Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci okładka

Średnia Ocena:


Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Śmieszne i trzymające w napięciu historyjki z odpowiedziami na nurtujące dzieci pytania. Skąd się bierze pisklę w jajku? Dlaczego swędzą nas ukłucia komara? Czy można czytać palcami? Maksio i Laura organizują wycieczkę łodzią i dowiadują się, skąd się bierze deszcz w chmurach. Ewa zastanawia się, kto włącza i wyłącza światło w lodówce. A Emil chce wiedzieć jedno: dokąd właściwie astronauta chodzi na siusiu?W tych trzymających w napięciu, intrygujących historyjkach znajdziecie odpowiedzi na dużo pytań nurtujących dzieci. Nie tylko one mogą się dużo nauczyć!

Szczegóły
Tytuł Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Autor: Schmitt Petra Maria, Dreller Christian
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Zalecam na wieczorne czytanie. Dzieci słuchają z zainteresowaniem. Książka ebook w łatwy sposób odpowiada na różnorakie trudne do wyjaśnienia prostym mową pytania.

  • anna walewska

    Super książka ebook nie tylko dla dzieci,także dorosły z chęcią czyta wesołe i interesujące historie 🙂

  • Marta Smierzchała

    Następna książką z tej serii i równie dobra. Polecam!

  • alex

    Przy tej, kolejnej swietnie wydanej książce pdf nie sposob się nudzic, odpowiedziami zaskakuje nie tylko dzieci lecz czasem i rodzicow.

  • knigoholiczka

    Mimo, że dzieckiem już nie jestem od ładnych paru lat- nie odmówię sobie lektury książki z serii "Historyjki dla ciekawskich dzieci". Cóż poradzić sobie, że je uwielbiam?Christian Dreller i Petra Maria Schmitt po raz następny przygotowali książkę, która pomoże rodzicom w odpowiedzi na dość niecodzienne pytania. Wydaje mi się, że może wspomóc wychowanie dzidziusia i... zachęcić do sięgnięcia po książki.W tej ciekawej książeczce dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Czy wiecie dlaczego śmiejemy się gdy ktoś nas łaskocze? Dlaczego miejsce po ugryzieniu komara swędzi? Dlaczego zebra ma paski? Jeśli nie- sprawdźcie.Młody czytelnik w poniższej pozycji znajdzie interesujące historyjki. Bohaterami są dzieci, które szukają odpowiedzi na różnego rodzaju problemy. W "Historyjkach dla ciekawskich dzieci" nie ma agresji, za to widzimy wszechobecny szacunek do ludzi: do starszych i do kolegów.Co mi się w nich jeszcze podoba? Staranność wydania, cudowna twarda oprawa, obrazki.Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z tej serii.

  • Magdalena Wołowicz

    Dzieciom przychodzą do głowy różnorakie pytania, które czasami dorosłych wprawiają w konsternację, bo...sami nie znają na nie odpowiedzi. Kto gasi światło w lodówce? Po co zebrze paski? Dlaczego łaskotki nie działają, gdy sami się gilgamy? Gdzie astronauta robi siusiu? Skąd się bierze deszcz w chmurach? Po co jeżowi są igły i dlaczego kot mruczy? Co to jest histamina? Czy podczas snu robimy się piękniejsi? Jak pisklę weszło do jajka? Dlaczego ogień jest gorący? Skąd się wzięły góry? Dlaczego, skąd, w jaki sposób i tak w koło Macieju, a przecież to dobrze, że nasze pociechy odczuwają głód wiedzy. By go zaspokoić pod żadnym pozorem nie możemy im wciskać bajek o Babie Jadze i dzidziusiach w kapuście, lecz przecież nie musimy, wystarczy, że sięgniemy po książkę dla ciekawskich dzieci autorstwa Petry Maria Schmitt i Christiana Drellera, a tam już z pomocą spieszą nam fachowcy w postaci profesora Płatka, przesympatycznych pań nauczycielek, babci i dziadków a także genialnych mam i tatusiów. Ciekawostki z otaczającego nas świata przyrody a także techniki są objaśniane poprzez krótkie opowiadania. Autorzy przystępnym mową i w obrazowy sposób odpowiadają na zapytania małych bohaterów. Historyjki są z życia wzięte, nieskomplikowane, choć to nie w każdym przypadku jest atutem. Jedne z nich wciągają, inne z kolei sprawiają, że mojej chrześnicy oczka wędrowały w innym kierunku i już poszukiwała sobie zajęcia lub zastanawiała ponad inną opowiastką. Nie da się jednak odmówić tej książce pdf wartości edukacyjnej. Prócz wyjaśniania praw rządzących światem przyrody, autorzy poruszają też inne kluczowe kwestie. Paulinka, jedna z bohaterek, nie lubi nowej partnerki własnego taty, lecz dzięki pewnemu wydarzeniu, dziewczynka zmienia zdanie. Babcia z innego opowiadania prezentuje swym wnukom, że zwierzątka nie zawsze sobie radzą i czasami potrzebują opieki człowieka. Z kolei w historii o jajku autorzy przystępnym i rzeczowym mową opisują jak dochodzi do zapłodnienia. Ten zabieg wplatania w narrację paru ważnych i niekiedy niełatwych tematów jest idealnym pretekstem do ich poruszenia podczas lektury.„Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci" to książka ebook nie tylko dla ciekawskich małych istotek myślę, że i wielkie istotki dużo się z niej dowiedzą.

  • Iwona_C_

    Kiedy dzieci są małe nie możemy doczekać się pierwszych, wypowiedzianych przez nie słów. Z czasem, gdy poznają świat coraz lepiej, zaczynają pytać nas o wszystko i tak zaczyna się niekończący potok pytań. Maluchy pytają dosłownie o wszystko i niejednokrotnie własnymi zapytaniami mogą wprowadzić rodzica w konsternację. Jednak wymyślanie odpowiedzi na naprędce nie ma większego sensu. Lepiej chwilę się zastanowić i udzielić dzidziusiowi wyczerpującej odpowiedzi. Pod żadnym pozorem nie można go zbywać. Lecz co zrobić, kiedy kompletnie nie wiemy jak dzidziusiowi wytłumaczyć np. to, dlaczego nie możemy sami się połaskotać, czy dlaczego ogień jest gorący?Tu z pomocą przychodzi seria książeczek Historyjki dla ciekawskich dzieci. Obecnie ukazał się najwieższy tom Skąd się wzięło pisklę w jajku? W środku znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Wszystkie poruszane w książce pdf kwestie wyjaśnione są w przystępny dla dzieci sposób. Autorzy przygotowali opowiadania, z których każde jest osobną całością – porusza inną kwestię i ma odrębnych bohaterów, z którymi dzidziuś może się utożsamić. Dodatkowo wszystkie historyjki zostały cudownie zilustrowane grafikami autorstwa Heike Vogel.Jest to interesująca pozycja dla rodziców i dzieci, którzy lubią szukać odpowiedzi na każde pytanie.http://czytajac.pl

  • Agnieszka Mazur

    Dlaczego kot mruczy? Gdzie astronauta robi siusiu? Dlaczego nie umiemy się sami połaskotać? Sama byłam interesująca odpowiedzi! Te książki są świetne nie tylko dlatego, że wyjaśniają świat naszym dzieciom. One przypominają nam, że również kiedyś byliśmy ciekawscy i nam się znudziło. A przecież tylu rzeczy jeszcze nie wiemy! Poczytajcie synkowi czy córce i obudźcie w sobie wewnętrzne dzidziuś :)

  • Joanna Korneta

    Kolejnym tomikiem, który wykorzystuje dziecięcą ciekawość świata i zapytania zadawane bardzo nierzadko przez najmłodsych jest publikacja Petry Marii Schmitt i Christiana Drellera - czyli właściwych autorów cyklu Historyjki dla ciekawskich dzieci. Tym razem maluchy dowiedzą się pomiędzy innymi, dlaczego z jajek, które jedzą na śniadanie, nie wyklują się pisklęta, dlaczego bąble po ukłuciu komara swędzą a także czy obcinanie włosów boli. Autorzy gromadzą sporą liczbę pytań pojawiających się notorycznie u młodszego pokolenia i rozwiewają wątpliwości w edukacyjnych bajkach. Mali bohaterowie zastanawiają się ponad tematami z różnorakich dziedzin - fizyki, geografii, biologii czy kultury. Odpowiedzi dostają od nauczycieli, wykwalifikowanych pracowników albo od rodiców. Wsystkie zostają przystosowane do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców i to jedna z przyczyn ogromnego sukcesu serii. Inną jest nastawienie na odrębność: to opowiadania samodzielne, w każdym pojawia się inny bohater ze własnymi problemami, charakterystycznym środowiskiem i przyjaciółmi (tu na przykład jedna z dziewczynek martwi się obecnością nowej partnerki ojca). Dzieci z opowiadań spędzają czas na wspólnych zabawach, przeżywają codzienność bez fajerwerków, lecz z miłymi niespodziankami - i to spodoba się czytelnikom.