Czytaj więcej:
Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak okładka

Średnia Ocena:Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

Mówili o niej „Czarownica” — ponieważ gadała ze zwierzętami a także miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Nad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem. Była naukowcem, ekologiem, autorką nagradzanych filmów i słuchowisk radiowych. Aktywnie funkcjonowała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć łatwo i blisko przyrody. Wśród zwierząt odnalazła to, czego nigdy nie doświadczyła od ludzi.Ostatnia Kossakówna. Córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza — trzech malarzy rozmiłowanych w polskim krajobrazie i historii. Bratanica Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec. Miała być synem i czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, dźwigać sztalugi i słynne nazwisko. Wybrała swoją drogę…Co takiego spotkało ją w Krakowie, że zdecydowała się na ucieczkę? Dlaczego została wydziedziczona? Wreszcie — czy w „dziczy” znalazła szczęście?"Simona" autorstwa Anny Kamińskiej to fascynujący portret buntowniczej pasjonatki i silnej, nietuzinkowej kobiety. Opowiadanie o bezkompromisowym szukaniu własnego miejsca w świecie i o zrzucaniu ciężaru dużego nazwiska. Historia upadku starej, artystycznej rodziny a także tego, jak szara rzeczywistość PRL-u wymazywała barwny świat krakowskiej arystokracji. Od wydawcy:„Żałuję, że nie zdążyłem poznać Simony Kossak. Lecz ten żal koi nieco wyjątkowo ciekawa książka ebook Anny Kamińskiej, opowiadanie o niezwykłej osobowości i fascynującym życiu. Proszę dać się zabrać do Dziedzinki, to podróż, jakich mało!”Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia"Wiedziona atawizmem zamieszkałam w puszczy. W pewnej chwili zrozumiałam, że przekroczyłam kordon i znalazłam się po stronie drzew i zwierząt. Występują więc w ich imieniu. Skończyłam studia biologiczne, ale dopiero lata życia w lesie nauczyły mnie rozumieć mowę zwierząt. I znam ją tak dobrze, że należałoby mnie spalić na stosie jako czarownicę".Simona Kossak

Szczegóły
Tytuł Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak
Autor: Kamińska Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Książka, którą czyta się z zainteresowaniem i przyjemnością. Interesująca treść, wiele fotografii, kopii dokumentów. Niezwykła, a jednocześnie normalna bohaterka, której życiowymi wyborami można się zainspirować. Czytałam powoli, by nic mi nie umknęło, każdy epizod zawierał mnóstwo ciekawostek- życie rodziny Kossaków w różnorakich okresach, dzieciństwo, nauka głównej bohaterki, jej życie uczuciowe, zawodowe i miłość do zwierząt. Książka ebook cudownie wydana- biały papier, czcionka dobrej wielkości, odpowiednie marginesy.

 • Magdalena Rochowicz

  Idealna książka. Napisana tak, żeby nie stawiać Simony Kossak na piedestale lecz pokazać Jej ludzkie oblicze. Oblicze nie zawsze akceptowane, nie zawsze fajne, lecz prawdziwe. Książka ebook napisana prostym językiem, lecz na każdej stronie czuć bliskość bohaterki. Autorka omawia wydarzenia jakby sama w nich uczestniczyła jako obserwator. Obserwator obiektywny. Polecam.

 • Matylda Siuta

  Fantastyczna książka ebook o nietuzinkowej kobiecie. Dla każdej kobiety i dziewczyny szukającej własnego sposobu na życie.

 • adramska

  Niesamowita książka ebook o niesamowitym życiu Simony Kossak. Simona Kossak musiała od młodszych lat sprostać wyzwaniom i oczekiwaniom, jakie przed nią stawiała rodzina. Musiała zetrzeć rozczarowanie, jakie pozostawiły po sobie jej narodziny. Nie była wszakże upragnionym chłopcem, który miał przejąć schedę po uznanych przodkach. Simona ucieka w jedyny bezpieczny świat, w świat zwierząt i dzikiej przyrody. Tam odnajduje spokój i potwierdza własną wartość. Książka ebook omawia w interesujący sposób życie jednej z pierwszych ekolożek w czasach PRL-u. Nie przepadam za biografiami lecz tę przeczytałam jednym tchem. Polecam.

 • martyna baran

  Ciekawie napisana, ukazująca życie prywatne, rodzinne i zawodowe wyjątkowej osoby. Polecam.

 • alicja101

  Wspaniałe wspomnienia i zdjęcia, ponownie można chociaż na chwilę przenieść się w świat Pani Simony.....

 • Jadwiga Witalis

  Interesująca książka ebook i niezły materiał na film o życiu Simony Kossak. Gdybym miała jednym słowem podsumować moje myśli po przeczytaniu tej książki, powiedziałabym: szkoda. Po pierwsze – szkoda, że dzisiaj nie żyje, ponieważ wsparłaby walkę ekologów w obronie Puszczy Białowieskiej - tak jak kiedyś skutecznie zablokowała niewłaściwe sposoby badań wilków i jak kiedyś wygarnęła myśliwym, co myśli o zabijaniu zwierząt dla przyjemności. Po drugie – szkoda, że za jej życia nie spotkałam się z jej działalnością, z jej dorobkiem. Nie wiem, jak to możliwe. Pytałam paru osób, kolegów z czasów biologicznych studiów na UJ, oni również wówczas o niej nie słyszeli. Jakby znienawidzony przez nią Kraków był „zaimpregnowany” na Simonę Kossak i nie przepuszczał o niej informacji... Po trzecie – szkoda, że nie byłyśmy rówieśniczkami (studiowałam dwie dekady później), że nie poznałyśmy się osobiście. Na ile można oceniać kogoś na podstawie książki, myślę, że to bratnia dusza, że podobnie myślę i czuję. I na koniec jeszcze jedna uwaga - to następna osoba, o której czytałam, że na jej życiu odcisnęły się trudne relacje z rodzicami, zwłaszcza z matką, brak akceptacji z jej strony. Gdyby sądzić, czym jest macierzyństwo na podstawie głosów „internetowych mamuś”, można by pomyśleć, że to płynący z ich strony nieprzerwanie słodki strumień miłości. A życie bywa bardziej skomplikowane i bolesne.

 • Bombonierka

  Idealnie napisana z tłem historycznym i obyczajowym. Niezła również z punktu widzenia psychologicznego, gdyż można czasem znaleźć odpowiedź na sobie zadawane pytania, dlaczego taka jestem? Opowiadanie o trudnej osobie. Warto przeczytać i mieć na półce. Są zdjęcia!

 • gabi_07

  Bardzo dobrą książka. Kupiłam ja pod wpływem pobytu w Białowieży i usłyszenia historii o Simonie Kossak. Jestem pod wrazeniem kim byla bohaterka,jakim byla czlowiekiem i niesamowitej historii jej życia. Książka ebook idealnie omawia p.Kossak i jej relacje z innymi z perspektywy różnorakich osób. Autorka analizuje różnorakie sytuacje lecz ostateczne przemyślenia pozostawia czytelnikowi. Jak dla mnie Książka ebook na szóstkę z plusem!

 • Justyna Ostrowska

  Bardzo interesująca i wciągająca. Na codzień czytam kryminały lecz ta książka ebook naprawdę jest warta polecenia.

 • krysiag

  Książka ebook nieźle wydana. Paczka ekspresowa. Nieźle zapakowana. Polecam.

 • Anonim

  Wyjątkowa opowiadanie o wyjątkowej dziewczynie i jej ciężkim lecz pięknym życiu. Słynni i sławni w nieznanych odsłonach ich życia.

 • Agnieszka Ogonowska

  Miło się czyta, dużo ciekawostek z życia Simony Kossak i mało słynnych faktów, po przeczytaniu pojechałam do Białowieży śladami Simony Kossak. Gorąco polecam, warto przeczytać.

 • jacszo

  Książka ebook warta przeczytania. Historia,pasja i cel życiu.

 • Magda

  Książka ebook o Simone, fotografia, ptakach i przyjaźni. Książka ebook niesamowita. Napisana w lekki sposób, miło się czyta.

 • KATARZYNA DAWIDOWICZ

  Cudowna a zarazem smutna opowiadanie o życiu w rodzinie sław. Opowiadanie o sile woli i cudownie życia poza ramami sławy Kossaków. Cudowne zdjecia. Ładne wydanie. Gorąco polecam.

 • dedlitr

  Zafascynowała mnie postać Simony Kossak. W zasadzie mało o niej wiedziałam, póki nie sięgnęłam po książkę Anny Kamińskiej. Tymczasem cała historia jej życia, pochodzenia, zaszłości rodzinnych jest niesamowita. Osoba Simony Kossak jest przykładem sytuacji kiedy pasja, miłość i przywiązanie do natury jest silniejsze niż wybór życiowej drogi zgodnej z tradycją rodzinną. Wyjątkowo wciągająca książka, która w zasadzie jest biografią, dla mnie jednak czymś więcej niż samą biografią, biografie bowiem kojarzą mi się czasem z suchymi faktami, zaś w książce pdf Anny Kamińskiej więcej jest osobistego podejścia do bohaterki.

 • zedula

  Nieźle się czyta, bardzo interesująca i napisana dobrym mową

 • Jolanta Orzechowska

  Ksiazka godna polecenia ,czyta sie jednym tchem.Mozna poznac prawdziwa historie Kossakow.Kiedys wiedxialam ,ze byl sobie malarz I Tyle, Simone poznalam dopiero teraz .JEstem pelna podziwu dla Pasji I poswiecenia .Polecam

 • beata

  Fascynująca postać, fascynująca opowieść, warte poznania.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!