Czytaj więcej:
Ślady okładka

Średnia Ocena:Ślady

Niektórych tęsknot nie da się ukoić. O pewnych rzeczach nie sposób zapomnieć. Niektóre przeżycia zostawiają w nas ślady na zawsze.Janusz Leon Wiśniewski obdarowuje nas kolejną porcją opowieści o losach przypadkowo —albo i nie przypadkowo — poznanych ludzi. Zwykłych i zarazem wyjątkowych. Zamieszkujących duże metropolie i mniejsze, niemieckie miasteczka. Wbrew pozorom, postaci te łączy bardzo wiele: pragnienie miłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Janusz L. Wiśniewski opowiada wyjątkowe historie ludzi, którzy mimo bolesnych doświadczeń nie tracą nadziei na udane życie. Autor, mistrzowsko łączący w własnych opowieściach emocje, erotykę i naukę, po raz następny daje się poznać jako niezrównany znawca ludzkich dusz: męskich i żeńskich.

Szczegóły
Tytuł Ślady
Autor: L. Wiśniewski Janusz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ślady pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ślady Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ślady PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Jonia

    Jak dla mnie książka ebook jest rewelacyjna. Idealnie się ją czytało. Twórca zafundował nam niezwykłą przygodę w której spotykamy niestandardowych bohaterów w niecodziennych sytuacjach. Całość jest bardzo wciągająca. Osobiście bardzo podobał mi się język, którym posługuje się autor!

  • malutka_ska

    Każdy pisarz to idealny obserwator. Jedni czerpią inspiracje z natury, drudzy poszukują tematu dla swej książki tam, gdzie losy się ludzka tragedia, a jeszcze inni przyglądają się zawiłym relacjom damsko - męskim, próbując pokazać czytelnikom, jak różnorakie oblicza może mieć miłość. Do tej ostatniej grupy autorów należy niewątpliwie Janusz Leon Wiśniewski, który ponad wyraz upodobał sobie temat miłości i jak nikt inny potrafi udowodnić czytelnikom, że słynne powszechnie uczucie może mieć nie tylko budującą, lecz też destrukcyjną moc. Widać to wyraźnie w najwieższym zbiorze tego autora pt.: "Ślady", w którym zawarto z 16 opowiadań o rozstaniach, pustce i cierpienia po utraconej miłości. Bohaterkami opowiadań wchodzących w skład zbioru "Ślady" są w większości kobiety, które w ciągu własnego życia zebrały bagaż nie zawsze przyjemnych doświadczeń. Niektóre z nich w pościgu za marzeniami utraciły siebie, inne przeżyły tragedie miłosne, a jeszcze inne musiały borykać się z wyniszczającą je chorobą. Wszystkie te bohaterki mają jedną cechę wspólną - choć się do tego nie przyznają, rozpaczliwie pragną szczęścia i miłości. Janusz Leon Wiśniewski potrafi idealnie wnikać w psychikę kobiet. Radzi sobie idealnie z opisywaniem uczuć i emocji, jakie towarzyszą zauroczonej, zakochanej, czy porzuconej bohaterce. Okazuje się jednak, że twórca w równie sprawy sposób potrafi przelać na papier historię księdza Eryka, który zakochał się w młodym studencie albo wziętego fotografa, Rolanda, który w jednej chwili z aktywnego fizycznie faceta stał się sparaliżowanym i zdanym na łaskę innych człowiekiem. Opowiadania o mężczyznach to wisienka na torcie zbioru "Ślady" i z pewnością nie umknie ona uwadze fanów prozy Wiśniewskiego. W potoku powieści, które od paru miesięcy królują w mojej domowej biblioteczce, "Ślady" okazały się miłą odskocznią od długiej formy gatunkowej. W zbiorze znalazłam dużo uniwersalnych historii, które zdarzają się niemalże na każdym kroku. U Wiśniewskiego nabrały one jednak nowego znaczenia. Lektura "Zapominania", "Osierocenia", "Sukienki", czy tytułowego opowiadania utwierdziła mnie w przekonaniu, że uczucia bywają zdradliwe, a ludzie kierujący się nimi czasami mogą więcej utracić niż zyskać. I choć w 16 tekstach tego zbioru znajdziemy niewiele optymistycznych akcentów, to jestem przekonana, że talent pisarski autora "[email protected]ści w sieci" tkwi w przedstawianiu takich właśnie prostych historii, które mogłyby zdarzyć się każdemu z nas. Wielbicieli prozy Janusza Leona Wiśniewskiego nie trzeba prawdopodobnie specjalnie zachęcać, by po raz następny poświęcili kilka godzin na obcowanie z historiami stworzonymi przez tego autora. Tych, którzy do tej pory nie sięgali po teksty tego pisarza, namawiam, by dali szansę "Śladom" i przekonali się, że opowiadania "mówią" czasem znacznie więcej niż powieści.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!