Rocznik antropologii historii okładka

Średnia Ocena:


Rocznik antropologii historii

TUDIA I ROZPRAWYPaweł Łuczeczko, Antropologia współczesności w Polsce. Narodziny, rozwój, perspektywyWaldemar Kuligowski, Studium tatuażu na niemal magdeburskim. Antropologia współczesności względem historiiMarcin Brocki, Antropologia i historia względem mityzacji przeszłościMarcin Napiórkowski, W obronie Reduty Ordona. Historia i mityMisgav Har-Peled, Dekolonizacja historii zachodniej. Polityczne źródła antropologii historycznejRafał Kleśta-Nawrocki, Historia: demokracja i współczesnośćTiiu Jaago, Ene Koresaar, (Re)constructing Conflict and Dialogue in Soviet Estonia and Post-Soviet Estonia: on Multivocality in Understanding of HistoryTadeusz Czekalski, (Nie)pamięć o komunizmie. Przypadek albańskiDobrochna Kałwa, Na peryferiach peryferii? Codzienność PRL w polskiej historiografii – przegląd badańBarbara Klich-Kluczewska, Przypadek Marii spod Bochni. Próba analizy mikrohistorycznej procesu o aborcję z 1949 rokuMarcin Stasiak, Pomiędzy kalectwem a normalnością. Indywidualny model niepełnosprawności w Polsce lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych na przykładzie niepełnosprawnych po polioEwelina Szpak, Pojęcie zdrowia, choroby i cielesności w wiejskim postrzeganiu świata po 1945 roku, czyli o zmianach mentalności na wsi polskiejLeena Rossi, Ordinary Man’s Everyday PlacesPRZEDRUKI I ARCHIWALIAWojciech Wrzosek, Przyczynek do problemu prawdy w historii najnowszejDariusz Jarosz, Historiografia dziejów społecznych Polski w XX wieku po 1989 roku: perspektywy i możliwości badawcze, metodologiaDYSKUSJE I POLEMIKINatalia Aleksiun, Błażej Brzostek, Tomasz Chinciński, Jacek Dębicki, Anna Muller, Daniel Wojtucki, Marta Kurkowska-Budzan, Michał Januszkiewicz, Wojciech Kucharski, Anna Kurpiel, Paweł Sowiński, Etyka w badaniach przeszłościRECENZJE I OMÓWIENIAMichał Mokrzan, Czym jest to, co zwiemy humanistyką po zwrocie etyczno-politycznym?(Humanistyka i dominacja. Oddolne doświadczenia społeczne w perspektywie zewnętrznych rozpoznań, red. T. Rakowski, A. Malewska-Szałygin)Anna Zalewska, O ustanawianiu sensów, wrażliwości historycznej i świadomości historycznej w momentach dziania się (I. Skórzyńska, Widowiska przeszłości. Alternatywne polityki pamięci 1989–2009)Katarzyna Majbroda, Fieldwork jako fakt (nie tylko) lekturowy (Teren w antropologii. Praktyka badawcza we współczesnej antropologii kulturowej, red. T. Buliński, M. Kairski)Wojciech Piasek, Opowieść kryminalna jak źródło do antropologicznego poznania współczesności (M. Czubaj, Etnolog w Mieście Grzechu. Opowieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne)

Szczegóły
Tytuł Rocznik antropologii historii
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Historyczne
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Rocznik antropologii historii w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Rocznik antropologii historii PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.