Czytaj więcej:
Sekrety archiwów XX wieku okładka

Średnia Ocena:Sekrety archiwów XX wieku

Sekretne archiwa XX wiekuSzokujące rozwiązania zagadek ostatniego stuleciaCzy Mata Hari rzeczywiście była szpiegiem wszech czasów? Dlaczego Rosjanie zataili znalezienie zwłok Hitlera? W jaki sposób Serb Cicero zrobił w balona wywiad brytyjski? Co naprawdę stało się z Martinem Bormannem? Jak umierał Stalin?Próbując odpowiedzieć na te i inne pytania, twórca sięga do ciężko dostępnych materiałów źródłowych – akt ministerialnych i sądowych, pamiętników i dzienników z epoki, a także do publikacji popularno-naukowych i relacji żyjących jeszcze uczestników i świadków wydarzeń.Szukając prawdy, konfrontuje nierzadko sprzeczne, fałszywe albo budzące wątpliwości teksty i opinie. Tworzy portrety psychologiczne bohaterów na tle ich życiowych katastrof rozgrywających się w ogarniętej wojną Europie. Książkę czyta się jak opowieść sensacyjną dzięki wielu tragicznym zwrotom akcji i przyciągającym uwagę czytelnika opisom zarówno ponurej scenerii więzień, jak i luksusów przymusowego azylu.

Szczegóły
Tytuł Sekrety archiwów XX wieku
Autor: Decaux Alain
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sekrety archiwów XX wieku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sekrety archiwów XX wieku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sekrety archiwów XX wieku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • www.arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com

    "Sekrety archiwów XX wieku" ukazały się we Francji po raz pierwszy w roku 1962, więc siłą rzeczy pewne info zawarte w książce pdf zostały w późniejszym czasie zweryfikowane. Przykładem są rzekome, powojenne dzieje Martina Bormanna. Twórca sugeruje, że Reichsleiter NSDAP chyba przeżył i uciekł do Argentyny albo Hiszpanii. Tezy te zostały ostatecznie obalone w 1998 roku. Testy DNA przeprowadzone na szczątkach znalezionych w grudniu 1972 roku podczas prac budowlanych w centrum Berlina przy Invalidenstraße bezspornie udowodniły, że Martin Bormann popełnił samobójstwo w 1945r. Jednak nie to jest w tej książce pdf najważniejsze.Z mojego punktu widzenia najbardziej ciekawymi i mało słynnymi w Polsce rozdziałami z historii XX wieku są te, dotyczące Francji. Rzadko bowiem pojawiają się u nas rozważania kim byli tak naprawdę rodzice generała Weyganda. Postać z polskiego punktu widzenia istotna, ponieważ generał Maxime Weygand był członkiem Komisji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji do określenia granic państwa polskiego. Podobnie fascynujące są powojenne dzieje marszałka Francji Henri Philippe Pétaina, szefa rządu Vichy. Dlaczego jego ulubiony oficer i protegowany, mimo społecznego oporu (znaczna element francuskiego społeczeństwa nie chciała pokazowego procesu tego ówcześnie 89-letniego starca) decyduje, żeby „niezależny” sąd skazał marszałka Pétaina na śmierć ? Jak wyglądało faktycznie życie i „kariera” szpiegowska Margarethy Geertruidy Zelle, z urodzenia Fryzyjki z Leeuwarden w Holandii szerszej publiczności słynnej jako... hinduska tancerka Mata Hari. Szalenie interesujące są również okoliczności spotkania Autora z jednym z najskuteczniejszych szpiegów III Rzeszy Elyasem Bazny, serbskim muzułmaninem, którego kryptonim operacyjny to Cicero. Opisywane są też okoliczności śmierci Adolfa Hitlera, Józefa Wissarionowicza Stalina, Benito Mussoliniego a także losy zagadkowej wyprawy trzeciej osobistości III Rzeszy Rudolfa Waltera Richarda Heßa do Anglii. Książka ebook od której fanom historii ciężko się oderwać. http://niestatystycznypolak.blogspot.com/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!