Czytaj więcej:
Skazana okładka

Średnia Ocena:



Skazana

Więzienie. Sędzia nie ma prawa tu trafić. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem "Skazane na potępienie") powstał scenariusz serialu "Skazana" dla Player z Agatą Kuleszą w roli głównej. Wstrząsająca opowiadanie z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet Zakład Karny nr 1 dla Dziewczyn w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego mury skrywają tajemnice, które zwykle nie przedostają się do świata ludzi wolnych. Dużo spośród osadzonych tam dziewczyn znamy z pierwszych stron gazet. Jaki los spotkał za więziennymi murami matkę małej Madzi z Sosnowca czy siostrę Bernadettę ze zgromadzenia boromeuszek? Jak traktowane są „dziecioboje” i czy to nieźle być „księżniczką na zamku”? Co to znaczy trafić na „dźwięki” albo do „świńskiego transportu”? Czy za kratami możliwe są burzliwe romanse i seks? Więzienia dla dziewczyn to w naszej literaturze faktu teren stale nieodkryty. Teraz mamy okazję przyjrzeć się mu z bliska. Narratorką najwieższej książki Ewy Ornackiej i jej rozmówczynią jest Beata Krygier, skazana prawniczka, która niegdyś wydawała wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a później sama trafiła do więzienia. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Skazana
Autor: Ornacka Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Skazana pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Skazana Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Skazana PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • jutka

    Dzieciobójstwo, kradzież, morderstwo, przestępstwo na tle finansowym. To grzechy główne skazanych. Znaczna element z nich jest niedojrzała emocjonalnie, ze zrujnowaną psychiką. Znaczna element opuści więzienie jako dziewczyna dojrzała, z bagażem niepotrzebnych doświadczeń. W mojej ocenie w książce pdf zabrakło przede wszystkim emocji. To zapis wspomnień jednej skazanej kobiety, przez co całość jest mocno subiektywna i jednostronna. Informacje, które otrzymuje czytelnik są kilkukrotnie przesiane, a na koniec chyba potraktowane przez cenzora, przez co ciężko o kompleksową ocenę. Brakuje tu chronologii, w całości przeważa chaos. Przedstawione sylwetki dziewczyn mieszają się w trakcie lektury. Odniosłam również wrażenie, że narratorka czuje się nad wszystkim – innymi skazanymi, systemem prawa, jest wyrocznią i najważniejszą osobą bez której nie poradzą sobie ani strażniczki ani inne skazane. Nie było mocno, nie było brutalnie. Tematyka wstrząsająca, gorzej z formą jej przedstawienia. To nie jest literatura faktu, a literatura o jednych faktach. Jeśli kogoś interesuje historia matki małej Madzi z Sosnowca, siostry Bernadetty ze zgromadzenia boromeuszek czy dziewczyn zamieszanych w aferę ze SKOK Wołomin – sięgnijcie po „Skazaną” Ewy Ornackiej. Mnie autorka do siebie nie przekonała.

  • Anonim

    A czy to nie to samo co ,,Skazane na potępienie" tej samej autorki?? Opis jest identyczny...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!