Czytaj więcej:
Radość życia okładka

Średnia Ocena:Radość życia

Książka ebook pisana życiem. Genialna i refleksyjna, radosna i zmysłowa, z odrobiną… showbiznesu i przepysznego gotowania! Roma Ligocka z każdą nową książką wchodzi w coraz bliższy i bardziej intymny kontakt z czytelnikami. Tym razem zaprasza w bardzo osobistą literacką podróż w zwykle mało dostępne rejony uczuć, wrażeń i nastrojów. Samotna podróż do Malagi, refleksje o przemijaniu, samotne święta, potyczka z chorobą i o godność chorego, niełatwa miłość do partnera. Pisząc o tych codziennych, czasem małych, a czasem bardzo poważnych sprawach, pisarka zawsze stara się o jedno – o to, żeby czytelniczki odnalazły na kartach książki siebie: własne losy, własne historie i przede wszystkim tytułową radość życia. Ponieważ właśnie radość życia jest tym, czego każdemu z nas potrzeba. Tylko tyle i aż tyle! Ta proza, spokojna i namiętna zarazem, przykuwa uwagę ciepłem i życiową mądrością. Roma Ligocka w sposób szczególny przyjaźni się z czytelnikami, powierzając im własne tajemnice. Potrafi również zaskakiwać. "Radość życia" to nie tylko idealna lekcja czerpania przyjemności z małych spraw, lecz również garść anegdot ze świata showbiznesu i szczypta smakowitych przepisów kulinarnych.

Szczegóły
Tytuł Radość życia
Autor: Ligocka Roma
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Radość życia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Radość życia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Radość życia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Wszystko, czym jestem zauroczona...

    "Radość życia" Romy Ligockiej to książka ebook dla wszystkich fanów delektowania się lekturą. Czyta się ją powoli, uważnie i z wielkim namysłem. Składa się ona z krótkich scen, opisujących rożne miejsca, osoby, wrażenia, spostrzeżenia i doświadczenia. Autorka obserwuje otaczający ją świat jak skrupulatny jego recenzent. Piękny, urzekający, niepowtarzalny bardzo nierzadko bywa też bezmyślny, okrutny, pełen bólu i cierpienia. W tych krótkich rozdziałach/scenkach z życia współistnieją zdarzenia śmieszne i smutne, pojawiają się rozmaite miejsca - Malaga, Hiszpania, Kraków, Oświęcim, spotykają się osoby bliskie autorce, istniejące w jej współczesnym świecie albo zatracone w minionym, tym okrutnym i nieludzkim, podejmowane są różnorakie tematy takie jak: niełatwa miłość, smak codzienności czy potyczka z chorobą. Roma Ligocka zbiera i utrwala dla nas różnorakie chwile ze własnego życia: "Lubię zbierać kolorowe kamyki na plaży, lubię zbierać także klejnoty życia codziennego - drobne scenki, rozmowy, opowieści przyjaciół. To trochę jak zbieranie muszli na piasku - trzymam je przez chwilę na dłoni i oto - czasem udaje się znaleźć perłę ..." Czytanie jej ebooków to zawsze przyjemna i genialna lekcja dla nas samych. Tworzy ona bowiem historie wyjątkowo uniwersalne, w których każdy może odnaleźć cząstkę samego siebie. Prostym mową uzmysławia nam, że dzielić nas może przepaść niezrozumienia albo tylko kilka kroków, które można pokonać na chwilę albo na zawsze. Uświadamia nam jeszcze jedną prawdę, że w życiu radość zawsze przeplata się ze smutkiem i ten smutek, strata, rozpacz również składają się na radość życia, ponieważ tylko dzięki niemu tak naprawdę docenimy szczęście, które przyjdzie. Roma Ligocka po raz następny stworzyła prozę szczerą, mądrą, refleksyjną i wyjątkowo osobistą. Warto czerpać z jej doświadczenia i wnikliwych obserwacji. Zapraszam was zatem do niespiesznej lektury i refleksji ponad radością życia. Myślę, że to doskonała lektura na długie zimowe wieczory. Polecam! mufloneks.blogspot.com

  • Beata Igielska

    „Radość życia” Romy Ligockiej czyta się niespiesznie i smakuje wszystkimi zmysłami. To książka ebook genialna i dojrzała, taka, do której chce się wracać. Na „Radość życia” składają się z pozoru różnorakie zapiski. Łączą je jednak refleksje ponad życiem i śmiercią, ponad przemijaniem, lecz i korzystaniem z uroków codzienności, które tak naprawdę budują nasze szczęście. Mamy tu zatem wspomnienia z samotnej podróży do Malagi i spędzonych tam świąt, z wcześniejszych pobytów w Hiszpanii, ze spacerów ponad polskim Bałtykiem i po Krakowie, z mieszkania i pracy w Niemczech… W każdym z tych miejsc pisarka dostrzega zalety i minusy, wyłuskuje jednak bystrym okiem to, co jest cudowne i wartościowe, a nierzadko umyka naszej uwadze. Właśnie te drobiazgi budzą w niej pozytywne uczucia, nieraz bawią i śmieszą, nieraz wywołują nawet bardzo odległe skojarzenia. Czasem starczy książka, kawa albo domowa zupa, smaczny obiad, nawet zjedzony w samotności by móc delektować się chwilą. Z takich chwil składa się życie, więc warto je celebrować. Książka ebook Romy Ligockiej nie jest optymistycznie niepoprawna. Autorka idealnie zdaje sobie sprawę z tego, że w życiu każdego człowieka jest miejsce na ból, strach, cierpienie i cierpienie. Nie daje gotowej recepty, jak ich unikać, gdyż wie, że jest to niemożliwe. Raczej przekonuje, że trzeba nauczyć się z nimi żyć, jednocześnie nie poddając się i walcząc o własne prawo do wolności, szczęścia i miłości. Roma Ligocka wie, o czym pisze. Stale odzywają się w niej demony wojny, które powracają nie tylko w snach. Jak podkreśla, ciągle nosi w sobie obraz getta, gdyż tak naprawdę ucieka się z niego przez całe życie. Niby łatwe zdanie, a jak dużo daje do myślenia. Autorka zadziwia otwartością i szczerością. Pięknie, lecz i dowcipnie pisze pomiędzy innymi o własnej pracy kostiumologa w teatrach i filmach, o pasjach, marzeniach, o macierzyństwie, pierwszych miłościach, namiętności, niezbędnych i niepotrzebnych zakupach… Wiele jest w tej książce pdf kobiecości rozumianej jako nie tylko jako cechy zewnętrzne i dbałość o wygląd. Roma Ligocka ujmuje i czaruje dojrzałością przemyśleń, zmysłowością, która nie ma wieku, a także klasą i elegancją wypowiedzi. Niewątpliwą zaletą „Radości życia” jest połączenie prostoty i głębi, powagi i dyskretnego, inteligentnego poczucia humoru, szczerości i przekonania, że nie wszystko jest na sprzedaż. To książka ebook napisana z olbrzymim wyczuciem, dbałością o szczegóły i czytelnika, którego autorka traktuje z sympatią i szacunkiem. BEATA IGIELSKA

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!