Czytaj więcej:
Samo sedno. Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu okładka

Średnia Ocena:Samo sedno. Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu

Jak pomóc dzidziusiowi w adaptacji do rzeczywistości szkolnej a także przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników a także konstruktywnego wyrażania swoich emocji? Na dużo wyzwań można się przygotować! Ten tutorial to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny albo wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we swoje siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie. Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia! W poradniku znajdziesz: przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dzidziuś spotyka się z niesprawiedliwą krytyką albo jest świadkiem przemocy w szkole kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dzidziusia w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

Szczegóły
Tytuł Samo sedno. Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu
Autor: Kołtyś Barbara, Gregorczuk Monika
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Samo sedno. Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Samo sedno. Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Samo sedno. Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Kto czyta - nie pyta

    Nie da się ukryć, że życie dzieci jest niejednokrotnie bardziej skomplikowane niż dorosłych. Nierzadko mają dużo problemów, z których rodzice zupełnie nie zdają sobie sprawy! Co zatem zrobić, żeby nie tylko zrozumieć własne dziecko, lecz też pomóc mu wyrosnąć na dojrzałego i mądrego człowieka? Odpowiedź na to zapytanie odnajdziemy w Szkolnych wyzwaniach. Tytuł może być nieco mylący... Nie wszystko bowiem dotyczy bezpośrednio szkoły! Omówiono tutaj kłopot dysleksji, dyskalkulii, anoreksji, bulimii, lecz opisano też problemy, które są znacznie mniej widoczne... Przeczytamy tutaj pomiędzy innymi o uzależnieniach (także behawioralnych), wpływie grupy rówieśniczej, panujących modach, motywacji, zainteresowaniach, konfliktach i wielu innych ważnych sprawach, które mają wpływ na dzieci. Cieszę się, że poruszono tutaj temat przemocy w szkole. Autorki dużo uwagi poświęcają nękaniu - w internecie, poprzez smsy, czy nawet przez rówieśników w klasie. Każdy z nas wie, że dzieci bywają okrutne, a dzisiejszy świat napędza przemoc – zwłaszcza tę wirtualną. Warto zatem wiedzieć, jak z nią walczyć!Ku mojej radości autorki dużo mówią o metodach skutecznego uczenia się, takich jak mnemotechniki, a przy tym opisuje czynniki wpływające na ów proces. Rodzic zatem dowie się pomiędzy innymi tego, jak należy zorganizować dzidziusiowi przestrzeń do nauki i jak nierzadko powinno robić przerwy.Muszę też przyznać, że książka ebook jest bardzo przejrzysta. Każdy epizod posiada podsumowanie, a najważniejsze info są umieszczone w ramkach. Rodzic nie musi zatem czytać wszystkiego – wystarczy, że na podstawie nagłówków i spisu treści stwierdzi, co jest dla niego najważniejsze w danym momencie i odnajdzie te elementy w książce. Poza tym książka ebook czyta się praktycznie sama – nie posiada skomplikowanego słownictwa, a autorki podają dużo interesujących przykładów. Szkolne wyzwania. Jak genialnie wspierać dzidziuś w dorastaniu? Zalecam nie tylko rodzicom dzieci, które dopiero idą do szkoły. Taki rodzic będzie potrafił przewidzieć, jakie kłopoty i wyzwania będzie mieć przed sobą jego pociecha i jak zmniejszyć stres związany z adaptacją szkolną. Ci rodzice, których dzieci już chodzą do szkoły mogą niespodziewanie zrozumieć, dlaczego dzidziuś zachowuje się w taki, a nie inny sposób… Ta książka ebook jest naprawdę wspaniałą pozycją, która uświadamia, jak trudne jest życie w szkole i jak dużo emocji tłoczy się w dziecięcych głowach. Dorośli nierzadko nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo zmartwień może mieć dziecko. Zadaniem rodzica jest zatem nieustanne wsparcie i pomoc w przezwyciężaniu trudności. Tę książkę zalecam dosłownie każdemu, gdyż Szkolne wyzwania są swoistym kompendium wiedzy o dziecięcych emocjach a także problemach – nie tylko tych szkolnych. Dzięki tej pozycji rodzic (ale też pedagog, zwłaszcza pracujący w szkole), lepiej zrozumie dzidziuś i pomoże mu przejść przez niełatwy okres dorastania bez większych komplikacji.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!