Siła ambicji. Autobiografia okładka

Średnia Ocena:


Siła ambicji. Autobiografia

Na dwa okrążenia przed końcem wyprzedzam Gebremeskela. Tłum szaleje. Zbliżam się do mety. Ryk na widowni staje się coraz głośniejszy. Prowadzę. Jeden z zawodników usiłuje się wysunąć przede mnie, lecz mu nie pozwalam. Kiedy rozpoczynam ostatnie okrążenie, cały stadion wstaje z miejsc, sekcja po sekcji, jakby ścigała mnie na trybunach meksykańska fala. Słowa nie są w stanie tego oddać. Nigdy w życiu nie słyszałem tak donośnego zgiełku. Doping kibiców niemalże dosłownie pcha mnie ku linii mety. Jeszcze dwieście metrów. Stale wygrywam. Kibice, choć to niewiarygodne, wydają z siebie jeszcze głośniejszy krzyk. Gebremeskel przyspiesza i na finiszu próbuje mnie dogonić, lecz nie udaje mu się. Jestem pierwszy! Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012Mohamed Mo Farah, chłopczyk z Somalii, który przyjechał do Anglii w wieku ośmiu lat, przeżył rozłąkę z bratem bliźniakiem, znał raptem kilka słów po angielsku, lecz za to miał talent do biegania. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobył złoty medal w biegu na 10 000 metrów. Kilka dni potem zwyciężył bieg na 5000 metrów, czym w opinii Dave’a Moorcrofta – byłego mistrza świata na tym dystansie – zasłużył sobie na miano najlepszego długodystansowca w historii Wielkiej Brytanii. Ponadto może się pochwalić wieloma rekordami Europy: w biegach na 1500, 5000 (halowy) i 10 000 metrów, i Wielkiej Brytanii: na 3000  (halowy) i 5000 metrów a także na 10 km w biegu ulicznym.W 2013 roku Mo odebrał Order Imperium Brytyjskiego. Obecnie mieszka w Portland w stanie Oregon razem ze własną żoną Tanią i córkami: Rhianną, Aishą i Amani. Pod okiem legendarnego Alberta Salazara przygotowuje się do własnego pierwszego startu na dystansie maratonu."Siła ambicji" to więcej niż autobiografia dużego olimpijczyka – to poruszająca historia człowieka, który dorastał w niełatwych warunkach, w młodym wieku rozstał się z rodziną, a dążąc do realizacji własnych marzeń, musiał pokonać przeszkody z pozoru nie do pokonania.

Szczegóły
Tytuł Siła ambicji. Autobiografia
Autor: Farah Mo
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Galaktyka
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Siła ambicji. Autobiografia w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Siła ambicji. Autobiografia PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Bartosz Balut

    Interesująca biografia, nieźle zredagowana, lekko się czyta.

  • kashan

    Mo Farah jest przykładem tego że w życiu warto podążać drogą własnej pasji, że wówczas można czerpać z niej siłę napędzającą do dalszego działania. Z ciekawością czyta się koleje losu Mo, czasem dramatyczne. Nie interesuję się zanadto bieganiem, lecz autobiografia Faraha była dla mnie interesującym doświadczeniem. Przeżycia tego sportowca można bowiem potraktować w sposób bardziej uniwersalny, przełożyć na inne dziedziny życia. Doświadczenia Mo Faraha na pewno są pouczające i motywujące dla innych i choćby dlatego zalecam jego autobiografię wszystkim, a nuż ktoś znajdzie w niej jakąś inspirację.

  • runnerski.pl

    „Siła ambicji” – Mo Farah. Mistrz ponad mistrzami lecz jak to zawsze bywa mało brakowało i… Dostał jednak szansę od losu i wykorzystał ją doskonale. Uwielbiam tę książkę też za to, że ona dotyczy zawodnika, który jeszcze nie powiedział ostatniego słowa po jej napisaniu zdobył np. kolejne mistrzostwo świata. Jeśli pragnąłbyś przeczytać biografią sportowca to warto zacząć od Mo.WIĘCEJ Biegnie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 roku, jest ciepło, letni wieczór. Do końca finałowego biegu pozostały trzy okrążenia. Od przejścia do historii dzieli go 180 sekund. Ma już zdobyty 7 dni wcześniej złoty medal na 10 000 metrów. Mo Farah… „Teraz nie ma już presji. Biegnę wolny. (…) mogę naprawdę cieszyć się ze współzawodnictwa, z niezwykłości okazji, z możliwości biegania (…). (…) Na dwa okrążenia przed końcem wyprzedzam (…). Zbliżam się do mety. Ryk widowni staje się coraz głośniejszy. (…). Jeden z zawodników usiłuje się wysunąć przede mnie, lecz mu nie pozwalam. (…). Wiem, że to unikalne przeżycie (…) Słowa nie są w stanie tego oddać (…). Jeszcze dwieście metrów (…). Próbuje mnie dogonić, lecz mu się nie udaje i wbiegam na metę (…). Przez chwilę nie dociera do mnie, co się stało. (…). Powtarzam sobie w głowie: „Zrobiłem to! Wygrałem!”. Padam na kolana. (…). Dotarcie do tego miejsca kosztowało mnie mnóstwo wyrzeczeń i bardzo wiele ciężkiej pracy. Pokonałem długą drogę, przeżywając dużo wzlotów i upadków. Patrzę z perspektywy czasu i widzę jak wyjątkowa była to podróż.” - str. 13,14Nawet jeśli startujesz i nie wygrywasz a Twoim sukcesem jest samo ukończenie maratonu czy poprawienie życiówki na 10 km możesz przeżywać to podobnie. Kiedy czytałem powyższy element od razu zakręciła mi się łza w oku, ponieważ wyobraziłem sobie siebie z ostatnich metrów rekordowego półmaratonu a także swoje refleksje po starcie. Dalej jest jak u Hitchcocka, u którego „zaczyna się od trzęsienia ziemi. Później napięcie już tylko rośnie…” Tu zaczyna się od sukcesu a później jest droga usłana niezliczonymi pagórkami nieraz prawdziwymi górami, które Mo pokonuje. Po przeczytaniu książki zaczynasz szukać bieżni lekkoatletycznej żeby wybiec na trening. Nie ma przeszkód jest bieganie… .Pełna recenzja http://runnerski.pl/czytam/mo-farah-sil-ambicji-autobiografia/

  • lysek

    Ta książka ebook udowadnia, że nie ma granic. Przeszkody są barierami, które tworzymy sobie sami. Historia niezwykłego olimpijczyka udowadnia,że dążąc do spełnienia marzeń możemy pokonać wszelkie przeciwności losu. Książka ebook dla wszystkich wielbicieli biegania a także dla tych, którzy stoją przed trudną decyzją i potrzebują trochę otuchy. Gorąco polecam!

  • Elżbieta

    Idealna książka. Wciaga niesamowicie, przeczytałam w dwa dni.

  • Robertin

    Sam biegam od wielu lat, w zeszłym roku pierwszy raz wziąłem udział w maratonie warszawskim, nie chodziło o efekt lecz o samo ukończenie biegu. Czytam dużo fachowej prasy o biegach i nie wyobrażam sobie żebym mógł nie przeczytać biografii Mo Faraha. On jest rewelacyjny, jego życie, dążenie do celu i spełnianie własnych marzeń. Super.

  • mruwa26

    Szczerą autobiografię Mo Faraha czyta się z wypiekami na twarzy. Przynajmniej ja tak miałam. Jest to opowiadanie nie tylko o sportowej karierze chłopaka narodzonego w Somalii, lecz o sile i chęci przetrwania w nieznanym świecie, o głębokich związkach rodzinnych. Naprawdę idealna książka. Polecam!

  • Ringi

    Mo Farah miał w życiu takie przygody, że jego wspomnienia czyta się świetnie. Bardziej koncentruje się w książce pdf na tym, co losy się poza bieżnią, lecz w jego przypadku wyszło mu to na dobre. Na pewno można polecić osobom interesującym się sportem, lecz autobiografia Brytyjczyka powinna przypaść do gustu także ludziom niekoniecznie zainteresowanym bieganiem. Idealna lektura, którą gorąco polecam.

  • Isza

    Siła ambicji to nie tylko książka ebook biograficzna jednego z największych i najbardziej słynnych olimpijczyków. To też świadectwo siły i odwagi, którą może odnaleźć w sobie każdy człowiek w chwilach zwątpienia. "Pamiętaj, że nie wiesz jak silny jesteś, póki bycie silnym jest jedyną możliwością, jaką masz". Polecam!

  • Dorat

    Książka ebook zainteresowała mnie, bo jestem dużym wielbicielem sportu. Do dzisiaj pamiętam występ tego sportowca na Olimpiadzie i wzbudził on u mnie spory podziw. Dlatego jak zobaczyłem tę biografię,to z olbrzymią przyjemnością po nią sięgnąłem. I nie żałuje, bo to prawdopodobnie jedna z lepszych biografii jakie w życiu czytałem! Pozdrawiam.