Czytaj więcej:
Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima okładka

Średnia Ocena:Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima

Piotr Bernardyn – reporter Tygodnika Powszechnego. To jego pierwsza książka, lecz nowicjuszem w pisaniu nie jest. Od nad dziesięciu lat współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym, publikując korespondencje z Japonii i innych krajów Azji. Spędził w Tokio nad 10 lat, studiując, a później pracując w konsultingu, jako tłumacz a także dziennikarz.Słońce jeszcze nie wzeszło – dzięki książce pdf czytelnik dowie się wielu rzeczy, nie tylko związanych z tragedii tsunami w marcu 2011 roku, lecz i o samej Japonii. Można powiedzieć buńczucznie  więcej, ten tekst jest rzadkością nie tylko w Polsce, lecz poza Japonią w ogóle. Napisany jest bowiem przez kogoś, ktobył na miejscu, zna kraj, język, i idealnie posługuje się piórem.Są przesłanki by sądzić, że książka ebook da do myślenia zwłaszcza polskiemu czytelnikowi. Prezentuje zmaganie państwie z tragedią – przy wszystkich różnicach, Polacy, jak wiadomo, również niedawno doświadczyli narodowej katastrofy. Pewne elementy, jak żałoba, żegnanie się ze zmarłymi, mogą poszerzyć naszą perspektywę.Energetyka jądrowa, do której Polska również się przymierza, to jeszcze jedna warta uwagi perspektywa.Byłoby pouczające, gdyby Polacy zajrzeć mogli za kulisy tego świata, tak jak zrobili to Japończycy po 11 marca 2011 roku. W każdym razie wyobrażenia autora na temat atomu całkowicie się zmieniło.

Szczegóły
Tytuł Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima
Autor: Bernardyn Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • erka

  Piotr Bernardyn, to reporter od 10 lat mieszkający w Japonii.Prowadzi od pewnego czasu bloga, na którym dzieli się własnymi przemyśleniami o Japonii, lecz nie tylko.Książka"Słońce jeszcze nie wzeszło", jest próbą spojrzenia z innej strony na katastrofę w Fukushimie i konsekwencje tejże na życie mieszkańców Japonii.Katastrofa niewyobrażalna, której skutki, ciężko było sobie wyobrazić, a która spadła niespodziewanie na niczego niespodziewających się ludzi.Niezwykle zimna krew, jaką zachowywali Japończycy, w obliczu tego wydarzenia, to zapewne tylko pozory. Nikt względem czegoś takiego nie może przejść obojętnie.Autor przekazał w tej książce pdf własną opinie o tym pamiętnym dniu, a także zamieścił obserwacje, jakie poczynił, tuż po.Ciekawa i ciekawa pozycja, będąca nie tylko świadectwem, lecz i ostrzeżeniem, co może się stać, gdy zbyt nierozważnie bawimy się w bogów.

 • Agnieszka Boruch

  Idealna pozycja dla osób ciekawych się JaponiąLekko się czyta i daje mnóstwo doznań.

 • Bat

  Bardzo nieźle napisana książka, czyta się świetnie, podziwiam Japończyków, mężny naród. POLECAM.

 • Ixerintu

  To pierwsza książka ebook o tragedii w Fukushimie w języku polskim, która jest napisana tak świetnie, rzetelnie i z pełną znajomością tematu. Wyjątkowe spojrzenie na kraj i kulturę a także charakter narodu, który ostatnio przeżył olbrzymią tragedię. Niesamowite wrażenie robi to jak sobie radzą z żałobą i jak rozwiązują problemy. Szczerze polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!