Roczniki biblioteczne. Rok LVII 2013 okładka

Średnia Ocena:


Roczniki biblioteczne. Rok LVII 2013

Tom 57 „Roczników Bibliotecznych” przynosi bogato udokumentowane rozprawy z dziejów kultury książki: Kazimierz Ossowski ukazuje dzieje i dorobek drukarstwa warszawskiego przełomu XVIII i XIX w., Małgorzata Rowicka — obecność dzieł Juliusza Słowackiego w ruchu wydawniczym lat 1830–1914 na ziemiach polskich i na emigracji, Aleksandra Lubczyńska — działalność Towarzystwa Wydawniczego we Lwowie w pocz. XX w., a Michał Pszczółkowski — dokonania polskiego budownictwa bibliotecznego w latach międzywojennych. W głębszą przeszłość spoglądają: Michał Czerenkiewicz, który ujawnia niezrealizowany projekt edycji dzieł Szymona Starowolskiego w Antwerpii w XVII w. a także Halina Rusińska-Giertych, publikując dokumenty archiwalne o Janie Filipowiczu, drukarzu i rytowniku we Lwowie w II poł. XVIII w. Artykuły Jacka Ladoruckiego i Pauliny Buchwald-Pelcowej prezentują warsztat naukowy przedstawicieli polskiej humanistyki: Janusza Dunina i Jerzego Starnawskiego. Obecne są ponadto stałe działy: recenzje i kronika.

Szczegóły
Tytuł Roczniki biblioteczne. Rok LVII 2013
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Roczniki biblioteczne. Rok LVII 2013 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Roczniki biblioteczne. Rok LVII 2013 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.