto chce się zrelaksować przy dobrej lekturze.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!