Czytaj więcej:
Ścieżka nad urwiskiem okładka

Średnia Ocena:Ścieżka nad urwiskiem

„Oburzająco uzdolniony pisarz” ‒ New York Times Opowieść rozpoczyna się w 1962 roku. Gdzieś na skalistym odcinku skąpanego w słońcu wybrzeża Włoch młody hotelarz, zatopiony w marzeniach, patrzy na rozświetlone wody Morza Liguryjskiego i widzi, jak łodzią przybliża się ku niemu zjawa: smukła jasnowłosa kobieta, zjawisko w bieli. To aktorka, jak się wkrótce okazuje, gwiazdka amerykańskiego kina. Aktorka, która umiera. I opowiadanie rozpoczyna się na nowo dzisiaj, na drugiej półkuli, gdy na zapleczu wytwórni filmowej pojawia się Włoch w podeszłym wieku, poszukujący zagadkowej kobiety, którą widział ostatnio w swoim hotelu pięćdziesiąt lat wcześniej. I odtąd rozwija się olśniewająca, lecz i głęboko ludzka narracyjna jazda bez trzymanki, obsadzona przez niezapomnianych bohaterów ‒ znak rozpoznawczy Jessa Waltera: włoskiego hotelarza i jego zaginioną miłość, bohatersko cynicznego producenta filmowego, dzięki któremu kiedyś się poznali, a także jego młodą asystentkę-idealistkę, mężów i żony, kochanków i marzycieli, duże gwiazdy i nieudaczników, którzy zaludniali ich świat w kolejnych dekadach. Ścieżka ponad urwiskiem ‒ książka ebook pięknie odkrywcza i wciąż zaskakująca ‒ jest tym, do czego przyzwyczaił nas już Jess Walter: powieścią pełną wysoce niedoskonałych, ale fascynujących postaci, które dążą do jakiegoś nieosiągalnego celu, wiodąc nas skalistą nadmorską ścieżką ku odległej, lecz jakże znajomej przyszłości. „Znakomity pisarz, jeden z najoryginalniejszych głosów młodej literatury amerykańskiej”. ‒ Dallas Morning News

Szczegóły
Tytuł Ścieżka nad urwiskiem
Autor: Walter Jess
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ścieżka nad urwiskiem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ścieżka nad urwiskiem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ścieżka nad urwiskiem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • marudi

  Piękna, estetyczna okładka, może trochę myląca, kiedy bierze się na początku do ręki tę książkę. Niemniej opowieść Waltera okazała się jedną z lepszych i bardziej interesujących pozycji jaką ostatnio przyszło mi przeczytać. Nieszablonowa, barwna, a jednocześnie napisana z pewną prostotą i lekkością, przez co mogę polecić ją niemalże każdemu.

 • Ari

  Tak się złożyło, że "Ścieżka ponad urwiskiem" wpadła mi w ręce przypadkowo, autora także nie znałam, z ciekawości więc zagłębiłam się w lekturę. Jestem pełna zachwytu ponad pisarskim stylem Jessa Waltera, magnetyzująca fabuła i wyraziści bohaterowie. Czytać pana Waltera to sama przyjemność, zalecam więc!

 • Emilia

  I jak to zwykle bywa, książka ebook po której niekoniecznie spodziewałam się że mnie zaciekawi, okazała się być rewelacyjna! Jess Walter ma prawdziwą smykałkę do wciągania czytelnika w własną historię i w własną narrację - ja czuję się zauroczona fabułą stworzoną przez niego w "Ścieżce ponad urwiskiem". Opowieść barwna i ekscytująca w każdym swoim wymiarze.

 • Heban

  Kupiłem tą książkę własnej żonie na imieniny, bo jest olbrzymią wielbicielką tej autorki. Sam nigdy nie miałem styczności z jej prozą, lecz moja małżonka twierdzi, że autorka idealnie pisze i wszystkie jej książki mają doskonałą fabułę. Nie mam powodu by jej nie wierzyć. Wiem na pewno, że proza tej autorki idealnie nadaje się na prezent! Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!