Czytaj więcej:
Singer. Pejzaże pamięci okładka

Średnia Ocena:Singer. Pejzaże pamięci

Dzielna i nowatorska biografia, która jest nie tylko historią żydowskiego pisarza, lecz też opowieścią o Polsce, z którą Singer czuł się bardzo związany.Issac Bashevis Singer narodził się w Leoncinie pod Warszawą, zmarł w Miami Beach na Florydzie. Opuścił Polskę w 1935 roku i nigdy do niej nie wrócił. Nigdy również nie przestał o niej pisać, umieszczając panoramę żydowskiego losu w dekoracjach znad Wisły. Pisał po żydowsku, w języku przodków, języku duchów i demonów. Uhonorowano go Nagrodą Nobla.Wydanie zawiera niepublikowane do tej pory w Polsce zdjęcia z archiwów krajowych i zagranicznych. Od wydawcy:  Singer, jedyny noblista żydow­skiej literatury i bezdomnego żydowskiego języka, twórca Sztukmistrza z Lublina, narodził się w Polsce. Należy przypuszczać, że gdyby nie wojna i szaleństwa Hitlera, jego grób można by odwiedzać na żydowskim cmentarzu w Warszawie. Fakt, że jego literacka dorosłość przypadła Ameryce, wydaje się kwestią historycznego przypadku. Pozbawiony znajomej, życiodajnej gleby, ratował się wspomnieniami. Pozwolił osie­dlić się w sobie wszystkim posta­ciom i porom roku żydowskiego płótna. Opowieść historii pol­skiego żydostwa, jej namiętności i codzienności, uczyniło zeń legendarnego cadyka żydowskiej literatury XX wieku. (fragment książki) AGATA TUSZYŃSKA - poetka, pisarka, jedna z najlepszych pol­skich biografistek. Jest autorką idealnie przyjętych w Polsce i za granicą ebooków o teatrze, biografii m.in. Ireny Krzywickiej i Marii Wisnowskiej, autobiogra­ficznych, bestsellerowych Ćwi­czeń z utraty i Rodzinnej historii lęku, a także biografii pieśniarki warszawskiego getta, obwinianej o współpracę z ge­stapo - Oskarżona: Wiera Gran.

Szczegóły
Tytuł Singer. Pejzaże pamięci
Autor: Tuszyńska Agata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Singer. Pejzaże pamięci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Singer. Pejzaże pamięci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Singer. Pejzaże pamięci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Izabela Łęcka

    Jest to książka ebook bardzo dobra! Nie tylko biografia, lecz i opracowanie jego twórczości, życia i książka ebook o Żydach polskich, o wyalienowaniu i byciu całe życie nieprzystosowanym do świata, w którym się żyje. Bardzo umiejętnie poprowadziła autorka układ treści w książce. Jest najpierw tło rodzinne, następnie zarysowany Singer jako człowiek, później czynniki jakie wpłynęły na jego jako człowieka i jego twórczość. Dużym bohaterem tej biografii jest również polska prowincja przedwojenna z moich, czyli lubelskich regionów z 30% liczbą Żydów biednych i bogatych. W zasadzie książka ebook zapełniła pustkę w mojej głowie na ten temat. Ponieważ wiedziałam, ze kiedyś Żydzi mieszkali, a nawet spotykałam się nierzadko u dziadków z imionami i powiedzeniami z tamtego świata, który bezpowrotnie zniknął w okresie wojny. Autorka z trudem wygrzebała zeznania ludzi pamiętających tamte czasy i je przytacza. Mamy takie miejscowości jak Biłgoraj, Tyszowce, Tomaszów Lubelski. Wszystkie z mojego otoczenia, lecz inne, dawniejsze. Autorka mówi o pustce. I tak jest. Jest pustka i duże tabu. Ona to przełamuje. Głównym bohaterem tej książki jest Singer. Tutaj otrzymałam gruntowną analizę jego twórczości, która objaśniła mi fenomen ' Sztukmistrza z Lublina'. To był bardzo dziwaczny i skomplikowany człowiek, Izaak Bashevis Singer, i trzeba było rozeznania i umiejętności pisania pani Tuszyńskiej, aby z biografii nie wyszedł groch z kapustą. Jest cudowna książka ebook o pisarzu trudnym, o ciężkim i dziwacznym człowieku, trochę samotnym i odosobnionym jak jego bohaterowie powieści. Po raz następny jestem zachwycona książką pani Tuszyńskiej. Serdecznie ją polecam!!!!!!!http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2016/07/agata-tuszynska-singer-pejzaze-pamieci.html

  • anri

    Jedna z najlepszych biografii jakie czytałem. Jest lekko napisana, a wciąga niczym idealna powieść. Nic tylko pogratulować autorce. Co do samej biografii to dowiedziałem się z niej wielu interesujących informacji o, których wcześniej nie miałem nawet bladego pojęcia. Moim zdaniem jest to pozycja po, którą warto sięgnąć.

  • Tabisza

    Biografia Singera to idealna opowiadanie o Żydach. Sam Singer w własnej twórczości nierzadko odwoływał się do przemyśleń religijno-filozoficznych, kłopotów moralnych i środowisk ortodoksyjnych. Ukazywał Żydów w Polsce i sam krajobraz, jaki pozostał mu w pamięci przez dużo lat po opuszczeniu naszego kraju. Tuszyńska podjęła się niełatwego zadania tworzenia biografii postaci, która choć dużo wniosła w literaturę należy do pisarzy zapomnianych. Zadanie wykonała na 5+

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!