Czytaj więcej:
Śmiertelna klątwa okładka

Średnia Ocena:Śmiertelna klątwa

Zestaw opowiadań dla fanów panny Marple. Spotykamy tu całą kolekcję postaci słynnych z innych powieści, w których występuje ten idealny detektyw w spódnicy: ukochany siostrzeniec Raymond West, emerytowany komisarz Scotland Yardu sir Henry Clithering, adwokat Petherick, państwo Bantry (w "Zbrodni z Bibliotece" znaleźli się w centrum uwagi całej wioski), świeża kobieta Raymonda, artystka Joyce (która potem została jego żoną), Diana Harmon, lepiej słynna jako "Bunch", inspektorzy Snack i Craddock a także cała gama barwnych wiejskich charakterów, które naturalnie przypominają pannie Marple inne osoby, co wydatnie pomaga wykryć mordercę.

Szczegóły
Tytuł Śmiertelna klątwa
Autor: Christie Agatha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Śmiertelna klątwa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Śmiertelna klątwa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Śmiertelna klątwa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Ślipek

  Następna niezła pozycja Agathy Christie. Trzyma w napięciu jak każda inna historia tejże autorki. Zalecam gorąco.

 • Optymista

  Opowiadania wymagające użycia naszych szarych komórek to miła forma spędzania czasu. Przy okazji ukazują one kunszt literacki królowej kryminału. Opowiadania to niełatwa forma literacka, a zwłaszcza w przypadku cenionych twórców powieści, nie mniej jednak Agata Christie udowadnia, że jest mistrzynią w planowaniu zbrodni a także nieźle radzi sobie z każdym tekstem. Antologia zawiera opowiadania angażujące czytelnika, przykuwające jego uwagę i budzące zainteresowanie. Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco zachęcić Was do przeczytania tej antologii. Bardzo gorąco zachęcić!Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/08/panny-marple-recepta-na-zy-humor.html#more

 • Agnieszka Deja

  Agatha Christie to słynna autorka powieści detektywistycznych i kryminałów. Ma na swoim koncie także powieści obyczajowe. Stworzyła postać jednego z najsławniejszych detektywów – Herkulesa Poirot. Równie słynna jest inna bohaterka jej tekstów – Jane Marple. Zestaw opowiadań z jej przygodami, Śmiertelną klątwę, wydało Wydawnictwo Dolnośląskie. Osiem opowiadań zawiera krótkie historie dotyczące spraw prowadzonych w większości prowadzonych przez pannę Marple. W jednym z nich została ona narratorką. Inne opowiadania, w których jest bohaterką, prowadzone są w trzecioosobowej narracji.Dwie historie zawierają wydarzenia, w których nie brała udziału panna Marple. Oba są dość mroczne i wiążą się z jakąś nadprzyrodzoną mocą, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Opowiadania te są inne w swoim klimacie, brakuje w nich również wyjaśnienia. Nie ma tu śledztwa, są tylko obserwacje i refleksje. Panna Marple to jak zawsze błyskotliwa starsza kobieta. Śledztwa prowadzi z pewną nieśmiałością, jakby niepewna własnych umiejętności. To idealna obserwatorka, która analizuje naturę ludzką i dzięki temu rozwiązuje sprawy. Niejednokrotnie nawiązywała do innych zdarzeń i osób, nim doszła do tego, jakie jest rozwiązanie obecnego śledztwa. Przy okazji to żywa i nieco zabawna kobieta. Ciągle odbiega od sedna rzeczy i musi przywoływać się do porządku. Inni nie są do końca przekonani co do jej zdolności, gdy widzą, że to tylko starsza pani, lecz później muszą przemienić zdanie.Krótkie opowiadania sprawiają, że książkę czyta się naprawdę szybko. Akcja jest upchnięta w paru stronach, dlatego historia się nie nudzi i nie ciągnie się przez nie wiadomo ile. Trzy pierwsze opowiadania mają podobny schemat. Kolejne są spisane nieco inaczej, przez co cała książka ebook zyskuje różnorakie odcienie.Moim zdaniem najciekawsze są opowiadania, w których występuje panna Marple. Dwa ostatnie są zupełnie inne, co może nieco zdziwić, ponieważ trochę odstają od całego zbioru. Ogólnie jednak to dobra książka, przy której można spędzić przyjemnie czas. Krótkie opowiadania sprawdzą się na podróż, można je dynamicznie skończyć. Cała książka ebook to tylko nieco nad 100 stron, dlatego naprawdę dynamicznie się ją kończy.Polecam tym, którzy lubią Christie i poszukują czegoś z panną Marple. Opowiadania może nie są najlepszym miejscem, w którym można zobaczyć mądrala starszej pani, lecz to lektura, którą czyta się dynamicznie i przyjemnie. Spodoba się tym, którzy chcą zacząć własną przygodę z Christie, a nie wiedzą, czy spodoba im się powieść. Zestaw opowiadań wprowadzi was w klimat powieści detektywistycznych.

 • Magdalena Małek

  Bardzo lubię sposób dedukcji panny Marple, jej detektywistyczne umiejętności i błyskotliwość wcale nie ustępują tym Herculesa Poirota. Kryminały Agathy Christie mają w sobie ten staromodny piękno i dlatego tak ciężko im się oprzeć. Każde opowieść jest na własny sposób interesujące i intrygujące.

 • etheragl

  Bardzo lubię kryminały w formie opowiadań, a szczególnie jeśli jest to Agatha Christie.. Świetne, pełne zagadkowych intryg opowiadania w stylu który jest tak bardzo lubiany u Christie. Interesujące zagadki kryminalne, sporo, jak zawsze zaskoczenia, zakończenia niektórych opowiadań także mogą być niespodzianką.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!