Czytaj więcej:
Rino Carlsen. Tom 2. Sztorm okładka

Średnia Ocena:Rino Carlsen. Tom 2. Sztorm

Następny Nordic noir autora "Wiru Złowieszcza", choć fascynująca przyroda Lofotów w północnej Norwegii odgrywa istotną rolę od pierwszych stron aż po kulminacyjne sceny podczas tytułowej burzy na morzu. Oto szef lokalnego posterunku policji w malowniczym Reine, Berger Falch, zostaje wezwany do pobliskiego Vindstad, gdzie spod osuniętych pod wpływem deszczu skał ukazał się ukryty przez dziesięciolecia szkielet dzidziusia o połamanych doszczętnie kościach. W śledztwie towarzyszy mu Rino Carlsen, który przeniósł się na krótki czas do Reine z niedalekiego Bodø.

Szczegóły
Tytuł Rino Carlsen. Tom 2. Sztorm
Autor: Granhus Frode
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rino Carlsen. Tom 2. Sztorm pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rino Carlsen. Tom 2. Sztorm Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rino Carlsen. Tom 2. Sztorm PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Beata Igielska

    „Sztorm” to pierwsza opowieść Frode Granhusa, jaką miałam okazję przeczytać. I zapewne nie ostatnia, gdyż zrobiła na mnie wielkie wrażenie.Akcja rozgrywa się w Reine, małej rybackiej miejscowości, uważanej za jeden z najbardziej malowniczych zakątków Norwegii.Już pierwsze wydarzenia intrygują czytelnika, a napięcie dynamicznie wzmaga się, gdy odkrywamy, że dwie, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, zaczyna coś łączyć. Od razu pojawia się pytanie: co wiąże potwornie poparzonego mężczyznę, ofiarę wybuchu kosiarki, z znalezionym po nad pół wieku szkieletem kilkunastoletniego chłopca?Początkowo wydaje się, że jesteśmy na dobrym tropie, lecz zaraz pojawia się wątpliwość: czyżby to miało być aż tak proste? Oczywiście, łatwe nie jest, ponieważ twórca gmatwa akcję, wprowadza nowe wątki i postacie, piętrzy intrygi i odsłania nowe sekrety sprzed wielu lat. Wszystko to sprawia, że napięcie rośnie do tego stopnia, że nie można oderwać się od lektury.Dużym plusem okazuje się również zaskakujące zakończenie, co jest niewątpliwie jedną z najistotniejszych cech bardzo dobrego kryminału.Fabuła „Sztormu” skonstruowana jest misternie, niczym pajęcza sieć, w którą czytelnik dynamicznie daje się złapać. A robi to z olbrzymią ciekawością i przyjemnością – któż bowiem chciałby już na początku odgadnąć finał? Twórca igra z przeczuciami odbiorcy, który usiłuje na swój użytek zabawić się w detektywa, snuje nowe przypuszczenia, wysuwa coraz bardziej pogmatwane teorie… I na tym właśnie polega magnetyczna siła tej powieści.Oprócz wątków kryminalnych ciekawe jest tło obyczajowe – codzienne życie w małej nadmorskiej miejscowości, w której turystyczny ruch zderza się z ciężką pracą mieszkańców zajmujących się rybołówstwem.Intrygujące okazują się też osobiste przeżycia pary detektywów, którzy prowadzą śledztwo, zwłaszcza bolesna przeszłość jednego z nich.Całość napisana jest barwnie i lekko, mimo przytłaczającej tematyki. To także sprawia, że „Sztorm” dosłownie się połyka, przy okazji niemalże fizycznie odczuwając zimno, porywy wiatru i skutki ulewy.Polecam jako idealną lekturę na jesienną aurę – najlepiej pod kocem i z kubkiem gorącej, aromatycznej herbaty. BEATA IGIELSKA

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!