Czytaj więcej:
Słowianie połabscy. Dzieje zagłady okładka

Średnia Ocena:Słowianie połabscy. Dzieje zagłady

Obszar w dorzeczu Łaby zamieszkiwały we wczesnym średniowieczu serbołużyckie plemiona słowiańskie. Jako pierwsi Słowianie weszli oni w kontakt z ekspansywną kulturą niemiecką. Kilkuwiekowe krwawe zmagania w obronie wiary przodków zakończyły się ich eksterminacją.

Szczegóły
Tytuł Słowianie połabscy. Dzieje zagłady
Autor: Barkowski Robert F.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Słowianie połabscy. Dzieje zagłady pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Słowianie połabscy. Dzieje zagłady Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Słowianie połabscy. Dzieje zagłady PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Tomasz

    Duzo interesujących informacji o czasach gdy o wladcach Polski nikt nie slyszal zeby stykali sie jak rowny z rownym z zachodnia cywilizacja, Tego wszystkiego co mozna sie dowiedziec z tej ksiazki nie ucza w szkolach, Zalecam dla doroslych i nastolatkow interesujacych sie historia.

  • Triskel

    "Słowianie Połabscy. Losy zagłady" jest to pozycja omawiająca naszą burzliwą wczesną historię. Pełną spektakularnych bitew, faktów historycznych a także licznych intryg. Tematyka Słowian jest bardzo ciekawa, ale dość rzadko podejmowana. Robert F. Barkowski jest prawdziwym znawcą historii Słowian w szczególności Połabskich.Zagłębimy się w niniejszej publikacji w burzliwą historię plemion zamieszkujących tereny Połabia. W książce pdf nie zabraknie opisów krwawych wojen, knowań, intryg i spisków. Dużych miłości, nienawiści, tajemnic, które powoli znów wychodzą na światło dzienne. Legendarnych herosów toczących zażarte boje otoczonych nie raz przez zdrajców i sprzedawczyków. Gdzie wiara w przeróżnych, potężnych bogów jest pełna czci wymieszanej z bojaźnią i oddaniem. Odnajdziemy w niej też liczne techniki wojenne, strategie a także uzbrojenie z tamtych czasów. Wszystko to wyłania się z mrocznych dziejów historii, przemawiając ku nam dzięki archeologii, archiwaliom piśmienniczym a także licznym legendą przekazywanym z ust do ust.Książka Roberta F. Barkowskiego jest pozycją zaiste fenomenalną w swoim gatunku. Traktuje o wyjątkowo frapującym czasie naszej historii, pisarstwo autora sprawia, że książkę czyta się na prawdę szybko. Twórca posiada bardzo dużą wiedzę zwłaszcza z okresu Słowian połabskich. Pozycję tą, czyta się rewelacyjnie, fakty historyczne nie nudzą a postacie przedstawione są prawdziwie z krwi i kości. Robert F. Barkowski posiada bardzo pokaźny warsztat wiedzy historycznej, którym posługuje w profesjonalny sposób. Potrafi płynnie przekazać info na kartach książki czytelnikowi z niebywałą łatwością. Książka ebook fascynuje wciągając czytelnia coraz mocniej w ten interesujący, a zarazem groźny okres w dziejach naszej intrygującej historii."Słowianie Połabscy. Losy zagłady" jest pozycją godną uwagi, lektura książki przyniosła mi dużo satysfakcji a także sprawiła, że przyswoiłem dzięki niej dużo interesujących faktów. Książka ebook napisana jest trudnym i profesjonalnym językiem, w bardzo przystępny sposób. Pozycję tą zalecam fanom historii tamtego okresu Słowian a także osobą chcącym poznać kilka faktów z tamtego burzliwego okresu. Gorąco polecam.

  • PluXet

    Takiej książki jeszcze nie czytałem. Niedość że wciąga swym stylem i wartką narracją, to na dodatek solidnie podparte faktami historycznymi. Widać że twórca poświęcił dużo czasu na studia ponad Słowianami połabskimi. Co najbardziej cieszy to podczas czytania ma się wrażenie autentyczności, obecności w środku wydarzeń, których w tej książce pdf jest bez liku. Twórca nie zostawia suchej nitki na żadnych sąsiadach Słoawian połabskich i widać że darzy sympatią tę zaginioną cywilizację. Tak, właśnie cywilizację, która bardzo dużo po sobie zostawiła i w kulturze materialnej i w zwyczajach, obyczajach a także w dziełach pisanych, jak kroniki itp. Momentami opisy potyczek i bitew wydają się budzące grozę, no lecz tak było, bez owijania w bawełnę. Cudowne wątki na temat niektórych książąt słowiańskich, jak Niklot czy Krut. Bardzo solidna pozycja, nadająca się zawsze do ponownego zaglądnięcia, uzupełniona tabelą z wszystkimi walkami i listami dynastycznymi. Nie zawiera tandetnych i wymyślonych opisów z pogranicza fantastyki czy bajek - jest to rzetelna książka ebook historyczna, popularno-naukowa, która mi bardzo przybliżyła losy tego ludu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!